Horké letní dny jsou tady a vy hledáte způsob, jak se osvěžit a zrelaxovat. Ať už jste místní obyvatelé nebo návštěvníci Prahy, máme pro vás několik skvělých tipů na místa, kde si můžete užít koupání. Od přírodních koupališť po moderní bazény. Praha a její okolí má spoustu míst, které jsou určeny pro letní radovánky ve vodě. Připravte si plavky a přečtěte si naše nejlepší tipy na koupání v Praze a okolí.

Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších míst:

 • Žluté lázně
 • Přírodní koupaliště Džbán
 • Koupaliště Podolí
 • Přehrada Hostivař
 • Přehrada Slapy

Žluté lázně - Koupání uprostřed města

 • Lokace: mapka zde
 • Otevírací doba: 09:00 – 22:00 hodin
 • Sezóna: 30. 4.–30. 9. 2023
 • Vhodné pro: Rodinu s dětmi, skupiny přátel, vodní a plážové sporty

Žluté lázně jsou jedním z nejoblíbenějších letních útočišť v Praze a nabízejí skvělou kombinaci vodních dobrodružství a relaxace. Tento malebný komplex, nacházející se na levém břehu řeky Vltavy, je skutečnou oázou uprostřed města. S písčitou pláží, která vás naláká na slunění a stavění hradů z písku, vodní sporty, beach volejbalová hřiště pro přátelský zápas, jsou Žluté lázně ideálním místem pro rodiny s dětmi i skupiny přátel.

Návštěvníci Žlutých lázní si mohou pronajmout lehátka a slunečníky a užívat si pohodlného odpočinku na pláži. K dispozici je také vodní vybavení, jako jsou paddleboardy a kánoe, pro ty, kteří se chtějí vydat na dobrodružství po řece Vltavě. Po vyčerpávajících vodních aktivitách si můžete odpočinout na terase restaurace, která nabízí osvěžující nápoje a lahodné občerstvení. Žluté lázně jsou skutečným letním rájem v srdci Prahy, který vám umožní užít si výhody pláže bez nutnosti opustit město.

Přírodní koupaliště Džbán - Únik do přírody

 • Lokace: mapka zde
 • Otevírací doba: 09:00 – 21:00 hodin
 • Sezóna: celoroční
 • Vhodné pro: Rodinu, skupiny přátel, vodní sporty a nudisty

Přírodní koupaliště Džbán je jednou z nejkrásnějších a nejpopulárnějších destinací pro letní osvěžení v Praze. Nachází se v malebném prostředí na pravém břehu řeky Vltavy, v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Toto kouzelné místo nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost spojit relaxaci ve vodě s okouzlující přírodou.

Přírodní koupaliště Džbán je vyhloubený přírodní bazén napájený pramenitou vodou. Jeho čistá a svěží voda přiláká jak dospělé, tak i děti, kteří si zde mohou vychutnat společně strávené příjemné chvíle a plavání. Kromě koupání zde návštěvníci mohou objevovat okolní lesy a využít procházky po krásných stezkách. Přírodní koupaliště Džbán je ideálním místem pro ty, kteří touží po spojení koupaliště s příjemným relaxem v přírodě.

Koupaliště Podolí - Moderní zábava uvnitř města

 • Lokace: mapka zde
 • Otevírací doba: 06:00 - 21:45
 • Sezóna: celoroční
 • Vhodné pro: Sportovní plavání, rodinu s dětmi

Koupaliště Podolí je jedním z nejvíce oblíbených letních destinací v Praze. Nachází se na levém břehu řeky Vltavy a nabízí široké spektrum zábavy a relaxace pro návštěvníky všech věkových skupin. Toto moderní koupaliště je vybaveno bazény, skluzavkami, vodními atrakcemi a dalšími zařízeními, které slibují nezapomenutelný den strávený u vody.

Koupaliště Podolí disponuje několika bazény, které vyhovují různým potřebám a preferencím. Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, je zde bazén s lehátky a slunečníky, kde si mohou návštěvníci užívat sluneční paprsky a chladit se ve vodě. Pro ty, kteří touží po dobrodružství a vzrušení, jsou k dispozici bazény s atrakcemi, jako jsou skluzavky, tobogány a vodní hřiby, které poskytují hodiny zábavy a adrenalinu. Koupaliště Podolí je také vybaveno restaurací a občerstvením, kde si návštěvníci mohou dopřát osvěžující nápoje a chutné jídlo.

Přehrada Hostivař - Koupání a vodní sporty

 • Lokace: mapka zde
 • Otevírací doba: 09:00 – 20:00
 • Sezóna: letní
 • Vhodné pro: Rodinu s dětmi, skupinu přátel, vodní sporty

Přehrada Hostivař je oblíbenou rekreační destinací, která láká návštěvníky zejména v letních měsících. Toto malebné jezero, nacházející se v přírodním prostředí Hostivařského lesoparku, nabízí množství aktivit a odpočinkových možností. Můžete si vychutnat jak plavání, tak relaxovat na pláži, prozkoumávat okolní přírodu prostřednictvím turistických stezek, nebo si vyzkoušet vodní sporty, jako je windsurfing, kajak nebo paddleboarding. Přehrada Hostivař je ideálním místem pro rodinné výlety, sportovní aktivity nebo prostě jen pro odpočinek ve stínu stromů.

Kromě přírodního prostředí nabízí přehrada Hostivař také restaurace, kavárny a občerstvení, kde si můžete dopřát osvěžující nápoje a chutné jídlo. S venkovními posezeními a výhledy na jezero si můžete užívat příjemných momentů s rodinou a přáteli. Přehrada Hostivař je skvělým místem pro strávení letního dne, který spojuje zábavu, relaxaci a krásu přírody v srdci Prahy.

Přehrada Slapy - Oáza klidu a přírody

 • Lokace: mapka zde
 • Otevírací doba: 24 hodin
 • Sezóna: celoroční
 • Vhodné pro: Rodinu s dětmi, skupinu přátel, vodní sporty

Přehrada Slapy je populární turistická destinace na řece Vltavě v České republice. Nachází se 30 kilometrů jihozápadně od Prahy a je jednou z největších přehrad v zemi. Byla postavena v letech 1949 až 1955 a slouží jako zdroj vodní energie, ochrana před povodněmi a atraktivní rekreační oblast. Turisté a místní obyvatelé si zde užívají různé vodní sporty, včetně plavání, windsurfingu, vodního lyžování a rybaření. Okolní příroda nabízí nádherné scenérie vhodné pro pěší turistiku, cyklistiku a pikniky. Přehrada Slapy je také bohatá na kulturní a historické památky, jako je hrad Štěchovice ze 13. století a zřícenina hradu Zvírotice, které lákají návštěvníky k objevování bohatého kulturního dědictví tohoto regionu.

Díky svému malebnému prostředí a bohatým možnostem aktivit, je Přehrada Slapy ideálním místem pro milovníky vodních sportů, přírody a historie. Jedná se o kombinaci přírodního krásna a kulturního bohatství, což ji činí atraktivním cílem pro všechny, kteří hledají aktivní odpočinek a objevování nových míst.

Praha a její okolí nabízejí mnoho skvělých míst, kde si můžete užít koupání a osvěžit se v horkém letním počasí. Bez ohledu na to, zda preferujete bazény uprostřed města, přírodní koupaliště obklopená zelení nebo vodní plochy s možností vodních sportů, najdete zde různé varianty, které vyhovují vašim potřebám. Takže vytáhněte plavky a hurá do jednoho z těchto skvělých míst, kde si určitě užijete osvěžující a zábavný den vodních radovánek!