Také milujete výhledy jako já, buď na město, nebo jen na vodu? Jste si jisti, že znáte všechny vyhlídky, ze kterých můžete vidět krásy přírody nebo downtown? Neodjíždějte z Prahy, protože vám nabízí vše, co potřebujete.

Hřeben Dívčích hradů – vyhlídka, o které ani Pražáci nevědí

Dívčí hrady můžeme defacto rozdělit do dvou vyhlídek. Jedna je blíže k centru města a druhá směřuje spíše k Barrandovu. Jsou od sebe vzdáleny necelých 200 metrů a spojuje je velmi rozlehlá louka.

Dívčí hrady jsou za mě jednou z TOP vyhlídek, které můžeme najít v Praze. Odsud můžete vidět doslova celou Prahu a zároveň tu dělat naprosto cokoliv.

Za hezkých dnů sem vezměte svou drahou polovičku nebo partu přátel, dejte si tu piknik a užijte si naprostý relax s výhledem na matičku Prahu. Toto vám tu umožní obrovská louka, na které se tradičně na podzim pouštějí draci. Oblíbená je svou velikostí i pro pejskaře, kteří zde vypustí své čtyřnohé mazlíčky a tím jim dopřejí zaslouženou svobodu.

Vchází se sem od vodárny a již při příchodu narazíte na volejbalové a fotbalové hřiště, která jsou velice šikovně řešena. Jde vlastně o travnatá posekaná pole, na kterých je pro volejbal připravena síť a pro fotbal praktické dřevěné brány. Bohužel zde není možnost si někde zapůjčit míč, tak si nezapomeňte vzít svůj.

Co odsud tedy mohu vidět? Celou Prahu! Vše je tady jako na dlani, šíře dohledu je od světel Strahovského stadionu, až po Barrandovská studia. Zároveň uvidíte i Petřín, Pražský hrad, v celé své kráse Vyšehrad, Kavčí hory, Císařskou louku, Smíchovské nádraží a „Véčko“. Když popojdeme kousek dál na druhou část Dívčích hradů, otevře se nám tu nádherný pohled na celý Barrandov, s tím spojený Barrandovský most a zároveň Barrandovská studia.

Je tu opravdu takový klid, že slyšíte cvrlikat cvrčky a šumění stromů. Dívčí hrady opravdu doporučuji navštívit, litovat nebudete, protože to snad ani nelze. Vezměte si s sebou i dalekohled, abyste si mohli prohlédnout slavný Karlův most a nejen ten. Zkuste schválně spočítat, kolik mostů odsud uvidíte.

Mapa Hřeben Dívčích hradů

Vyhlídka Dobeška

Tato vyhlídka je top ze všech topů. Na Dobešce ráda pobudu celé odpoledne až do večera a stále se toho výhledu nenabažím. Je to skvělé místo, ze kterého lze sledovat opět celou Prahu, ale cítíte se tu úplně jinak.

Vyhlídka Dobeška se nachází na Branických skalách přímo naproti Dívčím hradům a vidíte tak vše opačně. I přesto to není jen zrcadlové zobrazení, je to něco víc. Tady si každý bude připadat jako král Prahy. Pozorujete projíždějící auta, která se kamsi po Barrandovském mostě za něčím honí, čas se vám zcela zastaví... nádhera. Po cyklostezkách kolem vody jezdí tam a zpět cyklisté, kanoisté plují po Vltavě, párkrát projede vlak na Smíchovské nádraží a je až neuvěřitelné, jak je to uklidňující. Určitě stojí za to, věnovat této procházce víc času a výhled si pořádně užít.

Už to není ta Praha jako bývala dříve. Dnes budete udiveni, kolik je v centru Prahy zeleně a rozlehlých lesů. Kdejaké město může Praze závidět tolik zeleného porostu. Je tu naprostý klid, do toho vás ovívá vítr a vše tu vyzývá k tomu, abyste se hodili do naprostého klidu. Jakmile si užijete jedinečného výhledu, můžete si opéct buřty v betonovém ohništi přímo v „areálu“ Dobešky, do kterého si však musíte sehnat dříví sami. Také nezapomeňte na deku, na kterou si můžete lehnout a číst si knížku, na kterou nemáte jindy čas.

Určitě tu zůstaňte až do večera, protože se vám naskytne jedinečný výhled na západ slunce.

Mapa Vyhlídka Dobeška

Paví Vrch – Radlice

O Pavím Vrchu mnoho Pražáků neví, proto je pro vás zajímavým místem. Odsud krásně uvidíte Radlickou ulici, celé Malvazinky spolu s kostelem sv. Filipa a Jakuba a čtvrť Dívčí hrady se zajímavými vilkami, na které doporučuji se podívat. Dále Branické skály – Dobešku, „Véčko“ a Petřín se Strahovem a Strahovským stadionem.

