V další části naší série PRAŽSKÉ VÍKENDY se podíváme na skvělý způsob, jak spojit zábavu s pohybem, dobrodružstvím a poznáváním Prahy. Řeč je o venkovních únikových hrách.

Jsou o něco mladší než klasické indoor únikovky a přinášejí zcela jiný zážitek z hraní. Nepohybujete se mezi uměle vytvořenými kulisami, nýbrž v prostředí, které připravil sám život. Tvůrci venkovních únikových her dokonale propojují reálný svět s tím smyšleným a všudypřítomné reálie zapojují do hry tak elegantně, že během chvilky se do role natolik vžijete, až zapomenete, kým ve skutečnosti jste.

Staňte se odvážnými odbojáři, kteří se bez váhání postaví okupantům

Při venkovní únikové hře Petřín 1941 se vžijete do role statečných odbojářů, kteří se – nehledě na beznadějnost a děsivost situace – rozhodli postavit nacistickým okupantům a znepříjemňovat jim alespoň v Praze život, co to jen půjde.

Tuhle venkovní únikovou hru můžete hrát buď ve 2, nebo až v 6 hráčích, co už může být pořádná záškodnická akce. Hru hrajete pomocí jednoduché mobilní aplikace dostupné pro chytré telefony s Androidem i iOS.

Hra startuje na Náměstí Kinských a celá trasa je cca 3 kilometry, tudíž pohybu bude dost a navíc nebudou svaly jediní, kdo budou spalovat kalorie, protože ve velkém zapojíte i mozek. Budete řešit rozmanité úkoly, bez kterých úspěchu nedosáhnete a věřte nebo ne, zanedlouho se budete obávat i dopadení gestapem či německými vojáky.

Obtížnost hry je střední, tudíž ji zvládnete odehrát i ve dvou, když si budete chtít užít dobrodružství i romantiku na Petříně jen jako pár. :-)

 • Obtížnost: střední
 • Počet hráčů: 2-6
 • Délka trasy cca: 3 km
 • Čas hraní cca: 3 hodiny
 • Lokace: Petřín

Je tahle hra to pravé pro vás? Pokračujte sem

Přátelé, pivo a dobrodružství – to vše v jediné venkovní únikové hře

Venkovní únikovka Tour de beer – už jen ten název napovídá, že se jedná o tu pravou aktivitu pro bandu kamarádů, co se chtějí náležitě pobavit, že? Ke hraní vám opět postačí mobilní telefon s Android či iOS a „pořádný splávek“. Délka herní trasy je cca 2 km.

Při únikovce Tour de beer prověříte nejenom své pijácké kvality, ale i důvtip, všímavost a schopnost logicky uvažovat. A teď k příběhu. Je rok 2027, v České republice byla zavedena prohibice – a vy, jakožto skupinka rebelujících občanů – se vydáte pátrat po utajených posledních pivovarech, abyste si vychutnali své orosené půllitry tekutého zlata.

Pátrání probíhá v uličkách Starého města, takže prozkoumáte jednu z nejzajímavějších a nejkrásnějších částí Prahy. Hru si můžete zahrát sami, ale také až s pěti kamarády. Obtížnost hry je lehčí, protože po pár sklenicích milovaného moku jsme přeci jen o něco méně bystří. Ale ti z vás, kteří si věří, mohou zvolit i střední nebo těžkou obtížnost.

 • Obtížnost: lehká, střední nebo těžká - dle zvolené obtížnosti
 • Počet hráčů: 1-6
 • Délka trasy cca: 2 km
 • Čas hraní cca: 3,5 hodiny
 • Lokace: Staré město

Je Tour de beer to, co jste s přáteli hledali? Tak klikněte sem a pojďte si zahrát!

Máte raději dobré vínko? Pak si zahrajte venkovní únikovou hru Tour de wine

Ne každý je pivař, a proto tvůrci venkovní únikové hry Tour de beer vytvořili také téměř totožnou hru, kterou ocení milovníci dobrého vína. Začíná se na Národní třídě a obtížnost je u této hry spíše střední. Ke hraní opět jen mobilní telefon a chuť na nápoj bohů.

