Kafíčko a dobroty ve městě, venku, bez hluku, za přiměřenou cenu, v krásném prostředí a k tomu možná i nějaká ta zábava... Nesplnitelná kombinace? Objevili jsme pro vás pár super míst, která tato kritéria splňují a představíme vám je v prvním článku z našeho projektu PRAŽSKÉ VÍKENDY. Svítí slunce, je teplo a vy už tento víkend nebudete muset váhat, kam vyrazit na cappuccino, dortík nebo třeba na ranní vajíčka.

Dudes & Barbies a jejich skvosty

Jestli chcete zažít klídek uprostřed rušných čtvrtí, borci z Dudes & Barbies s.r.o vám pro to připravili ty nejlepší podmínky. Díky nim už vzniklo po Praze spoustu super projektů, ale doporučíme především dvě místa, kam můžete zalézt načerpat dávku kofeinu, a hlavně si užít chvilku pohody v krásném prostředí.

Kavárna co hledá jméno

 • Nejlepší vejce Benedikt v Praze
 • Příroda a industriál v dokonalé harmonii
 • Umění na stěnách, kaštan nad hlavou a výběrová káva na stole

Schovává se uprostřed Smíchova. Možná budete chvilku hledat, kudy se tam dostat, ale jakmile zalezete mezi vysoké zdi, nebudete litovat trošky úsilí navíc. Najdete zde výběrovou kávu a prostor s kouzlem bývalé truhlárny – spousta dřeva, oprýskané cihlové zdi, trocha umění na nich, prostě designovka. Venku si pod velkým kaštanem můžete vychutnat jejich proslulé vejce Benedikt a nějakou tu kávovou specialitku nebo stylový drink. Od tohoto týdne už plánují i letní kina a další venkovní akce, tak si nenechte žádnou ujít.

Upalujte na: Stroupežnického 10, Praha 5

Vnitroblock

 • Multižánrový prostor
 • Street art a industriální atmosféra
 • V nabídce chuťovky, které byste nečekali

A kdo to má blízko do dolních Holešovic, rozhodně tam zamiřte. D & B si dali za cíl vrátit život celému bloku zchátralých továrních budov a zatím se projekt daří víc než dobře. Najdete zde kavárnu, minikino, multimediální studio, eventovou halu, obchod s limitovanými teniskami a další součásti se dál přidávají.

Pro vás je teď ale hlavně skvělá příležitost využít uličku uvnitř Vnitroblocku, kde si můžete vychutnat nápoje od místních baristů a k tomu nějakou tu sladkou nebo slanou dobrotu. Můžete se pak nechat ostříhat a oholit v barbershopu, koupit si na sebe designový kousek a udělat si pár fotek v industriálním prostředí, které k tomu přímo vybízí.

Tak šup na: Tusarova 31, 170 00 Praha 7

Super Tramp Coffee

 • Cesta jako do Narnie - uličky, pasáže, průchody...
 • Takovéhle zákusky jste ještě neviděli
 • Designové detaily, které pohladí na duši

Další kavárnu ukrytou ve vnitrobloku v centru Prahy najdete, pokud projdete ze Spálené, nebo z Opatovické ulice. Přivítá vás zahrádka s dlouhým stolem, kde rostou maliny a sedět se dá i na všelijakých zídkách, schodech nebo rovnou na trávě. Na si bezpochyby také potrpí. Nás baví jejich šálky od Qubusu, vázy od studia Dechem, květináče ve stejném vzhledu a další příjemné detaily, kterých si určitě všimnete.

Na mlýnku je stejně jako v sesterském podniku I Need Coffee (Na Moráni 7), kde si venku na rozdíl od Super Trampu moc neposedíte, káva z budapešťské pražírny Casino Mocca a jejich produkty lze koupit i na domácí přípravu. Nápadité sladké i slané dobroty jsou samozřejmostí a neváhejte dorazit i večer, v nabídce jsou i naturální vína, řemeslná piva a taky nějaké ty ostřejší chuťovky.

Spěchejte na: Opatovická 18 / pasáž Spálená 15, Praha 1

Café Neustadt

 • Přímo pod věží Novoměstské radnice
 • Snídaně a obědy králů
 • Večerní akce pro kulturní fajnšmekry

Další zapadlé místo v centru, tentokrát z repertoáru projektů Ondřeje Kobzy (Café v lese, Střecha Lucerny, Piána na ulici a další), najdete v nádvoří Novoměstské radnice. V prostoru se velmi harmonicky doplňuje kombinace historické budovy a věže z 15. století, zeleného porostu a vysokého skleněného průčelí kavárny. Prostor ohraničený radnicí je bezvadně chráněný od ruchu Karlova náměstí z jedné strany a Vodičkovy ulice ze strany druhé.

Zajděte sem na vydatnou snídani, na oběd, na výběrovou kávu nebo třeba na nějakou venkovní večerní kulturní akci, jimiž jsou podniky Ondřeje Kobzy známé, a které se už zase rozbíhají. Nabídkou dobrot a nápojů kavárna neurazí ani zákazníky z řad veganů a vegetariánů, tak hurá sem!

Sprintujte na: Karlovo náměstí 1/23, Praha 2

Cukrárna Alchymista

 • Káva z vlastní pražírny  (a že si rádi hrají...)
 • Útulná japonská zahrádka - údajně nejkrásnější v Praze
 • Zákusky lepší než od babičky

Pokud chcete opravdovou romantiku, zajděte do Alchymisty na Letné. Kousek od fotbalové svatyně pražské Sparty se schovává zahrádka snů. Co zvenčí vypadá jako nenápadný podnik, uvnitř skrývá krásný interiér se starým klavírem, starožitným nábytkem a obrazy na stěnách. Projděte skrz na zahrádku a čeká vás spousta stromků, malé stolečky s deštníky oddělené od sebe květinami a jezírkem, po zdech se plazí břečťan a po hluku z ulice není ani památky.

V podniku se vám dostane opravdu osobní péče, zahrádka má totiž jen pár stolečků, a moc lidí se tam tudíž nevejde. Co je pro Cukrárnu Alchymista typické, je hravost, což se pozná nejen na designu interieru i zahrádky. My jsme například dostali perfektní dvojité espresso z blendu čtyř druhů kávy. Vybalancovat takové espresso vyžaduje skutečnou profesionalitu a pořádnou dávku trpělivosti. K tomu si můžete dát některý z jejich vymazlených zákusků.

V Alchymistovi si takovou hravostí zajišťují, že kávové řemeslo bude stále bavit je samotné i jejich zákazníky.

Zaskočte si na: Jana Zajíce 7, Praha 7