Najdete spousty článků zabývajících se pomocí s výběrem dárků pro ženy, ale texty, které by zasvěceně a užitečně poradily s dárky pro muže, je poskrovnu. A právě z toho důvodu jsme se rozhodli jeden takový článek vytvořit. Ačkoli půjde spíše o takový přehledný seznam, ať to nekomplikujeme.

Nejprve jsme však potřebovali provést malý průzkum, abychom svá doporučení podpořili reálnými očekávání a potřebami mužů. Vyptali jsme se 100 mužů z našeho okolí (kolegů, otců, bratrů, dědů, strýců, kamarádů… a získali tak dobrý přehled o tom, co je a co není dobrý dárek pro muže.

Zahrnuli jsme takové dárky, které lze snadno a rychle pořídit (například koupit v jakémkoli obchodním centru), kdežto naprosto banální či příliš drahé produkty jsme rovnou vypustili. V potaz jsme nevzali ani dárky, které jsou určeny pouze mužům s velice specifickými zájmy, jelikož tím by náš seznam ztratil na praktičnosti a obecnosti.

Po vyzpovídání naší stovky ochotníků jsme samozřejmě získali obrovské množství možností, jež bychom do seznamu dárků pro muže mohli zahrnout, ale opět opakujeme, že kdybychom je zahrnuli všechny, náš seznam by ztratil na užitečnosti. Doufáme, že vám následující text přinese spoustu dobrých nápadů, inspiruje vás a ušetří vám čas a nervy.

Kvůli lepší přehlednosti jsme seznam rozdělili do 5 hlavních kategorií a ke každé kategorii navíc připojili i ukázku dárku pro muže, které bychom radili odsunout do pozadí a vynechat:

Oblečení

Náramek

Nejenom ženy se rády ozdobí. Z toho důvodu je dobrým dárkem pro muže pánský náramek. Již dávno se nošení náramků netýká jen rebelů. Na trhu lze narazit na velice vkusné a seriózní náramky, které dokreslí outfit třeba i „oblekového“ muže, který potřebuje zapůsobit decentním dojmem.
 • Cenový rozsah: 400 Kč - 5 000 Kč
 • Průměrná cena: 700 Kč

Peněženky

Peněženka není jenom úschovna peněz, kreditních a debetních karet, dokladů či fotku rodiny. Samozřejmě jsou to pro nás všechny hlavní důvody, proč jí s sebou nosíme, avšak peněženka o nás zároveň leccos vypovídá, a když ji kdekoli vytáhneme na světlo, lidé si všímají. (A nejenom ti, které zasvrbí prsty v touze se jí zmocnit.) Trh je peněženkami přesycen, vybírat můžete z široké škály výrobků. Je libo peněženka kožená či plátěná, s obrázkem či bez, značková či neznačková, velká či malá? Naleznete vše.
 • Cenový rozsah: 300 Kč - 7 000 Kč
 • Průměrná cena: 700 Kč

Kravaty

Kravata. Jedněmi opěvovaná jako stavovský odznak, jinými proklínaná jako „zbytečnost, která akorát překáží“. Tak jako tak je kravata dárkem pro muže, který se některému muži hodí denně, jinému výjimečně, ale přece. Kravata z kvalitního materiálu, která drží i při volném uvázání, dodá dojem vážnosti a sebevědomí, stejně jako může dát najevo uvolněnost a optimistický přístup k životu.
 • Cenový rozsah: 400 Kč - 1 500 Kč
 • Průměrná cena: 600 Kč

Župan pro muže

I muži se rádi zabalí do teplého županu z příjemné látky. Mnozí si navíc toto spojují s pocitem uvolnění a pohody po práci. Možná si dají něco na zub nebo si nalijí sklenku něčeho ostřejšího a usadí se v křesle či na pohovce, sledují film, čtou si nebo hraji na Playstationu či Xboxu svou oblíbenou hru. Župan je tedy dobrý dárkem pro každého muže, jelikož jde o věc jak praktickou, tak příjemnou.
 • Cenový rozsah: 700 Kč - 3 000 Kč
 • Průměrná cena: 900 Kč

Mikina

Mikina je důležitou součástí oděvu, neboť zakrývá podstatnou část našeho těla. Pro některé muže je důležité, aby co nejlépe ladila s jejich outfitem, jiní se starají o to, zda má dostatečně hluboké kapsy. Jedni mají raději takové mikiny, které zvýrazní šířku jejich ramen či opticky učiní ramena širší, dalším jde především o to, aby mikina byla širší v pase, jelikož se tak snáze skryje bříško. Vy však obdarovaného znáte, tudíž víte, na čem mu záleží. Mikina je dárek, který udělá radost každému muži, jelikož je jak užitečná, tak důležitá pro pocit sebevědomí, vycházejícího ze spokojenosti s naším vzhledem.
 • Cenový rozsah: 700 Kč - 2 000 Kč
 • Průměrná cena: 900 Kč

Tričko

Trička jsou pravděpodobně králi každého pánského šatníků. Někteří muži je nosí denně, jiní pouze ve volném čase, ale tak jako tak jich není nikdy dost. Tu utrží díru, tu nevyčistitelnou skvrnu, tu se stane příliš malým z důvodu přibrání tuku nebo svalové hmoty. Tričko nejenom vytváří celkový dojem z našeho vzhledu, ale může se stát i projevem politických, hudebních, životních a dalších názorů. Tak jako tak jde o součást oděvu, a je tudíž důležité jak z hlediska vzhledu, tak využitelnosti. Dárek je to tedy pro muže bez pochyb vhodný.
 • Cenový rozsah: 300 Kč - 1 000 Kč
 • Průměrná cena: 500 Kč

