Skip to Content

Filtr zážitků

V jaké cenové relaci?

K jaké příležitosti?

Pro koho?

Jak byste popsali obdarovaného?

Via Ferrata Hluboká nad Vltavou pro 3

  • 0
  • 0 Hodnocení
  • 72
  • Jihočeský kraj, České Budějovice, Purkarec 72

Leze, leze po železe.... a po skále

Co takhle si zpestřit cestu na nejoblíbenější český zámek Hluboká nad Vlavou zážitkem na skále? Zkuste se probojovat za princeznou na zámek po nejnovější zajištěné cestě v České republice. Zvládnou to malí i velcí rytíři, Via ferrata Hluboká nad Sázavou má totiž obtížnost B. A co to vlastně znamená via errata? Via ferrata, neboli zajištěná cesta je upravená trasa po hoře nebo po skále železnými stupy a ocelovými lany tak, aby byl terén zdolatelný i pro někoho úplně bez lezeckých zkušeností. Poměrně pohodlně se tak dá zdolat i opravdu náročný terén. Via ferrata Hluboká nad Sázavou vede skalnatým údolím Vltavy, a v průběhu lezení si budete moci užít nádherné Vltavské údolí. Celkovou náladu budou dokreslovat proplouvající lodě. Profesionální instruktor vám bude celou dobu po ruce a pomůže vám vaše dobrodružství, dostat se na zámek po zajištěné cestě, absolvovat bez potíží.

Průběh zážitku:

Zajištěná cesta je od místa setkání vzdálena cca 40 min. Spolu s instruktorem se dopravíte na místo, seznámíte s vybavením a základními bezpečnostními pravidly při pohybu na zajištěné cestě a vydáte se po skále kupředu. Po celou dobu výstupu budete v kontaktu s instruktorem, který se bude starat o vaši bezpečnost. Na úsecích, kde to bude možné, vám instruktor zhotoví památeční fotografie.

Lokalita:

  • Jihočeský kraj, České Budějovice, Purkarec 72

Zážitek obsahuje:

Vstup na zajištěnou cestu pro tři osoby Přítomnost instruktora po celou dobu zážitku Odbornou instruktáž k používanému vybavení a bezpečnému pohybu na skále a zajištěné cestě Zapůjčení vybavení: Celotělový úvazek, pádová brzda, helma, karabina

Zážitek neobsahuje:

Rukavice Dopravu na místo zážitku Občerstvení

Sezóna:

Od jara do podzimu s ohledem na aktuální povětrnostní podmínky

Počasí:

V případě nepříznivého počasí (především déšť) je nutné konání zážitku přesunout na jiné datum. Je vhodné sledovat předpověď počasí několik dní předem.

Diváci:

Ano

Poznámka:

Doporučené oblečení: Vhodné sportovní oblečení dle aktuálních povětrnostních podmínek (jedna rezervní vrstva v batohu), pevnější obuv, rukavice (cyklistické nebo lehké pracovní z kůže). Mohou se zúčastnit i děti.

Ladislav Košner (09341765)

Jihočeský kraj, České Budějovice, Purkarec 72

Veřejná informace

Místo konání zážitku