facebook_pixel

Lezectví

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Bonusové dárky

Víme, na kolik je příjemné dostávat dárky a proto každý den připravujeme pro vás nové bonusy. Nenechte si ujít unikátní a časově omezené akce.

Zážitky jako dárky

Tisíce zážitků po celé ČR jedině u nás!

  • k-nakupu-vzdy-neco-navic
    K nákupu vždy něco navíc
  • ceny-drzime-bez-navyseni
    Ceny držíme bez navýšení
  • 10-darky-v-jednom
    10 dárků v jednom
  • Dárkové balení zdarma

Skalní stěna a vy! Horolezectví jako možnost pocítění vlastních hranic a možností své síly. Jděte až za… poznejte velikost přírody a velikost sebe samých. Neláká vás zrovna lezení po obyčejné skále? Můžete si vybrat i z jiných druhů horolezectví. Objevte pískovcové skalní město na Broumovsku, železné cesty (via ferrata), boulderingu (lezení v nižší výšce bez lana) a dalších.

+
Číst více »

Co to je lezecký kurz?

Že jste ještě nikdy nezažili to zvláštní pouto mezi vámi a skálou? Tělo na tělo stěny, přilepené s ambicí dolézt až na samotný vrchol. Díky lezeckým kurzům se můžete dostat až do této fáze samostatného horolezce, kdy si vychutnáte každý krok k vrcholu. Nejdříve však…

Kurz lezení pro začátečníky

Pro začátek nejdříve zvolte umělou horolezeckou stěnu. Budete mít tak nácvik na ovládnutí své síly, vytrvalosti a trpělivosti. Lezení totiž není jen o síle, ale i o zachování chladné hlavy. Přemýšlet, hlavou dolezete na vrchol! A hlavně, nebudete na to zde sami. Instruktoři, vám pomůžou a vysvětlí vše potřebné. Pád na pusu tak zde vůbec nehrozí, instruktor vás vždy zachrání!

Kurz lezení na skalách

Osvojili jste si základní techniku horolezectví (jištění, pohyb po stěně) či jste již zkušenější lezec, který se chce zdokonalit? Vydejte se pak na opravdové skály na kurz skalního lezení.

Parádně si zalezete pod odborným dohledem, naučíte se slaňovat a jistit. A jelikož hory jsou nevyzpytatelné, procvičíte si i poskytování první pomoci.

Proč vyzkoušet naše lezecké kurzy?

Kurzy lezení Praha, kam se na lezecké kurzy můžete přihlásit, jsou výborným startem k tomu stát se nejlepším horolezcem. Úplní začátečníci se naučí základy horolezectví, jako vázání lan, technik jištění, pravidla lezení či dokonce umění chytání pádů. Pokročilí lezci si přijdou na své, v možnostech zdokonalovat a posouvat své hranice na různých obtížnostech stěn.

Rádi byste to zkusili, ale hledáte s kým na lezecké kurzy vyrazit? Kurz je většinou skupinový, což znamená, že i jako jednotlivec budete ve fajnové bandě stejných lezeckých nadšenců! Bonus plus – víte, že při lezení dáváte spolulezci svou veškerou důvěru ve svůj život, že vás nepustí? Mnoho lezeckých partnerů se právě i díky tomuto poutu, stalo životními partnery. Horolezecká stěna, tak může sloužit i jako menší seznamka pro nezadané:)

Už žádné výmluvy! Termíny, kdy se na lezecké kurzy můžete přihlásit jsou totiž během celého roku! Při výběru však berte na vědomí, na co si dávat pozor při výběru lezeckého kurzu. Jedná se především o zkušenost instruktorů a obtížnosti lezecké stěny (tak ať najdete i tu ve své kategorii). Jak se připravit na samotný lezecký kurz je již pak ve vaší kompetenci. Nachystejte si dávku energie, vytáhněte kamaráda z gauče a přijďte! Potřebné vybavení (boty na horolezectví, sedák, lano) je na většině kurzů poskytnuto či jsou možné k vypůjčení.

Kurzy horolezectví

Kurzy horolezectví nemusí lákat pouze vás, zeptejte se i svých ratolestí! Například kroužek horolezectví v Praze, kam na horolezectví můžete své děti přihlásit, je naučí týmovému duchu, respektu a důvěře. Zlepší jejich koordinaci a pomůže s dobrým vývinem pohybového aparátu. Jestliže tedy vidíte u syna narůstající hrb před počítačem, dejte mu lezecký kurz jako dárek a zlepšete tak i jeho páteř, na kterou má lezectví neskonale dobrý vliv! Navíc radost a adrenalin zažitý na lezecké stěně, super parta okolo a zdolání vrcholu je mnohonásobně vyšší než z vyhrané počítačové hry:)

Jiná cesta než na horu nevede, dosáhněte vrcholu. Vylezte si pro něj! My víme, že na to máte!