Dárkový certifikát na ušití obleku

Oblek musí padnout jako ulitý, aby se v něm muž cítil pohodlně a díky tomu i sebejistěji. Musí perfektně sedět, neškrtit, netlačit, neomezovat a vytvořit pevný základ celkového dojmu. Je pak jedno, zda jde muž na pracovní pohovor, důležité obchodní jednání, ples nebo jen tak někam posedět. Vždy se cítí dobře, neohrožený, pevný a spokojený, díky čemuž zapůsobí vždy dobře. Dárkový certifikát na ušití obleku je tak dárkem, který se nejenom každému muži hodí, ale udělá i radost.
 • Cenový rozsah: 1 000 Kč - 10 000 Kč
 • Průměrná cena: 5 000 Kč

Košile

Košile tvoří součást spousty outfitových celků. Tak například je parťačkou obleků, zachránkyní seriózního vzhledu v okamžiku, kdy musíme odložit sako kvůli horku. Umožňuje muži vypadat na úrovni, i když místo oblekových kalhot a saka zvolí džíny. Volně rozepnutou ji nosí nejeden hudebník či umělec pod ní buď nemají nic (a způsobují tak někdy u svých obdivovatelek a obdivovatelů zrychlené dýchání), jindy třeba tílko nebo tričko. Vy sami víte, jakému typu košil dává budoucí vámi obdarovaný přednost. Každopádně košili můžeme s klidem zařadit na seznam snadno sehnatelných dárků, které udělají muži radost a ještě se jim hodí.
 • Cenový rozsah: 400 Kč - 2 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 000 Kč

Čepice

Čepice není jen ochranou před chladem a neprodávají se jen kousky s obrovskou bambulí. Čepice nás může chránit před chladem a zároveň vypadat dobře. Jako dárek pro muže je to zásah do černého, protože i kdyby ji muž nenosil jako součást outfitu i v jiné než zimní měsíce, tak jako tak se mu nakonec hodí a ještě díky ní bude vypadat dobře. Jednobarevné, vícebarevné, v obrázky i bez, výběr máte široký a snadno dosažitelný.
 • Cenový rozsah: 300 Kč - 900 Kč
 • Průměrná cena: 400 Kč

Manžetové knoflíčky

Manžetové knoflíčky nejsou jenom malou ozdůbkou, trůnící na konci rukávů košile a držící je ohrnuté. Ačkoli někteří muži je mohou vnímat především z praktického hlediska, nakonec vždy dojdou k tomu, že jejich celkový zjev značně vylepšily. Seženete je kovové, nebo třeba i dřevěné a především v nespočtu tvarů i barev. Zakoupit lze také manžetové knoflíčky s obrázky. Znáte obdarovaného muže, víte, co se mu líbí nebo jaké má názory a díky těmto znalostem mu můžete vybrat takové manžetové knoflíčky, které doplní jeho vzhled a zobrazí okolí něco z jeho osobnosti.
 • Cenový rozsah: 900 Kč - 2 900 Kč
 • Průměrná cena: 1 200 Kč

Pásek

I na pásku záleží. Nejde jen o to, aby nám nespadly kalhoty, nýbrž i o vědomí, že muži kalhoty drží kvalitní a dobře vypadající opasek. Stejně jako u předchozích kusů oděvu máte i zde nepřeberné množství možností, a proto i obrovskou šanci udělat skutečnou radost. Pro muže – který opasky nosí samozřejmě – jde o univerzální dárek.
 • Cenový rozsah: 700 Kč - 1 900 Kč
 • Průměrná cena: 1 100 Kč

Co radši nedarovat z oblečení

Ponožky

Známe to již od dětství, ne? Měkký dárek, v němž jsou ponožky instatně sebere chuť pustit se do rozbalování. Nechte nákup ponožek na muži samotném, až bude cítit potřebu pořídit si nové, zvládne to sám. Takovýto dárek pro muže tedy ne.

Spodní prádlo

Ne! Nekupujte jako dárek pro muže spodní prádlo, protože mu tím rozhodně neuděláte radost. Ostatně každý si přeci rád koupí spodní prádlo sám, podle svých preferencí a především si vybere takové, o němž ví, že je pohodlné ho nosit. A navíc… někomu může být takový dárek vyloženě nepříjemný, jelikož jde o věc velice intimního charakteru.

Rukavice

Doba řidičských rukavic dávno pominula a zimní rukavice né každý muž nosí. Navíc se nejedná o dárek, který by muži udělal radost. Když už nějaké rukavice nosí, nepotřebuje jich víc, muž jich má přesně tolik, kolik potřebuje. Takže rukavice jako dárek, jímž chcete muži udělat radost, rozhodně nedoporučujeme.

Volnočasové aktivity

Městský batoh

Tolik věcí, co je s sebou třeba nosit. Peníze, karty, doklady, notebook, mobil, deodorant, jídlo… seznam nebere konce. Proto se každému muži hodi stylový a k jeho osobnosti ladící městský batoh. Dárek pro muže, který se rozhodně neztratí.
 • Cenový rozsah: 900 Kč - 3 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 500 Kč

Relaxační křeslo

Každý muž má prý muž nůž, podle nás by však každý muž více ocenil jako dárek relaxační křeslo. Ať už rád usedne se sklenkou whiskey dobrou knihou, pustí si dobrý film nebo hru na Playstationu či Xboxu, pohodlné sezení, které uvolní celé tělo, jistě ocení. Vždyť jak jinak lépe zrelaxovat než v pohodlí?
 • Cenový rozsah: 700 Kč - 5 000 Kč
 • Průměrná cena: 2 000 Kč