V této hře při svých cestách po pražských vinárnách pátráte po ztracené kamarádce, která se nedostavila na vaše pravidelné setkání. Našli jste po ní jen její mobil. Co se s ní stalo? Je v pořádku? Stejně jako v Tour de beer i zde vás čeká série zajímavých úkolů, bez kterých pravdu neodhalíte.

Hru si můžete opět užít sami nebo v 6 hráčích, herní trasa je dlouhá 2,5 km a užijete si během ní Prahu na zcela nový způsob.

 • Obtížnost: střední
 • Počet hráčů: 1-6
 • Délka trasy cca: 2,5 km
 • Čas hraní cca: 3,5 hodiny
 • Lokace: Národní třída

Pokud si chcete zahrát Tour de wine, klikněte sem.

Staňte se hrdiny, zachraňte ztracenou holčičku a seznamte se s Vietnamskou kulturou

Už jste někdy navštívili pražskou Sapu, přezdívanou Malý Vietnam? Ať už zní odpověď ano nebo ne, díky venkovní únikové hře Fantom Sapy ji poznáte skutečně do hloubky. Ke hraní zase stačí mobil s Androidem nebo iOS + appkou pro čtení QR kódů. Hrát můžete až v 6 lidech, obtížnost hry je lehčí a při hraní urazíte 2km trasu.

Malá Kim-Ly zmizela a policie je již v pátrání bezradná. Jediný, kdo se nevzdává je její bratr, který však potřebuje vaši pomoc. Během pátrání budete muset vyřešit rozličné úkoly, které otestují vaši mysl a zároveň se blíže seznámíte s vietnamskou kulturou a zvyky. Nezapomeňte si s sebou vzít vonnou tyčinku nebo kousek ovoce, protože bude třeba složit oběť. Tužka a papír se ve vašem inventáři při hraní jistě také hodí.

Zažijte neobvyklé dobrodružství, prozkoumejte pražskou Sapu a zachraňte malou Kim-Ly!

 • Obtížnost: střední
 • Počet hráčů: 1-3
 • Délka trasy cca: 3 km
 • Čas hraní cca: 3 hodiny
 • Lokace: Pražská Sapa

Přejete si poznat Sapu tím nejzábavnějším způsobem? Pokračujte sem

Venkovní úniková hra s rozšířenou realitou pro děti i dospělé

I při venkovní únikové hře Magický portál se projdete Prahou a to konkrétně parkem Grébovka. Chcete, abyste vy i děti byli v pohybu, přitom se skvěle bavili a ještě trochu procvičili mozkovny? Pak není nad čím přemýšlet – Magický portál je to pravé. Hru je ideální hrát ve 3-4 hráčích, je středně obtížná a zabere vám cca 2,5 hodiny času.

Magický portál je hi-tech geolokační hra a jejím cílem je uzavření brány do kouzelného světa, aby zůstala zachována rovnováha vesmíru. Goblin-strážce, který měl hlídání brány na starosti, byl uspán mocným kouzlem a záchrana světa je teď jen na vás. Dovedete si poradit s hlavolamy, které vás dělí od vítězství?

Oproti předchozím venkovním únikovkám se tato liší tím, že nehrajete na svém mobilu, nýbrž využijete provozovatelem hry zapůjčené vybavení. Nemusíte se bát, veškeré informace dostanete ve vašem voucheru. J Vydejte se na nezapomenutelné dobrodružství a zachraňte náš svět!

 • Obtížnost: střední
 • Počet hráčů: 3-4 (dle vybrané varianty)
 • Délka trasy cca: 3 km
 • Čas hraní cca: 3 hodiny
 • Lokace: Grébovka

Prožijte neobyčejné dobrodružství při hraní únikovky Magický portál! Stačí kliknout sem