facebook_pixel

Výběr vhodných dárků pro muže

Jana Prascakova

Vybrat vhodný dárek pro muže není až tak jednoduché a na tomhle tvrzení se shodne asi většina žen. 😀 Je-li to dárek pro přítele, manžela, otce, kamaráda nebo kolegu, dárky pro muže se prostě u jakékoliv příležitosti vybírají až překvapivě těžko. Když už ale čelíte této odvážné situaci a kladete si otázku, jaký dárek pro vašeho muže pořídit, máme pro vás několik tipů a nápadů, jak si ulehčit život a vymyslet opravdu originální dárek, který nezklame.

Muž

Při hledání toho správného dárku si pokládáme důležitou otázku: „Co vlastně muži chtějí nebo potřebují?“. Toť je velmi složitá a zapeklitá otázka, na kterou my ženy odpověď neznáme. Říká se, že muži to s námi ženami nemají jednoduché, ale řekněme si upřímně, že to samé platí i naopak. Jakmile nastanou narozeniny nebo Vánoce, nevíme si rady, co pro toho chlapa vlastně pořídit. Ideální dárek by měl být kombinací adrenalinu, sportu a gurmánství. Není to jednoduché, že? 😀 Rozhodně bychom měli myslet na to, aby darovaný dárek nepřipomínal za žádných okolností jeho pracovní povinnost, ale aby byl zaměřen na jeho záliby a dětské sny. Poté přichází moment, kdy my, milé dámy, musíme začít nenápadně vyzvídat a pátrat po informacích, které nám pomůžou při výběru.

Muž ve stínu

Jaký je ten správný dárek pro muže?

Pokud muže, kterého chcete obdarovat, znáte už poměrně dobře, určitě víte, ke které volnočasové aktivitě inklinuje nejvíce. Jestli je to pohodář a gurmán, stačí ho vzít na skvělou večeři o několika chodech, popřípadě ho v jeho zálibách podporovat a věnovat kurz výroby čokolády.

Sportovní a dobrodružné typy mužů můžete obdarovat sportovním náčiním, permanentkou do fitka nebo registrací na zajímavý kurz.  Nuda nehrozí ani v případě, že jako dárek k narozeninám darujete výlet v podobě prodlouženého víkendu. Je jen na vás, jestli výlet bude kratší návštěva zahraničí nebo rekreační  víkend ve spojení se sportovní či kulturní aktivitou. Pokud je výlet myšlen jako dárek pro vašeho přítele, tak si zaručeně společně užijete kopec zábavy a dobrodružství, na které budete vzpomínat do konce života.

Romantická večeře

Pro ty opravdu odvážné muže, kteří milují adrenalin, je jedinou možností obdarování pořádná akce, kde Vám tlak stoupne minimálně na 220 a tep se stane neměřitelným. Seskok padákem, zběsilá jízda autem nebo akční paintballová hra – fantazii se v tomhle případě meze nekladou. Maximální relaxace je v tomto případě u obdarovaného muže zaručena a vy si můžete gratulovat za skvěle vymyšlený dárek.

Kulturu každý z nás vnímá jinak, ovšem pokud váš oslavenec v sobě skrývá nějaký umělecký talent, je potřeba vybírat dárek kreativněji. Hraje na nějaký hudební nástroj, zpívá si ve sprše nebo si během pracovního meetingu kreslí do poznámek? Kupte mu hezkou sadu tužek a štětců, nebo ho zapište do nějakého zajímavého kurzu! Dětské sny se mohou plnit v každém věku a luxusní dárek pro muže, který kombinuje vzdělání, relax a zábavu, bude určitě trefou do černého.

Interiér auta

Kdy a kde dárek darovat?

Samozřejmě není nutno podceňovat ani příležitost, u které se dárky předávají. Pokud se jedná o dárky pro muže k svátku, můžete darovat pouze něco symbolického a k tomu láhev dobrého vína. Větší dilema nastává, když dárek pro muže kupujeme k jeho narozeninám – to už je výběr trošku osobnější a měli bychom si dát opravdu záležet.  Při větších životních událostech jako je  výročí svatby, životního jubileum nebo úspěšné zdolání státnic, je vhodné investovat spíše do zážitků, protože pouze ty s námi zůstanou už napořád a nikdo nám je nikdy nevezme. Zážitky, jako dárek, jsou také výborná investice i v případě, že sháníte dárek pro muže, který má prakticky „všechno“ a spíše očekává v dárkové krabičce něco originálního.
Krabicka a Stips

Jak dárek darovat?

Způsob darování vybraného dárku je už jen a jen na vás. Také záleží na vašem vztahu s obdarovaným mužem. Pokud je to dárek pro přítele, můžete klidně odhodit všechny zábrany a spolu s originálním dárkem věnovat i samu sebe! Asi nejneutrálnějším a nejběžnějším způsobem je předání dárku šťastlivci před začátkem oslavy a následně sledovat to napětí a jiskru v očích během rozbalování dárku. Aby dárek byl vskutku originální, můžete, jako bonus, vyrobit vlastní přání, nebo přidat zajímavé foto s věnováním.
V každém případě nevěšte hlavu a neházejte flintu do žita, když se se svým dárkem nestrefíte. Cení se především snaha a celková atmosféra při samotné události nebo oslavě! 🙂

Takže hlavu vzhůru, milé dámy, a hurá na lov dárků pro muže! Doufáme, že vám při tomhle lovu náš článek poslouží jako menší inspirace a zjednoduší vám výběr toho správného a dechberoucího dárku.
Přejeme hodně kreativních nápadů!

Okomentovat

Top zážitky