Hamak

Vyvalit se na sluníčku, dát si pivo nebo jiný nápoj dle chuti, číst, poslouchat hudbu nebo třeba jen zavřít oči a odpočívat. Ojojoj… to zní jako ideální dárek, ne? Pro muže… a vlastně i pro ženy. Takový hamak, to je kus osobního ráje, který patří jen vám. Snadno seženet hamaky na vlastních stojanech, pokud nemáte k dispozici dva vhodné stromy.
 • Cenový rozsah: 300 Kč - 2 000 Kč
 • Průměrná cena: 800 Kč

Set pro kuchaře

Pryč jsou doby, kdy bylo vaření především ženskou záležitostí. Žijeme přeci v 21. století, tak nač setrvávat ve středověku? I muži rádi vaří, poslouchají chválu na své kulinářské výtvory a pochutnají si na nich lépe než na jídle zakoupeném v restauraci. Je to přeci jejich dílo, a kdo by se rád nepokochal úspěchem. Set pro kuchaře (nebo chcete-li kuchařský set) je tedy rozhodně praktický i milým dárkem, který udělá skutečnou radost.
 • Cenový rozsah: 1 000 Kč - 5 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 500 Kč

Set na přežití v přírodě

Přežití v přírodě je to pravé dobrodružství, kdy si muž dokáže, že je muž. Najít vhodné místo pro tábořiště, rozdělat oheň, připravit si nocleh, ulovit jídlo… nebo otevřít konzervu, to všechno je třeba zvládnout. O mnoho lépe se takové úkoly zvládají s patřičným vybavením. A právě proto dopřejte muži jako dárek set na přežití v přírodě a vykouzlíte mu na tváři úsměv.
 • Cenový rozsah: 1 000 Kč - 6 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 600 Kč

Kurz střelby

Muž může být třeba i pacifista, ale střílení do terče jej může bavit. Než však bude moci vzít zbraň vůbec o ruky, musí se naučit, jak na to. Kurz střelby muže zkrátka láká a jako dárek báječně poslouží. Dopřejte mu možnost užít si tu atmosféru chvíle, kdy pevně svírá rukojeť zbraně, míří, pálí a zasahuje terč.
 • Cenový rozsah: 700 Kč - 4 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 300 Kč
 • Nabídka kurzu zde.

Kurz hry na kytaru

Kytara, to je nástroj, který zahřeje srdce, pobaví, rozproudí zábavu. V každém muži občas zahlodá otázka: „Co kdybych se na tu kytaru naučil taky?“ Vy mu můžete dopřát možnost si to zkusit. Kurzy hry na kytaru nejsou drahé, je jich velký výběr a pomohou muži ovládnout nejenom základy hry na tento oblíbený a ve všech žánrech využitelný hudební nástroj.
 • Cenový rozsah: 1 000 Kč - 3 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 700 Kč
 • Nabídka kurzu zde.

Škola smyku

Jsme si jistí, že některý z mužů ve vašem okolí by se rád naučil řídit auto jako některá z jeho oblíbených akčních filmových hvězd. Škola smyku je kurz, v němž se obdarovaný naučí ovládat vůz zase o něco lépe – naučí se zvládat náhodné i záměrné smyky. Akční a přitom praktický dárek.
 • Cenový rozsah: 2 000 Kč - 5 000 Kč
 • Průměrná cena: 3 000 Kč

Kurz potápění

Příprava na dovolenou za účelem odhalování krás moře? Nebo třeba jen „Mácháče“? Případně by si to muž jen rád zkusil, naučil se něco nového a zažil trochu dobrodružství? Máme pro vás tip na parádní dárek a tím je kurz potápění. Opět ve všech směrech lákavý dárek pro muže.
 • Cenový rozsah: 2 000 Kč - 5 000 Kč
 • Průměrná cena: 3 000 Kč

Online kurz jazyka

Říká se, že kolik jazyků umíme, tolikrát jsme člověkem. Ať je to pravda, nebo není, je pravdou, že umět dnes alespoň jeden cizí jazyk je jakýmsi standardem. Samozřejmě vládne angličtina, ale proč se nenaučit Německy, Španělsky, Italsky nebo třeba Francouzsky? Znalost cizího jazyk muži usnadní pohyb na trhu práce, pomůže mu cítit se váženější a třeba nově nabyté znalosti využije i při okouzlování osoby, o níž projeví zájem.
 • Cenový rozsah: 1 000 Kč - 7 000 Kč
 • Průměrná cena: 3 000 Kč
 • Nabídka kurzu zde.

Masážní válec

Času je nedostatek a jen málokdo má čas po práci nebo po tréninku pravidelně vyhledat maséra, aby mu ulevil od ztuhlých svalů a bolesti. Dejte muži jako dar masážní válec a bude vás milovat. Prostá, ale velice účinná pomůcka v boji s nasbíranými neduhy pohybového aparátu. Především se dá snadno pořídit a opět si můžete vybírat z mnoha produktů.
 • Cenový rozsah: 700 Kč - 1 500 Kč
 • Průměrná cena: 800 Kč

Baristický kurz

Dopřeje si dotyčný muž, kterému chcete udělat radost pěkný a zároveň praktickým dárkem, šálek dobré kávy? Darujte mu baristický kurz a budete z toho profitovat při každé návštěvě i vy. ;-) V baristickém kurzu totiž obdarovaného naučí, jak připravovat kávu tak, jak to dělají profíci. Vynikající, voňavou, bezchybnou… ňam! Vykouzlete úsměv na tváří možnosti naučit se něco užitečného a přitom příjemného.
 • Cenový rozsah: 400 Kč - 1 500 Kč
 • Průměrná cena: 700 Kč
 • Nabídka kurzu zde.

