Lámete si hlavu s tím, kam svoji polovičku vzít, abyste prožili něco nezapomenutelného? Ať už sháníte vhodný zážitek na narozeniny, svátek, nebo třeba jen tak z lásky, může to být pěkný oříšek, obzvlášť pokud jste podnikavější pár. Ale nebojte se, nejste v tom sami. Podívejte se na naše tipy a určitě něco vyberete!

Romantický let vyhlídkovým letadlem pro dva

Láska, která hory přenáší. Láska možná doslova ne, ale letadlo s vaší láskou po boku už zcela jistě ano. Vezměte svého partnera nebo partnerku za nevšedním zážitkem, z něhož si odnesete nejen hezké vzpomínky na příjemně strávený čas, ale i vzpomínky na všechny pohledy na vaši oblíbenou krajinu, kterou výjimečně uvidíte z ptačí perspektivy. V ilustračním videu přidaném níže se můžete podívat, jak si vyhlídkový let užily různé páry. Dárkový poukaz má obvykle splatnost jednoho roku od zakoupení, nemusíte tak s jeho užitím spěchat a je možné si v klidu vyčkat třeba na roční období, v němž byste si vyhlídkový let chtěli užít.

Většinou se létá letadlem Cessna 150 nebo 172 a nabízí jej vícero letišť, jako Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Příbram, Karlovy Vary, Roudnice nad Labem, České Budějovice, a další. Pokud byste chtěli něco opravdu speciálního, můžete si tento zážitek domluvit i v zahraničí, třeba ve vedlejším Slovensku například nad Tatrami nebo Bratislavou, Rakousku, Německu, nebo i na vzdálenějších místech jako na Islandu či na Maltě, kde to rovnou spojíte i s dovolenou. Obvyklá cena v ČR je přibližně 4 000 Kč, ve vzduchu budete půl hodinky a nemusíte se starat o nic jiného než o to, abyste si svoji chvilku pořádně užili. Stačí jen, abyste ve smluvený čas dorazili na letiště, pohodlně se usadili a popíjeli si svou skleničku, zatímco se pilot postará o vše potřebné. Poté jen nastoupíte do připraveného letadla, uvolníte se, a svůj zážitek si budete užívat plnými doušky.

Tento typ dárku je vhodnější pro trošku živější typy, kteří se nezaleknou špetky adrenalinu. Pokud například vaše partnerka toužila po večeru plném relaxu a pozornosti třeba při masáži, mrkněte raději na tipy níže.

Tento a další letecké zážitky si můžete zakoupit zde.

Pivní lázně pro páry

Patří pivo mezi vaše oblíbené nápoje? I kdyby ne, vůbec nevadí. Můžete jej poznat i z jiné stránky než jen z té hospodské. Dopřejte si pivní lázeň, která je díky živé kultuře plné vitamínu B prospěšná i pro vaše zdraví. Uvolníte se, načerpáte síly i vitamíny, osvěžit se můžete různými druhy piva, a navíc spolu strávíte příjemné chvilky. S dobrým jídlem se počítá, tradiční oběd či večeři si nemůžete nechat ujít, a pokud tomu chcete dodat opravdovou třešničku na dort, můžete si přidat masáž nebo další kosmetické procedury a máte nezapomenutelný zážitek.

Ceny se pohybují v závislosti na tom, jak dlouhý pobyt chcete, zda si zahrnete večeře, masáže a tak dále. Obecně se cena za dvě osoby na jednu noc pohybuje kolem 3 000 Kč, s výše zmiňovanými přídavky stoupá přibližně k 7 000 Kč. V Česku tuto aktivitu nabízí mnoho pivovarů, například ve Znojmě, Kyjově, Olomouci, Štramberku, v Českém ráji, či Českých Budějovicích. Můžete si tak vybrat lokalitu téměř kdekoli po republice.

Video blíže ukazuje pivní lázně ve Františkových lázních, mrkněte, ať si proceduru lépe představíte.

Tento a další wellness zážitky si můžete zakoupit zde.

Noc v obytném sudu

Když už jsme zmínili pivo, pojďme k něčemu, co od něj není příliš vzdálené. Obytné sudy se před pár lety staly velkým zážitkovým hitem. Začaly se přestavovat na malé ubytovací chatky, na sauny či vířivky. Nyní je najdete především ve vinařských oblastech, ideálně usazené přímo ve vinici. Zakoupit si v něm můžete příjemnou noc v srdci přírody, a krásné výhledy na východ či západ Slunce skrze zrající hrozny. Doporučujeme vybrat si pro tento zážitkový pobyt přímo vinařskou oblast na Jižní Moravě - Pálavu, jelikož netypické ubytování můžete spojit s mnoha volnočasovými aktivitami, které tato lokalita v létě nabízí. Mezi nejoblíbenější patří cykloturistika, procházky po Pálavě, návštěvy památek, přilehlý aquapark a další. Nocování v obytném sudu nabízí několik lokálních vinařství či penzionů, jmenovat můžeme Vinařství pod Hradem v Klentnici, Sklípek Bořetice, Slovácký dvůr, Sudoland Nové Mlýny. Cena za noc startuje na cca 2 500 Kč, víkendový pobyt o dvou nocích vás tak bude stát do 5 000 Kč. A co je romantičtější než popíjení lokálního vína v nadýchaných peřinách při západu sluníčka uprostřed vinice?

