Milujete zmrzlinu a taky vás štvou zmrzlináři, kteří vám sice prodají kopeček šmoulové za 15 korun, ale nezapomenou desetkrát otřít naběračku, aby na kopečku nebyl ani gram zmrzliny navíc? A pak ani zmrzlina není nic moc.

Naštěstí existuje v Praze hned několik míst, kde si sice lehce připlatíte, ale hned při prvním ochutnání vám dojde, že nemusíte litovat ani koruny. Už jste ochutnali třeba makovou zmrzlinu? Dali jste si někdy zmrzlinový sandwich nebo jste podarovali dámu zmrzlinovou růží? Ne? No tak to je náš článek přímo pro vás. Pojďte si ještě vychutnat chlazenou pochoutku, dokud nepřijdou dny, kdy budete mít chuť akorát tak na horký čaj.

Puro Gelato

  • Na Hrobci 410/1, 128 00, Praha 2 – Výtoň
  • Na Příkopě 859/22, 110 00 Nové Město
  • Rybalkova 182/29, 101 00 Praha 10-Vršovice

V Praze už otevřeli několik poboček a my se vůbec nedivíme. Jejich zmrzlina je totiž opravdu výborná. Vše je čerstvé bez chemie a výběr příchutí je obrovský. Ingredience jsou ručně míchané a na celý proces výroby se dohlíží od začátku až po předání hotového kornoutu. Na své si přijdou jak mlékomilové tak vegani, mají jak veliké množství smetanových zmrzlin tak ovocných variant bez mléka. V sortimentu mají jak kopečkovou zmrzlinu, tak různé nanuky, dezerty, mléčné koktejly a kávu. Jejich zmrzlinárny jsou navíc na krásných místech, a tak se s kornoutem chlazené pochoutky můžete projít třeba v Grébovce nebo po náplavce.

Crème de la Crème

  • Gelato café v Husova 12, Praha 1
  • Zmrzlinový salon na Národní 23, Praha 1

Místní mistr zmrzlinář Jan Hochsteiger se učil svému řemeslu v Mekce zmrzliny, v Itálii. Svoje zkušenosti si přivezl d Prahy a dnes jeho podnik mnozí titulují jako nejlepší zmrzlinárnu v Praze.

V Crème de la Crème neustále přibývají nové příchutě, už jste u nich mohli ochutnat třeba kopřivovou, perníkovou nebo levandulovou. Pro vegany samozřejmě mají i ovocné sorbety a k tomu i veganské smetanové zmrzliny. Kromě klasické zmrzlinárny už otevřeli i zmrzlinový salon a v něm si můžete dochutit ledovou pochoutku i neustále proudící horkou čokoládou z čokovodu.

Angelato

  • Rytířská 27, 110 00, Praha 1
  • Újezd 24, 118 00, Praha 1

Místo s údajně nejlepší jahodovou zmrzlinou v Praze najdete hned na dvou místech. V Rytířské ulici a na Újezdě. Zmrzlinárnu v Rytířské obvykle okupuje spoustu lidí, a tak doporučujeme zamířit na Újezd, pokud se chcete vyhnout dlouhé frontě.

Tuto velice oblíbenou pražskou zmrzlinárnu založil Makedonec Zlatko Kebakoski a slaví se svou sladkou pochoutkou obrovský úspěch. Klasické příchutě má Angelato zvládnuté na jedničku a nebojí se ani experimentů. Vyzkoušet můžete třeba příchuti jako jsou například rýžová, perníková, okurkové mojito, levandulová, maková, červená řepa, avokádo, dýně a spoustu dalších.

Parlor

  • Křižíkova 197/37, 180 00 Praha 8

V této karlínské zmrzlinové oáze lomeno kavárně nečekejte klasické kopečky v kornoutku. Zde se totiž servírují zmrzlinové sandwiche. Dalším lákadlem jsou také úžasné domácí cookies, smetanové zmrzky i ovocné sorbety a netradiční příchutě, jak se patří.

Rozhodně se vyplatí si najít si chvilku času a ve zmrzlinárně chvilku posedět. Je tu totiž velmi příjemná atmosféra v interiéru plném zelených květin.

Amorino

  • Malostranské náměstí 38/24, Malá Strana, 110 00, Praha
  • Centrum Chodov Roztylská 2321/19, Praha 4

A ještě jedna zajímavost na závěr. Ve zmrzlinárně Amorino si sice trošku připlatíte, ale dostanete asi nejoriginálnější zmrzlinu v Praze ve tvaru růže a navrch ještě makronku. Za mě nejlepší květina, jakou může děvče na rande dostat. A jak už je v takové kvalitní zmrzlinárně zvykem, mají spoustu veganských variant. Najít je můžete v Praze hned na dvou místech, a to na Chodově nebo na Malostranském náměstí.

A kam chodíte na zmrzlinu rádi vy? Určitě je v Praze spoustu míst, které se do našeho výběru nevešly. Neváhejte nám do komentářů vaše vlastní tipy.

A máte nějaké speciální přání, o čem bychom měli napsat příště? Určitě nám dejte vědět! Jestli se vám článek líbil a třeba jste dostali chuť na zmrzlinu z nějakého zmíněného podniku, napište nám to do komentáře, budeme moc rádi )=:) Sledujte nás na Facebooku i na Instagramu, ať vám neutečou žádné novinky!