Set pro údržbu automobilu

Muži se o své automobily starají rádi a důkladně, pro mnohé je to ideální sobotní relax za poslechu hudby a se sklenkou něčeho ostřejšího nebo třeba plechovkou piva. K tomu, aby mohli svému vozu poskytnout dostatečnou péči, je zapotřebí kvalitní darovat mu potřebnou výbavu. Dejte mu set pro údržbu automobilu a zajistíte si jeho vděčnost nejenom za perfektní užitečný dárek, ale i ještě příjemnější sobotní odpočinek.
 • Cenový rozsah: 500 Kč - 2 000 Kč
 • Průměrná cena: 700 Kč

Šejkr

Pro sportovní úspěchy je klíčová důkladná výživa. Za tímto účelem je na trhu spousty nápojů (tzv. suplementů), které trénovaným svalům poskytnou dostatek živin, bez nichž neporostou tak, jak by si každý muž přál. K přípravě takových nápojů je však zapotřebí dobrý šejkr – perfektní dárek pro každého muže, který měl někdy činku v ruce. A kdyby si zrovna nechtěl připravit živinami přetékající nápoj, poslouží šejkr k přípravě alkoholického drinku pro uvolnění těla i mysli.
 • Cenový rozsah: 100 Kč - 700 Kč
 • Průměrná cena: 150 Kč

Tréninkový deník

Pro efektivní a přínosný trénink je zapotřebí zapisovat si své výkony, zátěž atd., abychom mohli pozorovat své úspěchy a postupně si činit trénink náročenější a náročnější. Dárek pro muže v podobě tréninkového deníku nemůže způsobit nic jiného než radost. Vámi obdarovaný si bude moci zapisovat své sportovní pokroky, bude mít o všem dobrý přehled a při každém otevření onoho deníku bude mít radost z toho, že je zase o něco dál.
 • Cenový rozsah: 200 Kč - 1 000 Kč
 • Průměrná cena: 300 Kč

Permanentka do fitness

Bez práce nejsou svaláče... tedy svaly. Na cestě za vysněnou postavou řeckého atleta se však žádný muž neobejde bez potřebného tréninkového vybavení, které může být dost nákladné na pořízení a ostatně… domů se ani vejít nemusí. Zakupte mu permanentku do fitness a máte vy i on vystaráno. Vy mu darujete dárek, který mu udělá radost a zároveň pro něj má praktické využití, on bude skákat radost, protože si může dát pořádně do těla, mít ze sebe dobrý pocit, udělat něco pro své zdraví a možná v léte zapůsobit perfektní postavou v plavkách.
 • Cenový rozsah: 400 Kč - 1 500 Kč
 • Průměrná cena: 1 000 Kč
 • *Cena za měsíc

Boxovací pytel

Ne každý muž má čas navštěvovat posilovnu, ale zároveň se chce udržet ve formě a zapracovat na svých sebeobranných schopnostech. A třeba si i vybít zlost na šéfa. Boxovací pytel je za těmito účely dokonalý dárek (nezapomeňte také na bandáže a boxerské rukavice), jelikož di muž může dát libovolně do těla, vyvztekat se a naučit se dát pořádnou ránu… nebo celou sérii ran, je-li třeba. Bušení do boxovacího pytle přináší samá pozitiva, což vámi obdarovaný náležitě ocení.
 • Cenový rozsah: 1 000 Kč - 5 000 Kč
 • Průměrná cena: 2 000 Kč

Kempingová lampa

Nejenom v kempu, ale i při práci v domě nebo v garáži je zapotřebí světlo v místech, kam by se jinak světlo nedostalo. Každý muž proto ocení přenosný, výkonný a dobře (dočasně) umístitelný zdroj světla. Kempingová lampa je pro takové účely naprosto perfektní a nemuseli bychom přemýšlet dlouho, abychom přišli i na další využití tohoto promyšleného dárku pro muže.
 • Cenový rozsah: 150 Kč - 1 000 Kč
 • Průměrná cena: 400 Kč

Termoska s více pohárky

Káva, čaj nebo třeba grog je třeba udržet až do chvíle konzumace teplé, aby byl požitek z nich naprosto dokonalý. A chceme-li pohostit i rodinu či přátele, hodí se více pohárků. Naštěstí dnes již není problém sehnat termosku s více než jedním pohárkem. Každý muž takový dar jistě ocení, jelikož je o jeho užitečnosti nelze pochybovat a ještě si může vychutnat oblíbený nápoj třeba s kamarády.
 • Cenový rozsah: 700 Kč - 2 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 000 Kč

Knihy

Knihy nikdy nevymizí a přesvědčuje nás o tom i jejich existence v dnešním takzvaném digitálním věku. Některý muž ocení literaturu dobrodružnou, jiný historickou, fantasy, horror či sci-fi… možností je nespočet, však to sami znáte. Čtení nejenom trénuje mozek a dokonce je pomáhá chránit před nemálo onemocněními, ale zároveň se uvolníme a třeba i něco naučíme. Darujte knihu, darujete celý svět.
 • Cenový rozsah: 400 Kč - 1 000 Kč
 • Průměrná cena: 500 Kč

Rybářský set

Chození na ryby je ideálním sloučením lidské touhy po lovu a úspěchu s odpočinkem, zábavou i klidem. Avšak žádný rybář se neobejde bez pořádné výbavy, proto udělejte radost pěkným rybářským setem. Pokud se v tomto sortimentu nevyznáte, nic se neděje. Však stejně jako se vším i s tímto vám poradí personál obchodu (či e-shopu skrze chat). Možná máte v okolí muže, který by rybaření rád zkusil, ale nikdy se neodhodlal zakoupit si potřebné nástroje. Kupte mu ho vy a je po problému.
 • Cenový rozsah: 400 Kč - 3 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 000 Kč

Co radši nedarovat na Volnou aktivitu

Vodní dymka

Pokud si o takový dárek muž vyloženě neřekne, nebo nenaznačí, že by si vodní dýmku přál, nekupujte ji. Proč taky? Nakonec by se z ní mohl stát jen věčně překážející lapač prachu, který dříve nebo později beztak někdo nedopatřením rozbije.