Pobyty se můžete podívat zde.

Obrázky sudů jsou ze stránek Vinařství pod Hradem.

Ubytování v korunách stromů

U zážitkového ubytování ještě chvilku zůstaneme a podíváme se do domů na stromech. Místo, po kterém většina dětí toužila v dětství se dá hravě využít i v dospělosti. Zejména pokud hledáte chvilku naprostého klidu a únik od všedních dnů. Skvělý nápad to je právě pro romantický pobyt, v přírodě, daleko od všech a od všeho nebudete ničím ani nikým rušeni. Načerpáte energii, a volný čas pravděpodobně využijete na procházky, lenošení v síti, nebo čtení knížky na dece v měkké trávě. Přikoupit si můžete také snídani, nebo jídlo, které vám obvykle přichystají přímo do domečku. Typické pro tyto pobyty bývá i venkovní grilování, celkově tak může být tento pobyt příjemnější v letním období. Kdybyste kromě romantiky ve dvou chtěli strávit víkend například s kamarády, může to být komplikovanější, jelikož domy na stromě nejsou obvykle příliš velké. Většina z nich však nabízí přistýlku, když s vámi cestuje dítě. Noc pro dvě osoby vychází zhruba od 4 000 do 6 000 Kč. V ČR se můžete v domě na stromě ubytovat například na Ještědu, na Dolní Moravě, v Jizerských horách či Českém ráji.

Rande v jeskyni

Nyní se přesuneme od netradičního ubytování k netradičnímu rande, a od ubytování nad zemí, k randění rovnou pod zemí. Upozorňujeme, že tento romantický dárek je především pro dobrodružnější povahy, protože místo romantických šatů a popíjení sektu s jahůdkou nafasujete kombinézy, helmy a čelovky. Bezpochyby to ale ztmelí váš vztah. S partnerem, a nutno podotknout, že ještě se školeným instruktorem sestoupáte do 40metrové hloubky, a po cestě budete muset zdolávat různé propasti a překážky. Jak již jsme zmiňovali, jeskyní vás provede instruktor, který vám na místě pořídí i několik fotografií, budete-li chtít. Zážitkové rande trvá přibližně 2 hodiny, vyjde na necelých 5 000 Kč, a jedná se o Ostrov u Macochy. Komu je lokalita trošku povědomá, určitě ví, jaké přírodní krásy Moravský kras schovává. Zároveň to může být i příjemným zchlazením v létě, kdy je všude jinde po většinu času velké horko. Takže jestli už nevíte, kam svého partnera vzít, a chcete mít něco nezapomenutelného, vyrazte na rande do Macochy. A tajemství na závěr, pořadatelé na konci přece jen slibují i tu zaslouženou skleničku šampaňského.

Jak vypadá celé okolí Macochy a skupinové prohlídky největší zpřístupněné části jeskyně se můžete podívat na videu níže.

Romantická vyjížďka na koni

Jste milovníci zvířat, nebo třeba jen koní? Nebo jste na něm ještě nikdy neseděli, a vlastně vás trošku přemáhá strach? O to ideálnější je vybrat si právě tento zážitek! Vyrazte si se svou polovičkou na romantickou vyjížďku ve dvou, buď jen tak, třeba na hodinku, nebo to můžete spojit s příjemným pobytem a víkendovou dovolenou. Přesně takový pobyt nabízí například Hotel Kašperk v Kašperských Horách. Odjet z města, do hor, nadýchat se čerstvého vzduchu a uhánět přírodou v koňském sedle. Co víc si přát?

Balíček obsahuje snídani, tří chodovou večeři při svíčkách, 1 hodinu jízdy na koních, lahev italského vína a volný vstup do bazénu a relaxační zóny. Na víkend, čili 2 noci, pro 2 osoby vyjde na necelých 6 000 Kč.

Romantická jízda kočárem

Pokud si netroufáte na koně tak úplně sednout, ale nápad se vám docela zamlouvá, můžete ještě vyzkoušet romantickou projížďku kočárem. Například pohádkovým Lednicko-valtickým areálem, buď kolem kouzelných zámků, parkem, nebo i po odlehlejších místech a památkách. Celý areál má hodně co nabídnout. Tento zážitek je vhodný, pokud chcete zažít něco s nádechem historie, a příliš se u toho nezapotit. Absolvovat můžete připravenou vyhlídkovou trasu, která trvá mezi 2,5 až 3 hodinami, a vyjde vás na necelé 3000 Kč, nebo si můžete sestavit svou vlastní trasu a kočár si pronajmout za 2000 Kč na každou započatou hodinu. Jízdy kočárem zajišťuje Nový dvůr, původní Lichtensteinský statek.

Video, které zachytlo největší chlouby LVA můžete shlédnout zde:

Vybrali byste si z našeho doporučení nebo jste už některý ze zážitků absolvovali a máte recenzi? Dejte nám vědět do komentářů, třeba tím pomůžete s výběrem i dalším.