Vánoce, svátek radosti a štěstí, nám přinášejí nejen zářící vánoční stromy a vonné cukroví, ale také příležitost rozšířit křídla dobročinnosti a pomoci těm, kteří potřebují naši podporu nejvíce. V duchu vánoční solidarity se otevírají dveře pro nejrůznější dobročinné akce, a to zejména ty zaměřené na pomoc dětem. Vybrali jsme pro vás několik organizací, kde můžete přispět a podpořit dobrou věc.

Organizace:

  1. Člověk v tísni
  2. ADRA Česká republika
  3. DĚTI DĚTEM
  4. Bonus

Člověk v tísni

Více informací na této webové stránce

"Člověk v tísni" je česká nevládní organizace (NGO), která se zaměřuje na poskytování humanitární pomoci, podporu lidských práv a podporu iniciativ pro rozvoj. Název "Člověk v tísni" lze přeložit do angličtiny jako "People in Need". Organizace byla založena v roce 1992, krátce po Sametové revoluci, která označila konec komunistické éry v Československu. Můžete pomoci s projekty jako např iniciativy v oblasti vzdělávání, programy sociální integrace a další.


ADRA Česká republika

Více informací na této webové stránce

ADRA Česká republika je humanitární a rozvojová organizace, která pomáhá lidem v nouzi v Česku i v zahraničí. Poskytuje okamžitou pomoc (nejen) při přírodních katastrofách a zlepšuje životní podmínky lidí žijících v chudobě.


DĚTI DĚTEM

Více informací na této webové stránce

Hlavní činnost iniciativy DĚTI DĚTEM spočívá v organizaci sportovních, kulturních a společenských akcí pro děti a mládež, na kterých se formou vstupného, startovného a darů vybírají prostředky na podporu konkrétního dítěte.Provozuji e-shop, kde můžete zakoupit kousek oblečení s logem organizace, a podpořit jejich činnost.


Bonus: Darujme.cz

Více informací na této webové stránce

Portál se stovky organizací, kterým můžete pomoct. Vyberte tu, které byste chtěli přispět tento rok. Pomoha organizacím, institucím, ale také církvím, školám, městům, obcím a krajům, poskytuji bezpečný nástroj k tomu, aby byly vidět a slyšet, mohly jednoduše požádat o dar a udržovat vztah se svými dárci.


Darujte čas, oblečení nebo peníze - nejdůležitější je vaší ochota pomoct. Jak to udělat správně vám poradí ve společnostech, co jsme uvedli.