Chcete poznat Prahu trochu jinak, vyhnout se místům, kde denně prochází davy turistů? Tak to jste na správné adrese! Pojďte s námi prozkoumat netradiční místa Prahy, které znají jen místní.

NÁRODNÍ DIVADLO MARIONET

Národní divadlo marionet odehrálo již více než 6 000 představení – mezi ta nejúspěšnější patří dodnes hrané marionetové provedení Dona Giovanniho v režii Karla Brožka. Dále také nabízí světoznámé díla: Kouzelná flétna nebo Kouzelné divadlo barokního světa – Orfeo ed Euridice. Každé divadelní představení doprovází výstava loutek, která dotváří krásnou atmosféru. V dílně tohoto divadla si můžete vyzkoušet výrobu vlastní loutky ve stylu art deco.

Národní divadlo marionet naleznete zde.

GREEN DEVIL’S ABSINTH BAR & SHOP

Green Devil's Absinth Bar & Shop najdete nedaleko Staroměstského náměstí. Můžete zde ochutnat i absintovou zmrzlinu nebo vyzkoušet Absinth tasting - zážitek, po kterém už budete vědět o absinthu všechno. Undergroundový Green Devil's Absinth Bar & Shop je skvělé místo, pokud chcete zažít s přáteli něco netradičního. Otevřeno mají každý den od 11:00 do 1:00 hod.

Green Devil's Absinth Bar & Shop naleznete zde.

SOUSOŠÍ BROWN-NOSERS

Na Smíchově v galerii Futura v ulici Holečkova je ve dvoře umístěno kontroverzní sousoší BROWN-NOSERS výtvarníka Davida Černého. Jedná se o torza nahých dolních částí těl dvou sehnutých mužských postav o výšce 520 cm. Po žebříku je možné vylézt k otvoru v zadní části těl, otvory lze sledovat video smyčku, na níž se Václav Klaus a Milan Knížák spokojeně krmí kaší. Pokud byste tyto sochy chtěli vidět, musíte projít přes galerii Futura, která je zdarma přístupná.

Sousoší BROWN-NOSERS naleznete zde.

KNIHOVNA KLEMENTINUM

Knihovna Klementinum je jednou z nejkrásnějších historických knihoven světa. V současnosti obsahuje množství jedinečných děl, které mají globální význam, včetně sbírky literatury napsané v českém jazyce z roku 1781. Interiér barokní knihovny zůstal od 18. století nedotčený. Prohlídky s výkladem v českém jazyce se konají denně od 10:00 do 17:00/18:00 hodin. Každá prohlídka trvá přibližně 50 minut, probíhá výhradně s průvodcem, a to pro maximálně 25 osob na prohlídku. Prohlídka zahrnuje Barokní knihovní sál, historické cenné glóby, které se nachází uprostřed knihovny. Dále prohlídka zahrnuje Meridiánovou síň, Astronomickou věž, která je vysoká 68 metrů a je z ní nádherný výhled na historické centrum Prahy do všech světových stran.

Knihovnu Klementinum naleznete zde.

CROSS CLUB

Cross Club je jedinečně navrženo multikulturní centrum v srdci Holešovicích. Představuje skutečnou křižovatku kultur, různých uměleckých i hudebních stylů a žánrů. Už mnoho let je nedílnou součástí pražské kulturní scény. Jedinečný je svým futuristickým designem. Vychutnejte si s přáteli drink, výtečný oběd, party nebo koncert.

Cross Club naleznete zde.

ROZHLEDNA DOUBRAVKA

Rozhledna Doubravka patří mezi nejnovější pražské rozhledny. Pohodlně k ní dojdete od Černého mostu i od vlaku z Kyjí. Vstup je zdarma, měří 20 metrů a k vrcholu se dostanete po 98 schodech. Zaujmout vás může nejen výhled po okolí, ale i pohled na atypickou, trojnohou rozhlednu.

Rozhlednu Doubravku naleznete zde.

Je jedno, zda patříte mezi pražáky, nebo jen chcete Prahu poznat z jiného úhlu, pevně věříme, že místa, která jsme vybrali budou pro vás i vaše blízké nezapomenutelným zážitkem. Pokud i vy máte nějaké místo, které si myslíte, že stojí za zmíňku a v turistických mapách ho rozhodně nenajdete, napište nám a my se o něj rádi podělíme i s ostatními.