Olomouc, historická metropole Moravy, univerzitní město, ale i místo nabízející mnoho zábavy! V dnešním článku si přiblížíme 7 zajímavých aktivit a míst v Olomouci, z nichž si odneste nezapomenutelné zážitky. Už máte zabaleno na výlet?

Bikepark

V Olomoucké části Slavonín se v areálu bývalé pískovny rozrostl ráj pro milovníky adrenalinové jízdy na kole. Bikepark nabízí 4 dráhy, každá z nich má jinou obtížnost, v délce jsou od 148 metrů (ta nejkratší) po 231 metrů (nejdelší). Postaveny jsou hliněné i dřevěné překážky a na své si přijdou začátečníci i zkušení. Prostor je otevřený, vstupné je zdarma. Na místě se pořádají i tréninky, pro více informací můžete sledovat facebookovou stránku. Před příjezdem si pohlídejte počasí, v deštivém období není dobré kvůli rozmáčeným cestám jezdit.

Podívejte se, i s komentářem odborníků,  jaký je olomoucký bikepark:

Olomouc na kole s průvodcem

Chtěli byste stihnout všechny krásy Olomouce, a ještě u toho zažít něco navíc? Projížďka na kolech po největších krásách Olomouce by pro vás mohla být to pravé. Místní průvodce vám při cestě sdělí všechny potřebné i fascinující informace, poznáte všechno, co z města znát potřebujete, a díky kolu ušetříte čas i síly. V nabídce jsou dvě trasy: delší o 18 kilometrech a vychází přibližně na 4 hodiny, kratší 9kilometrová potom zhruba na 2 hodiny. Kola se zapůjčují, můžete však případně mít i své vlastní, dětem do 15 let se zapůjčuje ještě i povinná cyklistická přilba, dospělý si ji může vypůjčit za poplatek.

Na to, jaké krásy Olomouc schovává, koukněte sem:

Jump Academy

Jumparky si často získají srdce nejen dětí, ale i dospělých. Ideální místo pro rodinný výlet, na němž skloubíte spoustu zábavy i pohybu. Centrum nabízí především trampolíny a parkour zónu, dále i například basketbalové hřiště, 9D kino, individuální lekce, přednášky, a další. Ve všední dny od 9 do 15 hodin mají dokonce happy hours, cena je tedy zvýhodněná na 180 Kč za hodinu či 280 Kč za 2 hodiny. Běžná cena v ostatní dobu na místě stojí na hodinu 250 Kč, na 2 hodiny potom 400 Kč. Rezervovat můžete i online, nápoje a malé občerstvení prodávají na místě, a najdete je v prostorách Olympie Olomouc.

Jak může vypadat váš den v Jump Academy? Třeba takto:

Vyhlídková věž v ZOO

V olomoucké zoologické zahradě se na Svatém Kopečku tyčí kovová, žlutomodrá vyhlídková věž a s trojúhelníkovým půdorysem. Má výšku 32 metrů a je viditelná z dalekého okolí. Výhled máte jak na zoo, tak i na panorama Olomouce a okolí, a při dobré viditelnosti až na jesenický Praděd. Věž byla rekonstruována v roce 2015, nahoru je potřeba vystoupat 128 schodů, a dole si můžete posedět uvnitř, či na zahrádce místní restaurace.

Jak vypadá zoo i rozhledna uvidíte tady:

Snoezelen

Nejste si úplně jistí, co si pod tímto názvem představit? Nevadí, hned si to přiblížíme, popis centra vás totiž určitě zaujme na tolik, že do něj budete chtít vyrazit. Snoezelen je multismyslové relaxační centrum, které vám je schopno poskytnout naprosto jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Vyrazit do něj můžete klidně s celou rodinou, přístup je bezbariérový, místo je vhodné pro všechny. Centrum si můžete projít, po krátké instruktáži lektory, či vás lektor může provázet po celou dobu, a napomůže vám lépe se zorientovat v jednotlivých stimulech. Kromě vybavení jako jsou senzorické chodníky, vodní válce, vodní postel, kuličkový bazén a další přístroje, si s vašimi smysly pohrává i aromaterapie, relaxační hudba nebo světla. Tento smyslový zážitek naleznete na ulici Mariánská v Olomouci. Hodinová návštěva stojí pro rodiny a soukromé skupiny maximálně o 15 lidech 450 Kč pro 1-4 osoby, pro každou další 50 Kč.

Ukázkové video tady:

Lanové centrum

V Olomouci najdete i areál Proud, kde vás čeká spoustu lanových atrakcí, překážkové dráhy, dobrodružství a dávka adrenalinu. Centrum je otevřeno pro veřejnost od 13 do 20 hodin, aktivit se můžou účastnit děti od 10 let. Kromě běžných návštěv se zde pořádají i různé adaptační kurzy, školní výlety a zážitkové akce podobného typu. K dostání je na místě také občerstvení nebo zážitek můžete věnovat jako dárkový poukaz. Vstupné se kupuje podle programu, trvání je na hodinu, a cena se odvíjí podle započítaných překážek, pokud absolvujete nejvyšší program o 12 překážkách a adrenalinové houpačce, vyjde vás na 370 Kč za jednu osobu. Nejnižší program o 6 překážkách vychází na 210 Kč za osobu.

Pro představu, jak lanové centrum v Olomouci vypadá, mrkněte na video níže:

Pevnost poznání

Vydejte se za zvukem historie do olomouckého science-centra. Pevnost poznání je interaktivní muzeum, sídlící v prostorech bývalého dělostřeleckého skladu Korunní pevnůstky, jež je památkově chráněným areálem, pocházející z barokní doby. Muzeum nabízí 4 hravé expozice, obsahuje dokonce digitální planetárium, obří hlavolamy, laboratoře, ateliéry, simulaci povodní stoleté vody a mnoho dalších. Prohlídka vám zabere zhruba 3 hodiny času, a na všechny 4 expozice stojí vstupné pro dospělého 145 Kč a pro děti, studenty a seniory 115 Kč.

Už jste si některý z olomouckých zážitků vybrali? Dejte nám vědět do komentářů, až jej absolvujete! :) Dále se můžete podívat jaké zážitky nabízí město Plzeň, či jakou netradiční plavbu je možné absolvovat na Vltavě.