O golfu jsem si vždy myslela, že je pouze pro movité. Nikdy mě nezajímal, přenosy v televizi byly nudné a za sport jsem ho rozhodně nepovažovala. Moje hloupá představa se změnila několik měsíců zpět, kdy mě poprvé přítel půjčil hůl a ukázal odpaliště.

Kde jsem se poprvé s golfem osobně seznámila?

Bylo to na jednom z nejznámějších českých golfových rezortů, na Kaskádě blízko Kuřimi. Zde jsem se začala učit od přítele první správné švihy holí, postoj, rozeznávat výstroj a poznávat prostředí kolem sebe. Při odpalu se mi vůbec nedařilo, moje míče se pouze kutálely po zemi a nebo doslova odskočily metr přede mě. I tak jsem se nevzdávala....

Na Kaskádu jsem se s přítelem vrátila ještě několikrát, zde jsem poprvé obešla veřejné hřiště a téměř si zkusila jaké je to doopravdy hrát. I když jsem byla marná, nevzdávala jsem se.

První lekce s trenérem

Přítel dostal, nebo si koupil poukaz ze Slevomatu na golf v Holešově, což je necelou hodinku cesty od Brna. Jedná se o poměrně malé golfové hřiště, které je  ve vlastnictví trenéra. Tady jsem se učila řádný postoj, odpal, krátkou hru a pravidla, která je nutné při hraní golfu znát a respektovat. Během tréninku jsem poprvé poznala, že se opravdu jedná o sport, který bolí. Člověk namáhá ruce, nohy při chůzi po hřišti, ale také zpevňuje záda a břicho.

Kolik se platí za vybavení?

Trenér říkal, že pokud umíš hrát golf a znáš pravidla, pak hru zahraješ v podstatě s jakýmkoliv vybavením. Já si koupila méně známou značku golfových holí a bagu v rozmezí 2000 - 3000 tisíce korun i s vozíkem. Dále jsem si koupila použité míčky a nějaké obdržela při koupi holí. Pro mě jako začátečníka nemá smysl do nich příliš investovat, protože je snadno na hřišti i při tréninku ztratím.

Kolik se platí za hru?

Při tréninku na odpališti zaplatíte poplatek za tréninkové míče - rangers. Pokud si chcete zahrát hru na tréninkovém hřišti nebo akademii, tak si také nějakou tu korunu zaplatíte. Hra na profi hřišti - neveřejném stojí o něco více, protože je nutné pořídit si zelenou kartu, tzn. zaplatit a udělat zkoušky.

Jak se na golf oblékat?

Už od prvního dne byla tato otázka pro mě celkem oříšek. Na golf se chodí ve slušném oblečení. Košile, nebo šaty s límečkem, chino kalhoty, sportovní sukně dělané na golf, pohodlná a kvalitní obuv. Na internetu jsem četla, že by boty měly být ideálně kožený. Polo trička i chino kalhoty koupíte kdekoliv v kamenných obchodech i na internetu a nemusí být nutně předražené a značkové.

Pravila golfu

Tak ty jsou pro mě celkem problémem. Zatím jsem u 5. části, věty se mi motají dohromady a vlastně pořádně netuším, co čtu a ani mě četba neláká, nicméně je to potřeba. Jako při každém sportu je nutná jejich znalost a respektování. Navíc se při hře udržuje určitá etiketa a slušnost vůči ostatním hráčům. Golfista by měl mít knihu s pravidly vždy u sebe, já je mám zatím stažené z internetu v počítači.

Kde si můžete zahrát/ trénovat golf v Brně a blízkém okolí?

  • Golf Resort Kaskáda (mapa)
  • Golf Žabovřesky (mapa)
  • Golfové hřiště Automotodrom Brno (mapa)
  • Fotbalgolf Kšírovka (mapa)
  • Škola golfu Brno (mapa)
  • CASTLE GOLF CLUB PRŠTICE (mapa)
  • Vzdálenější - v článku zmiňovaný Golfový klub Holešov (mapa)