Ahoj, milovníci západu slunce! Ať už vyrazíte ven sami, nebo ve společnosti přátel či v páru, Praha pro vás má ideální kombinaci - dobré pití a západy slunce podél Vltavy. Vytipovali jsme pro vás pět míst, kde si užijete západ slunce i pití.

Naše tipy:

  1. LAb
  2. Čapadlo
  3. Vyhlídková loď
  4. The Pitchers
  5. VILA Štvanice

LAb

Rašínovo nábř., 120 00 Nové Město

Zero waste bar & bistro na Pražské náplavce. Spolupracují s lokálními dodavateli, snaží se o recyklaci a udržitelný přístup k gastronomie. V LAb pravidelně připravují speciální menu s vlastními jedinečnými nápoji, které doplňují čerstvými sezónními surovinami.

Čapadlo

Smetanovo nábř. 6, 110 00 Staré Město

Zdroj: international.praha.eu

Čapadlo se nachází pod Galerií Hollar na Smetanově nábřeží a ústí přímo u řeky Vltavy. Během léta se tu pravidelně konají akustické koncerty, výstavy a instalace, které dodávají místu živý nádech. V zimě se open air náplavka proměňuje v ledové kluziště, nabízející zimní radovánky pod otevřeným nebem.

Vyhlídková loď

Plavba po Vltavě při západu slunce

Užijete si výhled na nepřekonatelně romantické panorama Prahy ze speciálně uzpůsobené paluby výletní lodi. Během hodinové vyhlídkové plavby po Vltavě se můžete kochat historickými památkami stověžaté Prahy jako jsou Karlův most či Pražský hrad.

The Pitchers

náplavka, Hořejší nábř., 150 00 Praha 5-Smíchov

V The Pitchers si můžete užít příjemné posezení buď na zahrádce nebo v útulných vnitřních prostorech, které přinášejí i designový zážitek. Menu v The Pitchers se pyšní příjemně jednoduchým výběrem a nabízí cenově dostupnější drinky ve srovnání s místy na druhém břehu Vltavy.

VILA Štvanice

ostrov Štvanice 858, 170 00 Praha 7-Holešovice

Tato ostrovní scéna, umístěná v srdci města, se vyniká svým unikátním prostředím, ideálním pro představení jak v interiéru, tak v exteriéru. Aktuálně slouží jako domovská scéna pro čtyři nezávislé divadelní společnosti. Po představení si můžete vzít oblíbený nápoj a diskutovat o smyslu života s výhledem na řeku a Pražský hrad na horizontu.


Další inspirace: