Únikové hry jsou dnes jednoduše hit! Co by se zdálo být zábavou jen pro několik podivínů, je dnes volba číslo jedna pro spoustu lidí, co hledají způsob, jak trávit čas jinak, dostat do těla trochu adrenalinu, potrápit mozkové závity a jednoduše se na chvíli vžít do role někoho jiného.

Od roku 2007 kdy v Japonsku vznikla první úniková hra, jak ji známe dnes, se ale neccos změnilo (více o historii únikovek zde). Hráči jsou stále náročnější a tvůrci únikovek hledají neustále nové způsoby jak fanoušky nadchnout. Co by tak mohlo zapůsobit? A co takhle takhle balancovat maličko na hraně?

Zakázané ovoce nejlépe chutná

Erotika a sex je všude kolem nás a únikovkám se toto „koření života“ také nevyhlo. Na otázku „Jaký je recept na nejzábavnější únikovou hru pro dospělé?“ si některé společnosti odpověděly takto: Smíchejte nějaký ten lechtivý příběh, přidejte dívku v nesnázích a pár nebezpečných rekvizit, zasaďte celou situaci do sklepení nebo na nějaké uzavřené „tajné“ místo a máte perfektní zábavu pro ty, které už omrzely klasické únikovky nebo pro ty, pro které je „jen“ erotika málo a chtěli by k planoucím lícím nažhavit i mozek hádankami a hlavolamy. Na únikovku je nejlepší vyrazit v páru (jelikož červenající tváře budete ukazovat právě tomu, komu je ukázat chcete) nebo ve skupince.

Pokud by na vás byla hra, při které se budete zaručeně červenat, přeci jen trochu příliš, únikovek existuje přemnoho. Erotika a sex v únikovce nemusí být po chuti každému. Pro ty, co se rádi bojí, existuje bezpočet hororových únikových her, dále si můžete zahrát na tajné agenty, kouzelníky, mafiány, vydat se do minulosti i budoucnosti, vžít se do svých oblíbených filmů nebo ochutnávat oblíbené jídlo a pití.

Zahrajeme si na upíry

Když už erotickou hru, tak ať je na scéně i krev! Oblíbená pražská erotická úniková hra se jmenuje Doupě neřesti a vy se díky ní ocitnete  v místě, kde se odehrává příběh dvou nesmrtelných milenců. Když nevinnou dívku okouzlil záhadný muž, ještě neměla tušení, jaké dobrodružství ji čeká. Z onoho tajemného krasavce se vyklubal nesmrtelný upír, který ji proměnil ve svou družku a co následovalo další staletí v doupěti, si jistě dokážete představit. Erotika, sex a nesmrtelnost k tomu...

Vy si můžete rekvizity, kterými si milenci krátili čas vyzkoušet sami. A nesmrtelnost na pár z vás možná také čeká. Ještě že se z doupěte na denní světlo nic nedostane.

Nebo ne? Pro vás to bude spíše přitěžující okolnost. Zopakujte si, jak se bojuje proti upírům, bude se vám to určitě hodit. A v takovéto hře máte ještě jeden zjevný úkol navíc, který může být těžší, než se zdá. Pokud máte uniknout do uplynutí stanoveného limitu, nesmíte myslet na... ehm, všichni víme na co, ale hlavně musíte dumat nad hádankami a rébusy, které na vás číhají.

Šedá a zase šedá

Americký erotický bestseller pronikl i do světa únikovek. Další oblíbená tentokrát pardubická únikovka si za téma zvolila 50 odstínů šedi. Drsná erotika, sex a spousta náčiní, které umí působit správnou dávku bolesti, je zjevně lákavé zboží. Kdo by nechtěl hledat klíče k odemknutí zámků ke všemožným zařízením, které se rozhodně jen tak nevidí? Odemknete nebo je raději necháte zamčené?