Stezky korunami stromů jsou na našem území poměrně unikátní záležitostí, neboť se jedná o ohromné stavby, které umožňují návštěvníkům zažít netradiční procházku ve velkých výškách, a to přímo v korunách stromů. Tento netradiční výlet se skutečně vyplatí absolvovat, neboť jen samotné výhledy do okolí jsou zkrátka k nezaplacení. Pojďme se tedy společně podívat na to, jaké stezky se dají v České republice navštívit.

Stezka korunami stromů v Krkonoších

Krkonoše nemusíme nijak sáhodlouze představovat, jde o jedno z nejkrásnějších pohoří, která se na území naší republiky nachází. Jejich krásy se však dají obdivovat i velmi netradičním způsobem, a to ze stezky korunami stromů. Stezka je umístěna v samotném srdci lesů Krkonošského národního parku.

Díky vycházce v 25 metrech nad zemí budete doslova na dosah vzácným a starým stromům tohoto kraje. Trasa má něco málo přes 1500 metrů a na samém konci vás čeká výhled ze 45 metrové věže, díky které se dostanete až nad vrcholky stromů a budete mít úchvatný výhled na celé Krkonoše.

Otevírací doba se mění dle aktuálních měsíců. V lednu a únoru se na stezku můžete vydat od 9:30 do 16:00. V březnu je to mezi 9:30 až 17:00. V dubnu a květnu od 9:30 do 18:00. Od června do září je rozmezí mezi 9:30 až 19:00. Od října se otevírací doba snižuje od 9:30 jen do 17:00 a v listopadu a prosinci se na stezku podíváte mezi 9:30 a 16:00. Zavřeno je pouze 24. prosince.

Více informací o stezce najdete zde. Přesné umístění stezky najdete zde.

Stezka korunami stromů na Lipně

Na Lipně najdete vůbec nejstarší, a tedy i první stezku korunami stromů na našem území. V červenci roku 2012 byla poprvé zpřístupněna veřejnosti. Díky jejímu citlivému zasazení do okolí Lipenského jezera se jedná o nádherný prvek, který doplňuje místní zájmová místa.

Díky skvělému výhledu uvidíte až vrcholky rakouských Alp či Novohradské hory. Nechybí ani nádherný výhled na již zmíněné Lipenské jezero. Na stezce nechybí ani interaktivní vzdělávací zastávky pro děti i dospělé. Součástí hlavní věže je také jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. Díky mírnému stoupání je tato stezka vhodná i pro vozíčkáře či starší osoby.

Stezka je přístupná po celý rok, a to v následující časy: Pokud se rozhodnete ji navštívit v lednu až březnu, tak se zde můžete projít mezi 10 až 16 hodinou. V dubnu a květnu od 10 do 18 hodin. Od června do září je doba prodloužena od 9:30 do 19 hodin. Říjen nabízí procházku od 10 do 18 hodin. Během listopadu a prosince je návštěva možná od 10 do 16 hodin. Unikátní je pak procházka v noci, která je možná pouze v červenci a srpnu, a to od 19 do 23 hodin. Stezka je zavřená pouze 24. prosince.

Více informací o stezce korunami stromů na Lipně najdete zde a také vám nabízíme její konkrétní umístění.

Stezka Valaška – Pustevny

Perfektní výhled na hřebeny Beskyd nabízí stezka Valaška – Pustevny. Tu lze nalézt na horní stanici lanové dráhy na Pustevnách. Při dobrém počasí lze zahlédnout Jeseníky a Velkou Fatru. Stezka je sice menší než první dvě zmíněné, ale i tak nabízí délku 660 metrů a v nejvyšším bodě dosahuje až 15,2 metru. Naprosto unikátní je však její skleněná vyhlídka, která je určena odvážlivcům. Na stezce se rovněž nachází netradiční 150 metrů dlouhý lanový chodník, který vám dá pocit, že jste někde na výpravě s Indiana Jonesem.

Otevírací doba je od ledna do února mezi 9:00 a 16:00. Březen a duben ji mají stanovenou na 9:00 až 17:00. V květnu a červnu je doba prodloužena do 18:00. V červenci, srpnu a září dokonce do 19:00. V září je otevřeno jen do 18:00. V říjnu pak do 17:00 a listopadu a prosinci do 16:00.

Více o stezce Valaška - Pustevny zde. Rovněž přidáváme i místo, kde stezku najdete.

Stezka v oblacích na Dolní Moravě

Na Dolní Moravě se nachází další krásná dřevěná stezka. Její délka je 710 metrů, nicméně do výšky nabízí výhled až z 55 metrů na zemí. Je tedy orientována značně do výšky a zanechává poměrně velkolepý dojem. Po cestě vás čeká 12 informačních tabulí, ale také nejrůznější adrenalinová stanoviště. Zejména pro děti bude dozajista největší zábavou 100 metrů dlouhý tobogán.

Stezka v oblacích je přístupná denně od 9:30 do 18:00.

O stezce v oblacích najdete více zde. Nachází se nedaleko Jeseníku.

3D bludiště (lanový park) Osek

3D bludiště v Oseku není úplně typickým zástupcem stezek v korunách stromů, ale má zde své čestné místo. 3D Bludiště nabízí dvě výškové úrovně. První patro je určeno pro menší děti, které se bojí výšek a nejsou ještě připravené na větší výzvy. Druhé patro už může být výzvou i pro některé dospělé. Věřte, že pro vaše děti bude tento lanový park doslova rájem a stráví tu celé hodiny.

3D Bludiště najdete zde a více o něm na oficiálních stránkách.

Pokud jsou pro Stezky korunami stromů zajímavé, tak určitě vyzkoušejte i ty nejlepší rozhledny v okolí Prahy. Pokud raději zůstáváte nohama na zemi, tak si nenechte ujít tyto skvělé pěší výlety v okolí Prahy!