Na vrcholu Pavího Vrchu najdete vytvořené ohniště, které je ideální na opékání jídla a dělání pikniků. Tato vyhlídka je otočena na západní stranu, tudíž odsud krásně uvidíte západ slunce.

Všude okolo je mnoho zeleně, takže si tu opět budete připadat jako mimo město, přitom jste v centru Prahy.

Mapa Paví Vrch – Radlice

Vyhlídka u Krulišovy vily

Při cestě na Paví Vrch se zastavte o kousek níž, u Krulišovy vily, kde je také moc hezký výhled na Prahu.

Odsud zblízka uvidíte Vyšehrad, Kavčí hory, Žižkovskou věž, Nuselský most a porodnici Podolí. Můžete si tu sednout na lavičku a vychutnat si poklid doprovázený výhledem na hustou zeleň.

Mapa Vyhlídka u Krulišovy vily

Bohnická vyhlídka

I u této vyhlídky je velká louka, na které se dá dělat mnoho věcí. Od pikniku až po sport. Takže si s sebou klidně vezměte plavky a můžete se tu opalovat. Velké je to dosti, tudíž si tu můžete zahrát například badminton. Z vyhlídky uvidíte krásné esíčko Vltavy, skoro jako na vyhlídce Máj, akorát že nemusíte z města ven. Když se pořádně rozhlédnete, uvidíte také Pražský hrad, který známe spíše z jeho profilu. Tady se vám ukáže ze své druhé stany, a to zezadu. Naleznete tu i koleje ČZU, Suchdol, Petřínskou rozhlednu, jako již tradičně Strahovský stadion a rozlehlé pole. A teď něco pro nadšence do vlaků - podél Vltavy vede železniční trať, takže tu párkrát za hodinu projede vlak. Zároveň podél vody vede i cyklostezka, tudíž to na kole či in-line bruslích bude velice příjemná projížďka.

Velkou výhodou jsou parkovací stání u panelových domů nedaleko vyhlídky. Je také skvělé, že motoristé nemohou zajet až přímo k vyhlídce, takže tu bude o to větší klid.

Pocitově je na Bohnické vyhlídce příjemně a klidno, bohužel to z fotografií nelze tak dobře poznat, proto sem zavítejte a přesvědčte se o tom sami.

Jestli vás sem vezme kluk/holka v kabrioletu či jen normálním autem, dolu k zoologické zahradě vede pěkná silnice, která má sice jedinou serpentinu, ale k nabití adrenalinu v žilách to určitě stačí. Ještě, než se dostanete do „šikany“, zastavte se na malém odpočívadle při cestě dolů, uvidíte tam Krásnou Prahu opět z jiného pohledu.

Mapa Bohnická vyhlídka

Prosecká vyhlídka

Naší poslední vyhlídkou je Prosecká vyhlídka, kterou naleznete na Proseckých skalách. Tvořena je z gabionových košů, ve kterých jsou kameny. Tato vyhlídka by se dala, stejně jako Dívčí hrady, rozdělit do dvou částí nebo křídel.

Odsud uvidíte O2 arénu, Žižkovskou věž, tradičně Strahovský stadion a při troše štěstí projíždějící vlak. Uprostřed výhledu nám trochu brání mohutný stromový porost, tudíž je lepší sem za výhledem zavítat na podzim až v zimě. Jestli vám však nevadí, že neuvidíte vše, co se pod vyhlídkou nachází, můžete si užít naprostého klidu, zpívání ptáčků a šumění stromů.

Přímo u vyhlídky je louka, na které je opět možnost si užít hezké odpoledne. Jsou tu lavičky, takže se můžete posadit a relaxovat. Jestli si však chcete raději lehnout na deku, doporučuji si buďto vzít karimatku, nebo hodně silnou deku, protože louka má na sobě mnoho malých bodláčí.

Opět tu je možnost v dosahu 50 metrů zaparkovat své vozidlo a poklidně dojít k vyhlídce. Když byste měli chuť si užít i trochu jiné zábavy, pod vyhlídkou se nachází jediná bobová dráha v Praze, a to bobová dráha Prosek. Vezměte tam svou drahou polovičku či malé ratolesti a užijete si spolu zábavu, na kterou budete rádi vzpomínat.

Mapa Prosecká vyhlídka

Jestli znáte další vyhlídky, které stojí za to navštívit a lidé by o nich měli vědět, napište nám to do komentářů.

Nezapomeňte si nechat zasílat naše newslettery, ať vám neutečou žádné novinky. Také jsme na Facebooku a na Instagramu, tak nám tam dejte like či subscribe.