Vánoce jsou za dveřmi a všichni se těšíme na dárky, které najdeme pod stromečkem. Blíží se tak i poklidné vánoční časy, při nichž se scházejí rodiny ve větším i menším počtu, zasedají ke společnému stolu, utužují nebo dokonce zcelují vztahy. Může se však stát, že se nám nebude chtít jen sedět, dívat se na vánoční filmy a mnohdy okoukané pohádky, cpát se cukrovím nebo bramborovým salátem a usrkávat kávičku, kakao nebo něco ostřejšího. Možná totiž dostaneme chuť prožít jednou tak trochu aktivnější svátky. Přemýšlíte zrovna nad tím, co dělat o Vánocích a jak je učinit nevšedními? Řešení je snadnější, než si možní myslíte.

Což takhle vytáhnout na nohy celou rodinu a zaangažovat její členy do nějakého zajímavého zážitku, nebo změnit místo, kde spolu Vánoce strávíte? Pouhá změna lokality může udělat divy.

Ať už jste si vybrali jakoukoliv možnost, dovolte nám inspirovat vás několika nápady. Doufáme, že třeba i s naší pomocí vymyslíte něco, co vaši rodinu zaujme a budete o Vánocích společně dělat něco, co si užijete tentokrát trochu jinak.

Vánoce na horách

Nejklasičtější odpověď na otázku "Co dělat o Vánocích?". Strávit Vánoce na horách, to si snad každý člověk někdy představoval. Znáte to z filmů - krásná chata, všude sníh a rodina si užívá vánoční atmosféru. Jsme přesvědčení, že jste někdy o takové nádheře také snili. Co se tentokrát odhodlat a letošní Vánoce si užít právě na horách? S dětmi si můžete postavit pěkného sněhuláka, koulovat se nebo si zajít na běžky. A na Štědrý den si můžete užít kouzelné rozbalování dárků a užívat si klid s rodinou.

Vánoce u moře

Nejste fanoušci zimy a rádi byste si Štědrý den užili v teple? Nikdo se na vás za to zlobit nebude, je to pochopitelné. Každopádně potom je pro vás nejlepším výběrem moře. Představte si, jak ležíte na pláži, užíváte si sluníčko před tím, než odejdete na štědrovečerní večeři. To je paráda, co říkáte?

Vyberte si pěknou destinaci, která se bude líbit také dětem, které na takové speciální Vánoce jistě nikdy nezapomenou a budou o nich moci vyprávět kamarádům. I vaši kolegové a příbuzní se jistě rádi nechají inspirovat k provedení něčeho takto nevšedního, co oživí i jejich vánoční svátky. Totiž oni, stejně jako vy, se každoročně táží sebe navzájem, co dělat o Vánocích?

Náš tip: Takové Vánoce u moře skvěle vyřeší rodinný vánoční dárek.

Vánoce ve městě

Nemáte čas, abyste mohli odjet na předchozí speciální místa? To nevadí! I ve městě se dá užít spousta zábavy. Vždyť města jsou téměř živoucím organismem a o Vánocích to platí dvojnásob. Samý trh, vánoční divadelní hry, vánoční akce pro děti i dospělé atd. Vezměte děti na procházku, běžte se podívat na náměstí, kde se můžete pokochat krásným vánoční stromkem, dát svařák nebo čerstvě upečený perník.

A co speciálního udělat před štědrovečerní večeří? Co byste řekli na takovou malou procházku, kdy se projdete městem, užijete si chvilku klidu a načerpáte síly na pořádnou večeři a rozbalování dárků? Můžete pozorovat a hodnotit vánoční výzdobu jiných domů, zazpívat si koledy.

Vánoce na venkově

Takové Vánoce na venkově nemusejí být vůbec špatný nápad! Před Štědrým dnem se můžete jít projít do lesa, užít si krásně zasněžené stromy a klid, který na vás v lese čeká. Pokud hledáte nějakou pěknou aktivitu pro vaše děti, můžete společně připravit nějaké zajímavé krmení pro zvířátka a připravit jim v lese vánoční pochoutku. Nejenže tím zabavíte děti, ale uděláte radost také zvířátkům.