Skip to Content

Filtr zážitků

V jaké cenové relaci?

K jaké příležitosti?

Pro koho?

Jak byste popsali obdarovaného?

Co vám Stips může nabídnout?

 • image

  Dárkový design, který potěší

 • image

  Garance spokojenosti

 • image

  Výhodné ceny

 • image

  Nejrychlejší cesta k zážitkům

 • image

  Bezpečnost na prvním místě

 • image

  Individuální přístup

Nechte se povozit rozkošnými huňáči

Mushing vznikl na Aljašce z povelu "Mush", který jezdci za psím spřežením používají jako povel k pohybu kupředu. Jak asi všichni víme, člověk našel pro psy využití v mnoha oblastech života, jako je třeba lov, vojenská a policejní služba, ale také jako asistenční služba, psychická podpora nebo pejsci posloužili jako spolehliví parťáci při polárních výpravách. Pejsci jsou mnohými chování samozřejmě také "jen" jako mazlíčci a věrní kamarádi. Mushing se poprvé objevil ve sněhem pokrytých oblastech Sibiře a Severní Ameriky, kde se jednalo o nejlepší způsob přepravy lidí i jakéhokoliv nákladu. Tehdy se samozřejmě nejednalo o sport, ale prosté praktické využití.

Své zlaté roky prožíval mushing na konci 19. století kvůli zlaté horečce na Klondiku na Aljašce. Díky tomu, že při pátrání po zlatých nuggetech setkávalo čím dál větší množství mužů zlatokopů, z nichž měl každý své psí spřežení, začali poměřovat fyzické schopnosti svých psů (ach ti muži :-)). No... a mushing byl na světe. První oficiálně pořádaný závod se odehrál roku 1886 v Severní Americe.

Pro zajímavost: V psím spřežení při mushingu můžete nalézt taková psí plemena, jako jsou třeba Sibiřský husky, Aljašský Husky, Evropský saňový pes, Samojed či Grónský pes. Všechno jsou překrásná zvířata, která mají ráda pohyb a pořádnou akci, takže se můžete těšit na pořádnou jízdu.

Mushing jako neobyčejný a pamětihodný zážitek

Hledáte-li neobyčejný zážitek, který ve vás zanechá spoustu krásných vzpomínek a dodá vám náměty k poutavému vyprávění mezi přátel i rodinou, voucher na mushing je přesně to, co potřebujete. Totéž platí pro případ, kdy hledáte pro vašeho blízkého (třeba je také třeba shodou okolností bláznem do krásných psích plemen) netradiční dárek, kterým mu chcete nejenom udělat opravdovou radost bez nutnosti předstírání, ale zároveň mu dát něco, co přetrvá. Mushing patří mezi ty zážitky, které jen tak někdo neprožil, tudíž se zařadíte do jakéhosi klubu vyvolených, kteří mohou tvrdit, že se projeli psím spřežením, vychutnali si přírodu a vítr šlehající do tváře. Užijte si jízdu, která se v dnešním přetechnizovaném světě už nenosí.