Vybírat dárek pro ženu může být často pěkně náročné. Přes rok se nabízí hned několik příležitostí, ke kterým je dárek zkrátka vhodný. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, Valentýn, Vánoce, výročí, či jiné svátky jako třeba MDŽ, je fajn držet se v obraze, abyste pořád dokola nedávali květiny, čokoládu nebo parfém, byť i tyto dárky ženy nepochybně ocení. Zkuste se mrknout na naše tipy na romantické dárky, ze kterých bude nadšená nejen Vaše žena, ale dokonce si je v mnoha případech užijete i vy sami.

Puzzle s fotkou

Ideální dárek pro páry, kteří tráví čas rádi doma, u nějaké poklidné aktivity. Skládání puzzle může zabrat pár večerů, a když jej necháte potisknout vaší vlastní fotkou, může vám později sloužit i jako obrázek. Firem, které vám takové puzzle vyrobí je hodně, stačí jen vyhledat. Cena začíná již přibližně na 200 korunách za puzzle zhruba o velikosti formátu A4 se 112 dílky, a pokračovat můžete až k téměř metrovému formátu o 2000 dílcích, které vás vyjde na necelých 1000 Kč.

Recenzi na takové puzzle můžete shlédnout zde:

Personalizovaná čokoláda

Kdo by nemiloval čokoládu? I kdyby jen občas a trošku, delikatesní pralinky od mistrů z oboru můžou být skutečný gurmánský zážitek. Darovat ale jen tak tabulku čokoládu může být maličko obyčejné. Přesně z toho důvodu neuděláte chybu, když sáhnete po personalizovaném balíčku čokolády. Na tuto službu se zaměřuje například firma Chocolissimo, a jejich sladký balíček si můžete objednat z pohodlí domova skrze e-shop. Nabízí hned několik možností, jak originální čokolády dosáhnout. Můžete si nechat balíček potisknout, udělat si fotobonboniéru s vaší vlastní fotografií, vygravírovat jméno či vzkaz do dřevěné krabičky s čokoládou, nebo je možné si rovnou vytvořit vlastní čokoládu. Rozhodnutí je jen na vás. Nejlevnější varianta vás nevyjde ani na 200 Kč, obsahuje krabičku s vlastním potiskem, ozdobenou saténovou stuhou a 3 kostky nejlepší belgické čokolády. Naopak mezi nejdražší kousky patří čtyř poschoďová dřevěná krabička, na niž vám vygravírují vlastní text, naplněná 40 rafinovanými pralinkami. Pralinky se zároveň pyšní tím, že neobsahují konzervanty a jsou připraveny z přírodních surovin. Cena této personalizované krabičky je přibližně 2500 Kč. A abyste v tom partnerku nenechávali samotnou, určitě si na pár pralinkách taky pochutnáte.

Fotky jsou přímo ze stránek Chocolissimo.

Povlečení

Investice do dobrého povlečení je investice do dobrého spánku. Překvapte svou milovanou, a darujte si domů sadu luxusního povlečení, v němž se budete cítit doslova jako v bavlnce. Zkuste nenápadně vypozorovat, po jakém druhu Vaše partnerka touží, jakou má oblíbenou látku, barvu, a jestli fandí jednobarevné klasice nebo spíše jemnému vzoru. Pokud nechcete šlápnout vedle a vsadit na klasiku, a zároveň u toho třeba ještě podpořit i lokální českou firmu, doporučíme vám povlečení od Lejaan. Receze o tomto povlečení říkají, že spánek v něm je nezapomenutelným zážitkem. A přesně to hledáte, že ano?

Cena se pohybuje kolem 1 až 2 tisíce Kč za jedno povlečení.