Cigarety, doutníky a tabák

Copak je tohle za dárek pro muže? Když už je dotyčný pravidelný či občasný kuřák, může si přeci cigarety koupit v nejbližších potravinách či trafice, stejně jako tabák či doutník. Navíc má jistě své vlastní preference, do kterých byste se pravděpodobně netrefili. Nedávejte dárek, který jen zahoří a je po něm.

Zapalovače

Ať si pořídí takový zapalovač, jaký chce, jaký potřebuje, jaký se mu líbí. Zapalovač opravdu není moc dobrý dárek. Samozřejmě pokud znáte pravidelného kuřáka, který touží po pěkném benzínovém, pozlaceném či jiném zapalovači, máte jasno, avšak dát jinému muži jen tak zapalovač, byť sebedražší, není dobrý nápad.

Talismany

Pověrčivých mužů je přeci jako šafránu, a i když někteří nosí talismany jako připomínku někoho blízkého či nějakých svých idejí, nejedná se o univerzální dárek pro muže. Opět platí: když bude muž něco takového chtít, koupí si to sám. Samozřejmě zde nepočítáme talismany a další připomínkové předměty předané v počátcích horoucí zamilovanosti.

Naboženské věci

A teď ruku na srdce, kolik pobožných mužů v naší malé republice znáte? To, že věříte vy, neznamená, že když dáte muži dárek v podobě nějakého náboženského předmětu (křížek či medailonek na řetízku, svatý obrázek apod.), bude z něj mít radost. Spíše bude zklamaný, možná s i naštve, že mu vnucujete svou víru. Takže náboženské předměty jako dárek muži rozhodně NE!

Zrcadla

Dobře, tak si to představme: jako dárek muži zvolíte větší, hezky zdobené zrcadlo. Předáváte mu jej a on… na vás nechápavě civí a nejprve dojde k záměru, že si u něj potřebujete zrcadlo schovat jako tajný dárek pro kamarádku či spolubydlící. Takhle si nepředstavujete předání skvělého dárku, že? Ano, muži se také rádi přičiní o svůj přitažlivý zjev, ale málokterý z nich k tomu potřebuje jinéh zrcadlo než to, co už má v koupelně.

Léky, doplňky stravy a podobně

Dát muži jako dárek léky, doplňky stravy či něco podobného? Výborně! Lepší způsob, jak mu říci: „Zdálo se mi, že stárneš, že jsi nějaký slabý a že potřebuješ pomoc,“ těžko vymyslíte. Takovéhle dárky si rovnou strčte do... krabice pro špatné nápady. Raději se znovu zamyslete, projeďte náš seznam a zkuste to znovu.

Nože

Kdo jiný než kuchyňský nůž chce, ten už si ho dávno pořídil. Nůž jako dárek pro muže určitě není dobrý nápad. Proč? Ne každý muž touží po tom vlastnit nůž, je to prosté. Doby, kdy se říkalo, že každý správný muž má mít nůž, jsou snad minulostí, ne? Zvolte jiný dárek a udělejte muži skutečnou radost!

Zážitky a Romantika

Skydiving

Ano ano, skydiving, test odvahy, silný a vzrušující okamžik, tvůrce nesmazatelných vzpomínek a tajná touha mnoha mužů. Jako dárek voucher na skydiving poslouží přímo dokonale. Jde o něco, co chtěl a co si jen nemohl dopřát, ať už z finačních či jiných důvodů. Vy mu tento dárek dáte a řeknete mu: „Můžeš!“. Potom si už budete jen užívat pohled na jeho rozradostněnou tvář. Je taky možné, že se již jednou odvážil a vymu tu příležtiost dáte podruhé. Nikdo neodmítne, nemusíte se bát. Ať už proto, že si obdarovaný bude chtít dokázat, že na to má, nebo proto, že už při prvním seskosu si skydiving zamiloval.
 • Cenový rozsah: 3 500 Kč - 7000 Kč
 • Průměrná cena: 4 000 Kč
 • Nabídky seskoku zde.

Paragliding

Jsou muži, kteří si více užijí seskok s padákem, kdy letí nezastavitelně vstříc k zemi, vyzývajíc ji tím na souboj nervů. Potom jsou tací, kteří si ve vzduchu rádi v klidu poplachtí, pokochají se silnými pocity ve vzduchu a užijí si krásný výhled. Právě pro ty bude ideálnějším dárkem paragliding. Dejte mu možnost vznášet se nespoutaně nad krajinou, užívatsi zábavu, získat nezapomenutelnou zkušenost. Dárek v podobě voucheru na paragliding muži imponuje jak svou adrenalinovostí, tak tím, že se nejedná o žádnou zbytečnou cetku či něco podobného, nýbrž silný a vzrušující zážitek.
 • Cenový rozsah: 1 500 Kč - 3 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 900 Kč
 • Nabídky paragliding zde.

Let vrtulníkem

Pohled z výšky vyjeví svět z naprosto jiné perspektivy. A navíc, když je sto spojeno s letem se sofistikovaným nádherným strojem, jako je vrtulník? To zní vyloženě jako mužský dárek, že? A taky tomu tak je! Darujte mu možnost vznést se svobodně k oblakům, užít si něco nového (nebo připomenout staré časy, záleží na jeho minulosti) a bude míst opravdovou radost!
 • Cenový rozsah: 4 000 Kč - 7 000 Kč
 • Průměrná cena: 5 500 Kč
 • Nabídky letu zde.

Simulátor volného pádu

Skvělý dárek pro ty z mužů, kteří by si přáli poznát některé z krás volného pádu při skoku z letadla, ale z nějakého důvodu je nemohou podstoupit. Simulátor volného pádu je adekvátní náhradou skutečného seskoku. V některých případech je tento zážitek doveden k dokonalosti pomocí brýlí pro virtuální realitu. Simulátor volného pádu zároveň můžete dát jako dárek tomu muži, který se na svůj první seskok z letadla teprve chystá, ale velice rád si jej takto vyzkouší nanečisto.
 • Cenový rozsah: 1 300 Kč - 3 000 Kč
 • Průměrná cena: 2 000 Kč
 • Nabídky letu zde.

Obraz z fotografie

Věděli jste, že z fotografie vám dnes firmy vyrobí obraz? Tak teď už to víte. Což takhle tuto možnost využít k vytvoření perfektního dárku pro muže, který si bude moci pověsit v pracovně, dát v rámečku na stůl v práci, nebo jej vystavit kdekoli, kde se mu zlíbí? Možností máte spousty! Kromě obrazu obdarovaného samotného mu můžete dát obraz jeho milované s neméně milovaným potomkem. Nebo obraz jeho lodi či lodi, kterou by chtěl jednou vlastnit? Motorky? Supersportu od Lamborghini, Ferrari či dalších? Obraz z fotografie nám poskytuje spousty a spousty možností. Jen je využít.
 • Cenový rozsah: 1 000 Kč - 4 000 Kč
 • Průměrná cena: 2 000 Kč

Romantická jízda na koni

Proč by muž nemohl být romantik a dostat dárek romantikou přímo nabitý? Jízda na koni směrem k zapadajícímu nebo naopak vycházejícími slunci může být tuze nádherná záležitost. Zda si ji muž vychutná lépe o samotě nebo s někým blízkým, to už ponecháme na vás a vašem úsudku.
 • Cenový rozsah: 1 000 Kč - 3 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 500 Kč

Romanticka večeře na lodi

Už jsme si vysvětlili, že muži mohou být romantici a nemusí se za to stydět. Vždyť žijeme v moderní době. Jedním z dalších nádherných zážitků je romantická večeře na lodi. Rád si s vámi dá dobré jídlo, doprovozené kvalitní hudbou, zatímco se budete pozvolna plavit po řece na krásné lodi. Určitě si řeknete spoustu krásných věcí.
 • Cenový rozsah: 1 500 Kč - 7 000 Kč
 • Průměrná cena: 3 000 Kč
 • Pro inspiraci zde.

Fotomagnetka

Fotomagnetka je dalším způsobem, jak muži darovat snadno umístitelnou a například pro uchycení dokuemntů využitelnou vzpomínku na to, co má rád. Například jeho oblíbený typ motorky, zbraně, sportu… to je ale možností, že?
 • Cenový rozsah: 700 Kč - 3 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 000 Kč

Fotografie v podobě srdce

Ano, i muži si rádi připomenou své milované fotografií. U jednoho jsou to žena s dítětem nebo i širší rodina, u druhého jde o jeho auto, motocykl nebo něco, co sám vybudoval. Tak jako si taková připomínka zaslouží náležité umístění a formu a my doporučujeme fotografii v podobě srdce. Muž si jí může umístit kamkoli, kde ji chce vystavit, i kdyby to bylo jen v jeho dílně či pracovně.
 • Cenový rozsah: 1 000 Kč - 3 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 500 Kč

Privátní sauna a výřivka

Dopřejte muži opravdový relax za použití nejoblíbenějších a účinných metod. Prohřátí celého těla v privátní sauně nebo kupříkladu ve vířivce, to už jeden pocítí. Málokdo odmítne nabídku odpočinku v luxusu, dopřejtu mu to a věřte, že vděku neujdete. ;) Muž takový dárek ocení nejenom proto, že si báječně odpočine, ale i proto, že jak sauna, tak vířivka prospějí i jeho tělu.
 • Cenový rozsah: 1 500 Kč - 4 000 Kč
 • Průměrná cena: 2 000 Kč

Co radši nedarovat za zážitky a romantiku

Kopačky

Nechcete-li muži dát najevo, že se s ním rozcházíte, tak mu kopačky určitě jako dárek nedávejte. ;-) Ne každého muže přeci bere fotbal a je-li nadšeným fotbalistou, aťsi raději kopačky vybere sám. Stejně jako u bot i zde si muž rád obuv vyzkouší, zjistí, jak mu sedí, zda je pohodlná a jestli se mu líbí.

Svíčky

Vážně? Svíčky? Ne, jako dárek pro muže něco takového určitě neobstojí. Někteří muži se také rádi najedí se svou polovičkou při svíčkách, ale ty se přeci pořídí během běžného nákupu snad ve kterémkoli obchodě se smíšeným zbožím. A vůbec, je třeba zde něco více říkat? Nemyslíme si. Svíčkám dáváme stopku.

Elektronika

Lampa

Lampa jako dárek pro muže není žádné velké překvapení, ne? Vždyť se mu lampa hodí například ke čtení v jeho pracovně, v ložnici u postele nebo v dílně, kde si často potřebuje na něco zblízka posvítit. A ten výběr? V klidu vyberte lampu, která se bude obdarovanému muži nejenom líbit, ale také dokonale zapadne do interiéru, v němž si ji postaví.
 • Cenový rozsah: 400 Kč - 2 000 Kč
 • Průměrná cena: 700 Kč

Bezdratové reproduktor nebo sluchátka

Kabely jsou minulostí, nač se ověšovat dráty a roztahovat kabely jen pro to, že si chceme poslechnout hudbu? Obdarujte muže dárkem v podobě bezdrátového reprodruktoru či bezdrátových sluchátek a jeho radost máte jistou. Vždyť pomyslete na tu svobodu, kterou při poslouchání hudby během sportu, odpočinku či v průběhu prací na domě, získá. Nikde zbytečné kabílky ani drátky, svoboda pohybu a možnost odpoustat se hudbou od světa a užít si trochu toho „mužského samotřáství“.
 • Cenový rozsah: 1 000 Kč - 5 000 Kč
 • Průměrná cena: 2 000 Kč

