Léto je ideální čas na to, abychom trávili co nejvíce času venku pokud možno ve společnosti rodiny, partnera či kamarádů a hlavně v přítomnosti skvělého jídla! Míst, kam vyrazit na piknik, se po Praze a okolí nabízí víc než dost! Ale aby se Váš piknik povedl na jedničku a byl to opravdu skvělý zážitek, připravili jsme pro Vás pár tipů, které by jste při plánování pikniku určitě neměli opomenout.

1) Správné místo na piknik

Piknik můžete zorganizovat prakticky kdekoli, pokud je na zvoleném piknikovém místě dostatek prostoru pro Vaši deku, košík s dobrůtkami a taky pro Vaší společnost. Ve většině případů je lepší dohodnout se s přáteli nebo rodinou předem, aby se z plánovaného pikniku pak nestala spíše procházka městem. V Praze je ale hodně parků a travnatých ploch, kde si v klidu můžete užívat slunce a připravené pochoutky. Základem pro správné piknikové místo je klid, dostatek prostoru a možnost ukrýt se kdykoliv před sluníčkem do stínu. Samozřejmě v tomto případě nesmíme zapomínat ani na břehy řeky Vltavy, kde se po dobrém a oddychovém pikniku můžete třeba plavit na loďce a užívat si v klidu panoramata Prahy.

2) Správné piknikové jídlo

Každý z nás má samozřejmě úplně jiné chutě. Nejlepší je proto připravit od všeho kousek a myslet tak i na známé, kteří jsou třeba vegani nebo vegetariáni. Ideální je však, když každý s sebou přinese nějakou tu dobrůtku. Takovou piknikovou klasikou jsou například různé druhy sendvičů, nakrájená zelenina a ovoce, nebo saláty s pečivem a dipem. Samozřejmě nesmí chybět ani ten správný druh nápojů! 😀

3) Správné piknikové vybavení

Co se týče piknikového vybavení, platí jedno zlaté pravidlo: Radši s sebou vždycky vzít víc! To se netýká jenom jídla a pití, ale třeba i oblečení, dek, či sportovních her. Pokud jste pojali piknik ve větším měřítku, nezapomeňte si vzít s sebou i příbory či krájecí prkno, když chcete něco ještě připravit přímo na místě. Hodit se může i slunečník nebo deštník, v případě nepřízně počasí. Důležité je si nezapomenout i pytlíky na odpadky, aby jste po sobě nezanechali žádný nepořádek.

4) Správní lidi

Co si budeme říkat – existují i lidi, kteří se ve volné přírodě necítí až tak uvolněně: je jim buď příliš teplo, nebo příliš zima, všude jsou brouci a přinejhorším jim nechutná připravené piknikové jídlo. Pro tyhle typy lidí je lepší si užít chutnou večeři v pohodlí domova, aby se z pikniku nestala jenom mrzutá oslava.

5) Správná příležitost

Ten správný podnět na piknik závisí většinou od nějaké události, při které by se piknik měl konat. Pokud se jedná o romantický piknik ve dvojici, tak si určitě dejte záležet i na dekoraci (svíčky, květiny, hudba, atd.). Při pikniku s dětmi nezapomínejte hlavně na hračky – děti nevydrží dlouho sedět v klidu a po chvilce se začnou nudit. Balíček karet nebo míč jsou proto ideální piknikové aktivity. Pokud máte v okruhu známých hudebníka, určitě by neměl svůj hudební nástroj zbytečně nechávat doma. 😀

Užívejte si léto naplno a neváhejte se s námi podělit o Vaše piknikové zážitky. #stips.cz