Do dnešního dne vyrostlo ve světě únikových místností jako hub po dešti, ale některým se zkrátka nedostalo originality a zábavnosti tolik, co jiným. Máme pro vás výběr těch, u kterých se nikdo nenudí, právě naopak! V tomto seznamu naleznete jen ty kousky, které si získaly srdce lidí po celém světě a dostaly se do nejužšího výběru 5 nejlepších únikovek světa podle escaperoomrank.com.

1) Laboratoř - Bunschoten, Nizozemsko

Tento ne tak úplně dobře známý únikovkový klenot je už dlouho hodnocen jako číslo jedna v celém Nizozemí. Podle hodnocení těch, co absolvovali únikovku v Laboratoři je jeden z velkých plusů to, že máte přístup k několika aktivitám už před tím, než vás pustí do samotné místnosti. To dovoluje se kvalitně ponořit do tématu už předem a samotnou hru si pak pořádně užít. Před hlavní hrou si můžete zahrát spoustu arkádovek nebo třeba pool.

Navíc po konci hry dostanu hráči sestříhané video s nejzajímavějšími momenty hry.

Odkaz na únikovou hru: https://escaperoom.nl

Adresa: Nijverheidsweg 5b, 3751 LP Bunschoten Nizozemsko

2) Claustrophilia - Budapešť, Maďarsko

Hráči jsou v Claustrophilii přeneseni do příběhu o Lordu Wickelwoodovi, který strávil své poslední roky v Budapešti.

Jakmile se ocitnete ve starém domě tohoto dobrodruha a cestovatele, budete se skutečně cítit, jako byste na začátku 20. století hledali tajemství, která změní svět. Hledáním jeho starých pokladů a řešení záhad je super zábava pro malé i velké milovníky únikovek a proto je Claustrophilia bezvadným místem pro celou rodinu.

Odkaz na únikovou hru: https://claustrophilia.hu

Adresa: Budapest, Erzsébet krt. 8, 1073 Maďarsko

3) The Mr. X Mystery House - Šanghaj, Čína

Jak už název naznačuje nejedná se o jednu únikovou místnost, ale celý dům plný únikových místností. Celkem je jich 5 a The Mr. X Mystery House dostává na každou z nich samé pozitivní reakce. Jejich hry jsou zábavné, strašidelné, jednoduché i náročné a všecko mezi tím.

Zároveň jsou jejich hry výzva pro celé vaše tělo: budete se plazit úzkými tunely, šplhat po žebřících, hledat cestu mezi lasery jako ninja, řešit záhady a skládat hádanky. U pana X se nebude nudit ani vaše hlava ani vaše tělo.

Odkaz na únikovou hru: http://www.mr-x.com.cn

Adresa: 550 Jumen Road near Quxi Road, Šanghaj Čína

4) The Basement - Los Angeles, USA

The Basement je vyhlášenou losangeleskou únikovkou, a to hlavně mezi válečnými veterány. Byla vyhlášena nejlepší únikovou hrou v USA. Rozhodně to ní vhodná hra pro děti a slabší povahy. Jste totiž zamčeni ve sklepě hodně zvráceného, traumatizovaného zabijáka a kanibala Edwarda R. Tandyho. A aby toho nebylo málo, zbývá pouhých 45 minut do večeře. Na kom si pochutná tentokrát?

Tato únikovka má atmosféru podobnou horrorové filmové sérii Saw a vy máte za úkol poskládat dohromady kousíčky nápověd a dostat seven ze zajetí, které by vás jinak stálo život.

Odkaz na únikovou hru: https://thebasementla.com

Adresa: 12909 Foothill Blvd, Sylmar, CA 91342, Spojené státy

5) The Office - Filadelfie, USA

The office je ztělesněním nejhorších nočních můr každého moderního člověka. A proč? Uvízli jste v práci! A jestli na něco nepřijdete a nezmizíte dřív, než se vrátí šéf, uvíznete v práci na věky věků. Představte si to...

The office má navíc pověst jedné z nejobtížnějších únikovek. Pouze 20% týmů se podaří uniknout ve vyměřeném čase, a to láká spoustu dalších, aby se připojili do teto úzké skupinky úspěšných.

The Office prostě vyžaduje více než jiné únikovky chytré účastníky, kteří jsou také schopni přemýšlet bleskově a dokážou bezchybně spoluprácovat v týmu.

Odkaz na únikovou hru: https://worldofescapes.com/philly/quests/escape-the-room-philly-the-office

Adresa: 1528 Walnut St Philadelphia PA 19102, Spojené státy