Pokud hledáte jedinečný způsob, jak objevit a prozkoumat kouzlo Prahy, historické výklady na lodi jsou nejlepší volbou pro vás. Tento zážitkový koncept kombinuje příjemnou plavbu po Vltavě se fascinujícími příběhy města z vody. Výkladové plavby jsou skvělou možností, jak se dozvědět více o historii, kultuře a zajímavostech Prahy, aniž byste museli strávit dlouhé hodiny ve složitých průvodcovských knihách.

 1. Historické výklady.
 2. Fotografování z vykládací lodi.
 3. Přírodní a kulturní krásy Prahy.
 4. V Praze se vykládací lodě nacházejí na několika místech:

Historické výklady.

Historické výklady na lodi jsou určeny nejen pro turisty, ale i pro místní obyvatele, kteří se chtějí dozvědět něco nového o svém rodném městě. Společnost XY, která tyto plavby pořádá, disponuje výkladci, kteří jsou odborníky na historii a mají bohaté znalosti o Praze. Během plavby vás provedou důležitými památkami a zajímavými místy a podělí se s vámi o skryté příběhy, které se skrývají za každým kamenem.

Fotografování z vykládací lodi.

Jedna z nejlepších věcí na výkladových plavbách je možnost fotografování z vykládací lodi. Díky této výhodě můžete zachytit panoramatické výhledy na Prahu z jedinečné perspektivy, kterou nemáte možnost zažít jinak. Budete mít možnost zachytit památky jako Karlův most, Pražský hrad nebo Staroměstské náměstí z úplně nového úhlu, a to vše během komfortní plavby po Vltavě.

Přírodní a kulturní krásy Prahy.

Vedle historických památek můžete očekávat také výklad o přírodních a kulturních krásách Prahy. Výkladci se s vámi podělí o informace o zajímavých místech, jako jsou zahrady a parky, které jsou roztroušeny po celém městě. Doporučí vám také kulturní akce a festivaly, které se konají v různých částech Prahy, abyste měli možnost prozkoumat město i mimo rozsah plavby.Výkladové plavby Prahou jsou ideálním způsobem, jak se ponořit do bohaté historie a krás města. Vydejte se na nezapomenutelnou plavbu po Vltavě a vychutnejte si informace o pražských památkách, zajímavostech a tradicích, které vám bude vyprávět profesionální výkladce. Ať už jste turista nebo místní obyvatel, výkladová plavba je skvělým způsobem, jak prozkoumat a poznat Prahu z úplně nové perspektivy.

V Praze se vykládací lodě nacházejí na několika místech:

 • Náplavka.

  Lokalita:Rašínovo nábřeží 120 00 Praha 2 – Nové Město

  V blízkosti Palachova mostu a naproti parku Rašínova nábřeží se nachází přístaviště pro vykládací lodě. Zde se otevírá i populární přístřešek s potravinami a pitím.

 • Na Františku.

  Lokalita: Na Františku 8, Prague, Czech Republic

  Na Františku – na pravém břehu Vltavy mezi mosty Jiráskův a Palackého se nachází vykládací místo pro lodě. Okolí je obývané, proto je zde vyšší zájem o vykládání.

 • Karlín

  Lokalita:Karlín, Praha 8

  V úseku mezi Křižíkovou fontánou a Křižíkovou ulicí jsou umístěna další přístaviště pro vykládací lodě. Tato lokalita je oblíbenou destinací pro výlety lodí.

 • Smíchov.

  Lokalita:​Strakonická,Hlubočepy, Praha 5, 15200

  ve Smíchovském přístavu jsou také k dispozici přístaviště pro vykládací lodě. V blízkosti se nachází mnoho restaurací a kaváren, které jsou oblíbené u návštěvníků.

 • Prague Boats.

  Lokalita:Dvořákovo nábřeží hned u Čechova mostu

  Společnost Prague Boats, která je již více než 30 let průkopníkem v oblasti lodní turistiky, nastavuje laťku udržitelných zážitků z plavby v srdci Prahy. Jsme nesmírně hrdí na naši moderní a ekologicky ohleduplnou flotilu, která naplňuje náš závazek chránit planetu a zároveň poskytovat špičkové služby.

 • Je důležité sledovat aktuální informace o provozu vykládacích lodí, protože jejich umístění se může změnit v závislosti na přírodních podmínkách a ročním období.