Skip to Content

Filtr zážitků

V jaké cenové relaci?

K jaké příležitosti?

Pro koho?

Jak byste popsali obdarovaného?

Via Ferrata Hluboká nad Vltavou pro 2

 • 5
 • 2 Hodnocení
 • 113
 • Jihočeský kraj, České Budějovice, Purkarec 113

Po skále na zámek

Okořeňte si návštěvu nejoblíbenějšího českého zámku v Hluboké nad Vltavou a zdolejte nedalekou zajištěnou cestu? Je to tak jednoduché, že to zvládnou i děti, Via ferrata Hluboká nad Sázavou má totiž obtížnost B. Jedná se o zatím nejnovější ferratu v České republice. Via ferrata, neboli zajištěná cesta je upravená trasa skalním nebo horským terénem pomocí železných stupňů a ocelových lan tak, aby byl terén zdolatelný i pro někoho bez horolezeckých zkušeností. Relativně pohodlně se tak dá zdolat i opravdu náročný terén. Via ferrata Hluboká nad sázavou kopíruje skalnaté údolí Vltavy, takže si v průběhu lezení budete moci vychutnat nádherné Vltavské údolí. Celou atmosféru budou dokreslovat proplouvající lodě. Nebojácný instruktor vám bude celou dobu k dispozici a pomůže vám vaši misi, dostat se na zámek po zajištěné cestě, zdolat bez potíží.

Průběh zážitku:

Od místa setkání se s instruktorem vydáte k zajištěné cestě (40 min). Seznámíte s vybavením a základními bezpečnostními pravidly při pohybu na zajištěné cestě. V průběhu výstupu budete v kontaktu s instruktorem, který se bude starat o vaši bezpečnost a na bezpečných úsecích Vám zhotoví památeční fotografie.

Lokalita:

 • Jihočeský kraj, České Budějovice, Purkarec 113

Zážitek obsahuje:

Vstup na zajištěnou cestu pro dvě osoby Přítomnost instruktora po celou dobu zážitku Odbornou instruktáž k používanému vybavení a bezpečnému pohybu na skále a zajištěné cestě Zapůjčení vybavení: Celotělový úvazek, pádová brzda, helma, karabina

Zážitek neobsahuje:

Rukavice Dopravu na místo zážitku Občerstvení

Sezóna:

Od jara do podzimu s ohledem na aktuální povětrnostní podmínky

Počasí:

V případě nepříznivého počasí (především déšť) je nutné konání zážitku přesunout na jiné datum. Je vhodné sledovat předpověď počasí několik dní předem.

Diváci:

Ano

Poznámka:

Doporučené oblečení: Vhodné sportovní oblečení dle aktuálních povětrnostních podmínek (jedna rezervní vrstva v batohu), pevnější obuv, rukavice (cyklistické nebo lehké pracovní z kůže). Mohou se zúčastnit i děti.

Ladislav Košner (09341765)

Jihočeský kraj, České Budějovice, Purkarec 113

Veřejná informace

Hodnocení zážitku

 • image

  Stepan Handlovsky

  11.08.2022

  Super!

 • image

  Pavel

  04.03.2021

  Personál byl fantastický.

Místo konání zážitku