facebook_pixel

Se zážitky do přírody – ty nejlepší ze všech našich krajů II.

Renata Blažková

V minulém článku jsme vám představili zážitky v přírodě v jihočeském, jihomoravském, karlovarském, libereckém, moravskoslezkém a olomouckém kraji. Dnes nás čekají ty zbylé!

 

V kraji Velké Pardubické bychom vám rádi doporučili jarní klasiku – a sice let balónem! Z výšky vypadá svět vždycky tak nějak hezky, romanticky… Let balónem je zážitek, který by každý měl alespoň jednou za život absolvovat – tak proč ne zrovna letos?

 

 

Praha skýtá mnoho povyražení nejrůznějšího charakteru. Ani o zážitky v přírodě tady není nouze! Vybrali jsme pro vás pro začátek jen dva :). Duším, které rády sní mezi architektonickými památkami, doporučujeme plavbu po Vltavě večerní Prahou! Kdy jste naposledy viděli Karlův Most a Pražský hrad z hladiny Vltavy?

Pokud jste spíše akční povahy a pohupování na vlnách není nic pro vás, co takhle vzít za plyn a rozrazit hladinu? Vodní skútr je v létě to pravé! Možná vám víc sedne výhled z Vltavy rychlostí 70 km/h, zatímco adrenalinem vybičované tělo si užívá bláznivou jízdu!

 

Pokud pocházíte ze Středočeského kraje, doporučujeme vám vskutku originální zážitek – návštěvu rodinného pivovaru! A co to má společného s přírodou? Zdání může klamat! Pivovar je situován v překrásném areálu Dědkův mlýn. Po exkurzi se můžete usadit v zahradě, zúčastnit se tradiční grilovačky, okouknout turistické trasy nebo využít bazén. Podle nás je tohle zážitek All inclusive :).

 

 

Lidé z Ústí nad Labem a okolí rozhodně vědí, že se v tomto regionu nachází nejvyšší most naší republiky. 62 metrů, to je celkem vysoko, že? A nadšenci rozhodně poznali, že tady přichází na řadu adrenalinové sporty! Na tomto mostě si můžete vyzkoušet klasické bungee jumping nebo tzv. Kienovu houpačku. Tato atrakce kombinuje klasické bungee následované kyvadlovým efektem, který má větší přetížení (6G) než bungee jumping.

 

 

Javořice na Vysočině vám nabízí skutečně netradiční zážitek! Mushing je jízda se psím spřežením… Přihořívá? Co takhle noční mushing javořickou divočinou? Nezáleží na ročním období! Nejdřív musíte zapřáhnou své psy a následně si užijete jízdu noční krajinou – pro dvě osoby! Pro milovníky přírody a čtyřnohých mazlíčků!

 

 

Ve Zlínském kraji máme specialitu pro ty, které více než hučení vodopádu burcuje zvuk motoru! Jízda ve sporťáku je snem každého muže a nejedné ženy! Vyzkoušejte si Porsche Cayman a jeho zběsilé zrychlení! Jízda po dálnici vám předvede, co všechno tenhle brouček dovede!

 

 

Je ve vašem kraji ještě lepší atrakce než na našem seznamu? Napiště nám 🙂

Okomentovat