V pátek 16. únoru začíná lunární Nový rok. Bude to již 4715. čínský rok. Tentokrát je na řadě 11. znamení zvěrokruhu, tedy Pes. pes je dobrý přítel člověka, který rozumí lidskému duchu a poslouchá svého pána, a´t je bohatý či chudý. Číňané Psa považují za příznivé znamení. Pokud si do domu pořídíte psa, symbolizuje to štěstí. V čínské legendě používal neporazitelný bůh Erlang loajálního vlkodavce, aby mu pomohl pochytat příšery.

Rok 2018 je znamení zemského nebo hnědého Psa. Podle čínského horoskopu je země spojena s horou. V roce 2018 budou dvě hory sedět vedle sebe. To znamená, že planeta Země bude silná. Lidé se zaměří na nemovitosti, zemědělství, životní prostředí, územní celistvost nebo na náboženské a duchovní oblasti.

Vietnamský nový rok

Rok 2018 je rokem salašnického Psa. Horský pes může být docela divoký a může vám v některých věcech trochu bránit. To znamená, že před uskutečněním svých plánů, se můžete setkat s určitými překážkami. K jejich odstranění musíte použít sovu moudrost. Pak uvidíte doširoka otevřenou cestu plnou možností. Pokud se chcete mít v prasečím roce, roce 2019 dobře, měli byste vše dobře plánovat už během roku Psa.

Rok Psa 2018 je dobrým časem na změnu životního stylu (přestat kouřit, změnit bydliště apod.) a pro zahajování nových podnikatelských aktivit. Očekává se však, že někteří z nás budou zažívat krátké období osamělosti nebo přechodné melancholie. Někteří se kvůli tomu se svými novými životními plány trochu opozdí až do následujícího roku.

U lidí, u kterých převládá pozemský prvek, by měl být rok 2018 stabilní. Mělo by se jim lépe dařit v organizaci osobního a profesního života. Peníze tento rok mohou přijít blíže k těm, kteří se ve svém jednání rozhodnou jít cestou poctivosti a spravedlivosti. Společnosti, které se snaží o zlepšení životních podmínek a zdraví svých spotřebitelů, zejména zvýšením investic do oblasti recyklace a obnovitelných energií, budou odměněny vyššími příjmy.

Abych byli v průběhu roku naplněni radostí, je dobré prokázat solidaritu a bratrství. Ušlechtilá a energická spravedlivost pozemského psa se pak přemění na hmotné a duchovní bohatství. Rok psal však není příznivý pro plýtvání a zbytečné výdaje. V roce 2018 závisí úspěch v lásce i v práci především na kvalitě komunikace mezi lidmi a učení se, že být nezištný a štědrý, může na oplátku přinést šlechetné činy.

Síla charakteru, vzdělání, morálka, společenský život, zdraví a péče o naše starší jsou základními otázkami, které by měly být během tohoto klíčového období revidovány a vylepšeny. Toto kolektivní uvědomění by mělo přicházet s novými autory, filozofy, ale také s připomenutím si zapomenutých textů velkých klasiků - básníků a spisovatelů.

Můžeme také očekávat, že se staneme svědky vzniku nových ambiciózních průmyslových projektů, které přestaví inovativní způsoby výroby a využívání energetických zdrojů , zejména v oblasti solární energie. Všechny iniciativy, které ukážou svůj příspěvek ke snížení znečištění a zlepšování kvality života, budou podporovány a financovány většinou států a významnými průmyslovými a finančními institucemi na celém světě.

V roce 2018 je význam a důležitost rodiny rozhodující pro realizaci aspirací všech 12 čínských znamení zvěrokruhu. Pokud jste během tohoto ročního cyklu byli singl, neměli byste mít problémy s nalezením partnera před příštím čínským novým rokem 2019.

Je třeba si uvědomit, že čínské znamení zvěrokruhu Psa, symbol inteligence a ochrany, může rok 2018 také změnit na citlivé období , během něhož se aktivisté a studenti, ale také obyčejní občané, cítí zbaveni naděje. Sociálně vyloučení by neměli váhat v tom, udělat v životě radikální změny a snažit se tak zlepšit budoucnost svých dětí.

Často se říká, že roky Psa jsou nositeli násilného konfliktu. Ve skutečnosti takové mohou být pouze roky kovového Psa. Ty bývají spojeny s válečnými a destruktivními energiemi z důvodu jejich vyztuženého kovu. Další plánovaný rok kovového psa je v roce 2030.