VR brýle (brýle pro virtuální realitu)

Každý muž je i v dospělosti stále klukem, který si rád hraje a fantazíruje. Proto najdeme mnoho mužů relaxovat u herních konzolí či počítačů, plně zabraných do příběhu a s tvářemi napjatými přenesením se do virtuálního světa. Jako dárek, který muži udělá radost, jsou VR brýle (nebo chcete-ůi: brýle pro virtuální realitu) jednoznačně zásah přímo na komoru!
 • Cenový rozsah: 3 000 Kč - 6 000 Kč
 • Průměrná cena: 4 000 Kč

Drony

Drony jsou jedním z výraznějších technologických ikon moderní doby. Používají je nejenom armády a nadšenci do leteckých modelů, nýbrž i vědci, filmaři a další. Jelikož jde o tak všestranné mašinky různých typů, velikostí a zaměření, jsou pro muže perfektním dárkem, neboť je lze využít na vícero způsobů a ještě se při létání, údržbě a vylepšování královsky pobaví.
 • Cenový rozsah: 1 000 Kč - 20 000 Kč
 • Průměrná cena: 2 000 Kč

Kamera do auta

Kamera do auta neslouží jen k zaznamenávání nehod, ale také umožňují zachytit spousty zajímavých okamžiků, které by jinak zůstaly viděny jen jednou. Chcete dát muži dárek, se kterým si vyhraje, zároveň je bude pravidelně používat a uzná je jako užitečný? Dejte mu kameru do auta a je to!
 • Cenový rozsah: 700 Kč - 4 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 500 Kč

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu

Dejte muži jako dárek ultrazvukový zvlhčovač vzduchu a darujete mu možnost dýchat příjemný, voňavý vzduch, který je radost dýchat. Bude se pak lépe koncentrovat na to, co dělá rád a ještě bude vědět, že prospívá svým plicím a průduškám. A jak si zde stále dokola opakujeme: muži milují zajímavé a přitom praktické dárky, které jim navíc pomohou v tom, co dělají rádi. I ultrazvukový zvlhčovač vzduchu je dobrý dárek pro muže.
 • Cenový rozsah: 1 200 Kč - 3 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 500 Kč

Solná lampa

I solná lampa může být darována muži, proč by ostatně nemohla? Jedná se o pěknou dekoraci, která prospívá ovzduší v místnosti i náladě. Až se muž zavře ve své „zašívárně“ pomůže mu taková lampa k lepšímu soustředění a uvolnění se po náročném dni či týdnu.
 • Cenový rozsah: 700 Kč - 2 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 000 Kč

Fitness náramek

Takový dárek pro muže, jako je fitness náramek, prostě nemůže způsobit nic jiného než radost. Dnes již neplatí, že se o štíhlou linii a zdravý životní styl zajímají především ženy. I muži si počítají kalorie, chtějí vědět, zda dodržují při běhu požadovaný tep, a také chtějí vědět, kolik svou dřinou spálili tuku. Díky fitness náramku budou mít o všem přehled a dozví se ještě více. Tenhle dárek prostě ocení a jinak to nebude.
 • Cenový rozsah: 500 Kč - 3 000 Kč
 • Průměrná cena: 800 Kč

Videohry

Ó ano, posadit se k herní konzoli či počítači a zapnout novou videohru, ponořit se do jejího světa, zažívat dobrodružství, dosahovat úžasých sportovních výkonů, nebo se stát nejlepším vojákem z týmu. Videohra jako dárek pro ty muže, co si rádi hrají, nezklame. Kromě nových titulů vychází i spoustu remasterovaných starých her, které navíc v muži udeří na sentimentální strunu. Jeho radost vám bude odměnou.
 • Cenový rozsah: 400 Kč - 2 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 200 Kč

Mobilní telefon

Mobilní telefony letí nezastavitelně kupředu jak svým výkonem, tak vzhledem a uživatelským rozhraním. Společnosti se předhání v tom, kdo přinese na trh novou bombu mezi mobilními telefony, tudíž je z čeho vybírat. Navíc seženete i mobily v poměrně nízké cenové hladině, a přesto výkonné, aby na nich mohl obdarovaný muž pohodlně používat internet, zahrát si hry nebo jej využít i k práci. Mobilní telefony jsou ukázkovým dárkem, který muži ocení.
 • Cenový rozsah: 3000 Kč - 35 000 Kč
 • Průměrná cena: 7000 Kč

Hlasový assistent

Hlasoví asistenti jsou základem chytré domácnosti a budoucností všech domácností i kanceláří, skladů a dalších míst, kde se pohybují lidé. To, co jsme ještě donedávna znali jen ze sci-fi filmů je konečně tady. A proč by měl být hlasový asistent dobrým dárkem pro muže? Protože je zábavný, praktický a je to stále ještě nová technologie, která muži udělá nehranou radost.
 • Cenový rozsah: 800 Kč - 2 200 Kč
 • Průměrná cena: 1 200 Kč

Co radši nedarovat z elektroniky

Bílá elektronika

Pračku, myčku, mikrovlnku a další spotřebiče z tzv. „bílé elektroniky“ můžete dát mladému páru, který si zařizuje byt, ale určitě je nevyužívejte jako dárek pro muže. Který muž bude mít radost z takového dárku? Nepopíráme, že výjimky jsou, ale ty zároveň potvrzují pravidlo, že? Muži chcete dárkem udělat radost a ne vyvolat rozpaky, zmatek a zklamání.

