Skip to Content

Filtr zážitků

V jaké cenové relaci?

K jaké příležitosti?

Pro koho?

Jak byste popsali obdarovaného?

Co vám Stips může nabídnout?

 • image

  Dárkový design, který potěší

 • image

  Garance spokojenosti

 • image

  Výhodné ceny

 • image

  Nejrychlejší cesta k zážitkům

 • image

  Bezpečnost na prvním místě

 • image

  Individuální přístup

Co to je lezecký kurz?

Už jste okusili prach skalní stěny a její mohutnou sílu? Vaše vlastní tělo na kamenném těle skály, přilepené s ambicí dolézt až na samotný vrchol. Podle typu lezení a obtížnosti můžete vybírat z mnoha kurzů, od základů lezení a veškerých důležitých náležitostí až po obtížnější trasy pro náruživé.

Kurz lezení pro začátečníky

Pro začátek je nejlepší začít umělou horolezeckou stěnou. Na ní si můžete totiž všechno vyzkoušet "na nečisto" a beztrestně. Při lezení se učíte ovládnutí vlastní síly, vytrvalosti a trpělivosti. Lezení totiž zdaleka není jen o síle, ačkoli fyzická zdatnost je důležitým a neustále trénovaným atributem, ale i o zachování chladné hlavy. A hlavně, nebudete na to zde sami! Instruktoři vám rádi pomohou a vysvětlí vše potřebné.Stačí se řídit jejich radami a můžete dolézt až na samý vrchol.

Kurz lezení na skalách

Osvojili jste si základní techniku horolezectví (jištění, pohyb po stěně) nebo jste již zkušenější lezec, který se chce zdokonalit? Pak se vydejte na opravdové skály na kurz lezení třeba na Labských pískovcích. Užijete si lezení pod odborným dohledem, naučíte se slaňovat a samozřejmě jistit. A jelikož hory jsou nevyzpytatelné, procvičíte si i poskytování první pomoci, kterou musí znát každý správný a zodpovědný horolezec.

Proč vyzkoušet naše lezecké kurzy?

Kurzy lezení Praha, Ústí a další, kam se na lezecké kurzy můžete přihlásit, jsou výborným startem k tomu stát se nejlepším horolezcem. Úplní začátečníci se naučí základy horolezectví, jako vázání lan, techniky jištění, pravidla lezení či dokonce umění eliminace pádů. Pokročilí lezci si ovšem také přijdou na své. Vyzkoušet mohou kurzy vyšší obtížnosti či rovnou několikadenní lezecké výpravy.

Rádi byste si lezení zkusili, ale hledáte, s kým na lezecké kurzy vyrazit? Kurz je většinou probíhá ve skupině. Přihlásit se však můžete i jako jednotlivec a k některé ze skupin budete přiřazen. To znamená, že i i sami máte možnost dostat se do pohodové skupiny stejných lezeckých nadšenců! Malý bonus navíc: víte, že při lezení dáváte spolulezci veškerou důvěru ve svůj život a musíte se tak spoléhat na to, že vás nepustí? Mnoho lezeckých partnerů se právě i díky tomuto poutu, stalo životními partnery. Horolezecká stěna tak může sloužit i jako menší seznamka pro nezadané. :-)

Už žádné výmluvy! Termíny, kdy se na lezecké kurzy můžete přihlásit, se vypisují během celého roku. Při výběru však berte na vědomí, na co si při výběru lezeckého kurzu dávat pozor. Jedná se především o zkušenost instruktorů a obtížnosti lezecké stěny (najdete si tedy tu, která odpovídá vaší úrovni obtížnosti). Nachystejte si dávku energie, vytáhněte kamaráda z gauče a polezte. Potřebné vybavení je na většině kurzů poskytnuto či je možno si je zapůjčit. Tedy o další starost měně.

Kurzy horolezectví

Kurzy horolezectví nemusí lákat pouze vás, zeptejte se i svých ratolestí! Například kroužek horolezectví v Praze, kam na horolezectví můžete své děti přihlásit, je naučí týmovému duchu, respektu a důvěře. Zlepší jejich koordinaci a pomůže s dobrým vývinem pohybového aparátu. Jestliže tedy vidíte u syna narůstající hrb způsobený počítačem, dejte mu lezecký kurz jako dárek. Napomůžete tak správnému vývinu jeho páteře, na kterou má lezectví neskonale dobrý vliv! Navíc radost a adrenalin zažitý na lezecké stěně, super parta okolo a zdolání vrcholu je mnohonásobně vyšší než z vyhrané počítačové hry.

Jiná cesta než na horu ani nahoru nevede, vrchol je vysoko nad vámi. Vylezte si pro něj! My víme, že na to máte.