Intimní hračky

Když už jsme se dostali k tématu postele, podívejme se na další věci, které se do ní dají přinést, a ještě k tomu jsou schopné přinést i zábavu pro vás oba. Přitom však nejde jen o pouhou zábavu, protože používání některých intimních pomůcek může Vaší partnerce zlepšovat zdravotní stav. Když už jsme si výše zmiňovali lokální české firmy, zůstaňme u nich ještě chvíli, a podívejme se na českou designérku Annu Marešovou a její společnost Whoop de doo, nabízející produkty intimního rázu pro ženy. Za účelem dárku můžete darovat například Venušiny kuličky, nebo ještě lépe vibrátor. Je stylový, elegantní, a buď klasický (za 6 500 Kč) nebo s Vaším osobním vzkazem (za 7600 Kč). Vzkaz je vygravírovaný přímo na produkt, darujete tak naprostý originál. V přiloženém videu se můžete podívat, jak tento dárek vybírali sami muži.

Sehrané oblečení

Outfity, ve kterých půjde poznat, že patříte k sobě. Nemusíte to brát úplně doslovně a obléct se do stejného oblečení od hlavy až k patě, nebo nechat potisknout stejné mikiny vašimi jmény. Zkuste k tomu přistoupit malinko sofistikovaněji, a pokuste se sladit třeba vzor, nebo si pořiďte například kalhoty a partnerce sukni ze stejné látky. Podobný typ košile nebo jen stejné knoflíčky. Potěší i nepatrná maličkost, třeba vyšitá na rukávu, která bude nenápadná, ale zároveň významná jen a jen pro vás dva.

Náramek na míru

Jste-li náramkový typ, máte vyhráno. Stačí vybrat takový náramek, který nebude jen vypadat hezky, ale i ponese nějakou zprávu. Pořiďte náramky se stejným vzorem, přívěškem, který pro vás něco znamená, nebo třeba z kamene, který ve vás vyvolává nějakou společnou vzpomínku či pocit. Kdybyste nic takového neobjevili, u tohoto dárku je vždycky možnost nechat do náramku vysázet jméno, nebo přímo nějakou zprávu či jiný text, můžete tak rovnou říct, co cítíte. Vaší partnerce to tak bude při každém pohledu na náramek připomínat, že jste stále s ní. Pokud jste zručný, a chcete dát něco vlastnoručně vyrobeného, mrkněte na video níže, s návodem, jak na výrobu takového náramku nejlépe.

Dárkový balíček svíček

Většina žen má ráda svíčky, ať už kvůli vůni, nebo kvůli romantické, intimní atmosféře, kterou plamínek svíčky navozuje. Darujete-li přímo dárkový balíček určitě jím nic nepokazíte. Abychom se drželi podpory lokálních tvůrců, doporučíme vám dárkový balíček plný svíček a lahve prvotřídního vína od společnosti Plamínek. Balíček Vás vyjde na cca 800 Kč, obsahuje 3 větší svíčky, které si můžete buď sami vybrat nebo se výběrem nechat překvapit, a 1 lahev vína od rodinného vinařství z oblasti Čech. Zaručíte si tím i romantický večer, ke kterému nesmí chybět svíčky a víno, na níž si společně pochutnáte. A pokud byste náhodou nebyli zrovna fanoušci vína, můžete vybírat i z jiných připravených dárkových balíčků ať už svíček, nebo například vonných vosků.

Horké kameny

Relax a péči čas od času potřebuje každý. Chopte se příležitosti, a přineste kousek lázní k vám domů. Pořiďte horké kameny, a dopřejte své ženě příjemné chvíle odpočinku. Po koupi máte téměř jistotu, že kameny vám už doma zůstanou, a Vaše žena vám tuhle péči třeba jednoho dne oplatí, takže to vlastně bude výhodná investice. Na internetu je seženete v dárkovém pytlíčku za cenu v rozmezí 200 až 800 Kč, podle toho, kolik kamenů balíček obsahuje a zda je k němu ještě něco přidáno či nikoli.

Doufáme, že vás naše tipy inspirovaly, a pro příští dárek už půjdete s jistotou. Vaše žena to jistě ocení. :)