Kdo nikdy netoužil po tom stát se kosmonautem, proletět se mezi hvězdami nebo alespoň nakouknout do vesmíru jinak než pomocí satelitních snímků? Dnes máte i vy možnost proletět se ve stavu bez tíže po vesmírné stanici i mimo ni. Nevěříte? Věřte. V Stips jsme už zážitek otestovali za vás. ????

Vesmír je blíž, než si myslíte

Moderní technologie se neustále posouvají kupředu a jejich schopnost „oblbnout“ člověka s nimi. Díky speciálně navrženým virtuálním brýlím tak máte možnost nahlédnout do stovky virtuálních světů a vyzkoušet řadu her, které vám pořádně zamotají hlavu. A když se spojí s tak oblíbeným konceptem únikové hry, máte zaděláno na jedinečný zážitek. V Torch VR si můžete vybrat únikovou hru ve vesmíru nebo hororovou únikovku v mysli šílence. Nejprve vás samozřejmě seznámí s tím, co vás v nejbližších chvílích čeká a jak se na hru připravit. A pak už hurá do vesmíru!

Úniková hra ve vesmíru... na Zemi

Hru může hrát až 6 hráčů. Celá parta je společně v místnosti a úspěšnost hry závisí na každém hráči. Každý se na pohodlně usadí a nasadí si brýle. Není třeba žádného dalšího ovládání. Podle instrukcí ve hře si nakalibrujete vlastní ovládání a pak už vám ke všemu stačí vlastní ruce. Ve hře je důležitá komunikace a tak se nemusíte bát, že byste se přes brýle neslyšeli. K vybavení dostanete také sluchátka s mikrofonem.

Vesmír, telekineze i lasery

Vše je připraveno? Tak vzhůru do hry! Na 60 minut se vtělíte do svého avataru ve vesmírné stanici. Kromě přenosu ze Země si zvyknete na používání teleportu i ve vesmíru. Vedle teleportu si však budete moci osvojit i další vymoženosti, jako přivolávání předmětů pomocí telekineze nebo střílení pomocí laserových paprsků. Nezapomínejte však, že jste ve vesmírné stanici, kde naše gravitace neplatí. Mimo výše zmíněných schopností se tak budete muset naučit létat, abyste byli schopni pohybu z místa na místo.

Umění létat i utéct

Během hodiny se musíte nejen naučit ovládnout nové schopnosti, ale hlavně přijít na to, co se stalo s vaší stanicí a najít řešení, které vás vytáhne z ohrožení. Ideálně do záchranného modulu. Stav bez tíže je zábava, nedoporučujeme však létání s plným žaludkem. Pokud budete dělat příliš mnoho kotrmelců, nemusíte se cítit úplně ve své kůži. Pokud jste milovníci výšek, i v této hře si přijdete na své. Při létání ve vesmíru budete mít Zemi daleko předaleko a i některé úkoly budou vyžadovat „výškovou práci“. Nemusíte se však obávat ani pokud výšky zrovna nemusíte – zvládli jsme to i my. Fyzicky se vám ve virtuální realitě nic nemůže stát a na nový pocit si rychle zvyknete.

Co jsme si z hry odnesli?

Spoustu nových pocitů a zážitků! Hra vás zkrátka lapí a nepustí. Technologie VR je tak přesvědčivá, že se vám nebude chtít vrátit na Zem. Schopnosti jako telekineze nebo pouštění laserů nám však bohužel nezůstaly. Virtuální realita tak stále nabízí něco nového a netradičního a je ideálním útěkem od všedních dní. A kdo z vás může s klidem říct, že se proletěl ve vesmíru?