Praktické dárky pro muže a Jídlo

Hodinky

Ano, my víme, hodiny máme na mobilech, fitness náramcích, v dopravních prostředcích, v počítači... zkrátka všude. To avšak neznamená, že by tradiční zápestní hodinky byly již pasé. Stále se jedná o velice oblíbenou část celkového outfitu, nejeden muž je sbírá nebo jich má více, aby je mohl pravidelně střídat podle toho, které se nejlépe hodí zrovna k tomu oděvu, jaký si pro daný den zvolí. Hodinky tedy bez váhání uvádíme v našem seznamu, protože jako dárek poslouží skvěle.
 • Cenový rozsah: 1 000 Kč - 20 000 Kč
 • Průměrná cena: 4 000 Kč

Kožený kufřík

Přestože žijeme již v době elektronické, stále ještě potřebujeme mít při ruce nějaká ta lejstra. Čím obdarovat muže, aby šlo o dárek užitečný a přitom rozjasnil tvář obdarovaného? Koženým kufříkem, do nějž uschová nejenom pracovní či osobní dokumenty, ale například i notebook (ano, dnes již naleznete na trhu i takto uzpůsobeného kufříky). Kufříky nemusí přeci nosit jen pracovníci bank, že?
 • Cenový rozsah: 700 Kč - 10 000 Kč
 • Průměrná cena: 2 500 Kč

Skleničky na drink

V práci i v soukromém životě se všichni setkáváme s jednou starostí za druhou (jeden z důvodů, proč celosvětově stoupá počet lidí léčíčích se s vysokým krevním tlakem), každý tudíž potřebujeme nějaký svůj „ventil“, kterým upustíme přebytečnou páru, zklidníme se a nabereme síly do dalšího dne. A jak víme, pára se nejlépe upouští mokrým ventilem, a proto si muži rádi loknou něčeho ostřejšího, co jim pomůže se řádně uvolnit. Proto navrhujeme jako dárek, který muži udělá zaručeně radost, sadu skleniček na drink. Jaké sklenice to budou – zda na whiskey, koktejly či jiné alkoholické nápoje – už necháme na vašem výběru. Však vy víte, co obdarovaný rád pije.
 • Cenový rozsah: 400 Kč - 2 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 000 Kč

Propiska

Něco na psaní hledáme neustále a nejednou se stane, že prostě nic nenajdeme. Ale co když zrovna potřebujeme vyplnit důležitý formulář či podepsat ještě důležitější dokument? Nebo si chceme zapsat myšlenku, něco si v rychlosti načrtnout? Třeba i nápad, z nějž se může vyklubat jízdenka nápad milionový? Zbavte muže, kterého chcete obdarovat fajnovým dárkem těchto trápení a kupte mu proisku. Možná propiska poslouží jen jako zdroj údivu kolem stojících, když ji obdarovaný vytáhne ze saka či kufříku? I tak se vyplatí. Je mnoho specializovaných firem, specializujících se na výrobu psacích potřeb, tudíž na trhu naleznete obrovské množství prestižních značek, které vám nabídnou propisky, se kterými se nejenom báječně píše, ale ještě k tomu vypadají naprosto famózně. Jděte do toho!
 • Cenový rozsah: 700 Kč - 15 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 600 Kč

Diář

Elektronických diářů je všude mnoho, avšak spousta lidí dává stále přednost diářům papírovým. A proč se taky připravovat o vůni a šustot papíru a potěšení z psaní rukou, že? Vyberte muži takový diář, který se mu bude líbit, bude se mu do něj dobře psát a ještě s ním dobře zapůsobí, když jej ve společnosti vyloví, aby si zapsal důležitou schůzku či připomínku. Jedná se působivou a užitečnou oporu paměti.
 • Cenový rozsah: 300 Kč - 1 500 Kč
 • Průměrná cena: 700 Kč

Pouzdro pro vizitky

Vizitky jsou tu s námi stále a jen tak se neodporoučí. Nejsnazší totiž stále ještě je předat osobě, které na sebe chcete zanechat kontakt (či která vás o kontakt požádá) pěkně zpracovanou vizitku, která o vás mnohé vypoví. Rozhodně dobře nezapůsobí, když z kapsy, brašny či odkudkoli vylovíte pomačkanou, odřenou vizitku, někdy dokonce možná zašpiněnou nebo dokonce lehce propocenou. Sežeňte obdarovanému muži pouzdro na vizitky a uvidíte, že to náležitě ocení. Své vizitky bude mít dobře chráněné, snadno přístupné a uděla ještě lepší dojem.
 • Cenový rozsah: 150 Kč - 1 000 Kč
 • Průměrná cena: 600 Kč

Sluneční bryle

Tolik druhů, tolik designů a značek, rozhodně je z čeho vybírat. Sluneční brýle jsou nejenom užitečné, neboť chrání náš zrak (lékaři nás čím dál častějí upozorňují, abychom ve slunných dnech neponechávali oči bez ochrany), ale také dokáží zcela změnit dojem, který z nás lidé mají. Dají se zkombinovat téměř s jakýmkoli outfitem, cítíme se s nimi sebevědomější (možná i proto, že nám druzí nevidí do očí, tudíž se cítíme chráněni) a ještě díky nim vypadáme lépe. O slunečních brýlích vám nikdo neřekne, že jde o špatný dárek pro muže.
 • Cenový rozsah: 300 Kč - 3 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 000 Kč

Pouzdro na doklady

Dokladů je stále dost, ať už k autu či k motorce nebo i vlastní osobě (občanský průkaz, kartička zdravotního pojištění, cestoní pas a podobně). Samozřejmě je snažší mít všechny doklady na jednom místě, přehledně seřazené a snadno vytažitelné. Na něco takového se nejlépe hodí pouzdro na doklady. Praktický dárek pro muže, který rozhodně neskončí pohozený na polici a lapající prach.
 • Cenový rozsah: 300 Kč - 13 000 Kč
 • Průměrná cena: 1 500 Kč