Máte před sebou volný víkend v Praze a potřebujete vyrazit na výlet i s dětmi? Žádný problém. Podívali jsme se na vhodná místa, kde ideálně strávit parádní výlet či se zrelaxovat a našli pro vás tato místa. Pojďme se spolu podívat na to, kde si užít skvělé chvíle plné zábavy!

ZOO Praha

Mapa Zoo Prahy

V pražské Troji najdeme jednu z nejhezčích destinací pro děti, kam je vzít na celodenní výlet. Pražská ZOO patří mezi přední zoologické zahrady na světě a nabízí mnoho druhů zvířat včetně zcela ojedinělých druhů. Známá je například díky chovu koně Převalského. Zde si každé dítě najde své oblíbené zvíře, které tak lze pozorovat v jeho přirozeném prostředí. Prohlídka zoologické zahrady je ideálním výletem na několik hodin a do areálu je možné vzít i pejska.

Vstupné je nastaveno na 250 Kč za dospělou osobu a 200 Kč pro děti od 5 do 15 let. Studenti zaplatí 200 Kč, důchodci a ZTP 150 Kč. Od 70 let věku je vstup za symbolickou korunu a rodinné vstupné je za 800 Kč. Více zde.

Muzeum Smyslů

Mapa muzeum Smyslů

Muzeum Smyslů je perfektním místem pro všechny, kteří se chtějí nechat zmást svou představivostí a zažít nevšední zážitek. Vaše smysly zde dostanou zabrat díky nejrůznějším optickým iluzím. V muzeu je vystaveno přes 50 různých exponátů a nechybí ani nejrůznější hlavolamy, které potrápí nejen malé, ale i dospělé.

Vstupenky vás vyjdou následovně. Dospělí mají vstup za 200 Kč, děti za 179 Kč a celá rodina má vstupné za 699 Kč. Více informací zde.

Aquapark Čestlice (Aquapalace Praha)

Mapa Aquapalace Praha

Největší aquapark v České republice, ale také v celé střední Evropě nabízí kompletní vodní hrátky pro celou rodinu. V areálu najdete 8 dlouhých tobogánů, nechybí ani divoká řeka, která měří 250 metrů či velký trychtýř. Nechybí ani vířivky, sauny nebo VR zábava. Aquapalace Praha je ideálním místem pro celodenní Relax.

Dospělí mají vstup za 949 Kč na celý den a děti za 749 Kč. Více o Aquapalace zde.

Žluté lázně

Mapa Žluté lázně

Žluté lázně jsou ohromným areálem u řeky Vltavy a slouží jako sportovně-relaxační centrum. V rámci areálu je mnoho různých sportovišť, mezi něž patří například Beach volejbal, venkovní posilovna, longboarding, kajak, šlapadla, koloběžky, paddleboardy, stolní tenis, kroket, streetball a mnoho dalšího. Kromě toho tu najdete také spoustu míst, kde si můžete vychutnat dobré jídlo či pití.

Dospělí mají vstup za 100 Kč a děti do jednoho metru výšky mají vstup zdarma. Více o Žlutých lázních zde.

Bobová dráha Prosek

Mapa bobová dráha

Na pražském Proseku lze zažít speciální zážitek, kterým je takzvaná bobovka Prosek. Na nerezové dráze se lze projíždět v bobu dle libosti podle zvolené rychlosti. Je pouze na vás, zda si dáte maximální tempo, které se pohybuje kolem 62km/h nebo zvolíte právě kvůli dětem vyjížďkovou jízdu. Dráha je dlouhá téměř jeden kilometr a nabízí různé zatáčky, a dokonce i osmičku. Na samém konci se pak nachází vlek, který vás dopraví na samý začátek dráhy a můžete si dát další jízdu. Trať si lze užít ve dne, ale i při večerním osvětlení.

Cena za jednu jízdu je u dospělých 80 Kč, pro děti do 150 cm je jízda za 60 Kč a děti do jednoho metru mají jízdy zdarma. Děti do jednoho metru a 8 let věku však musí jet za doprovodu dospělé osoby. Více zde.

Muzeum Lega

Mapa muzeum kostek

Muzeum Lega v Praze je skutečně unikátním místem, které nabízí více než 3000 unikátních LEGO modelů, které jsou rozdělené do 20 tematických expozic. Muzeum je zároveň největším na celém světě. Nabízí expoziční plochu 420 m2, kterou zaplňuje přes 1 milion kostiček. V rámci jednotlivých expozic tu narazíte například na svět Indiana Jonese nebo Harryho Pottera.

Vstupné je pro dospělé nastaveno na 270 Kč, děti do 18 let mají vstup za 160 Kč a děti do 120 cm jej mají za 100 Kč. Více o vstupném a muzeu naleznete zde.

Království železnic v Praze (Největší modelová železnice v ČR)

Mapa Království železnic

Je až neuvěřitelné, jak ohromný prostor se rozkládá pod zemí jen pár desítek metrů od centra Nový Smíchov. Rozloha modelového kolejiště je 459 m2. Najdete tu přes 80 různých vláčků a souprav, které realisticky jezdí, svítí, houkají a dodržují skutečné předpisy v rámci provozu po celé železnici. Celá expozice takzvaně žije vlastním životem a velmi tu utváří atmosféru i fakt, že každých 20 minut se střídá denní a noční expozice.

Vstup do Království železnic je pro dospělé 260 Kč a pro děti do 15 let za 180 Kč. Děti do 1 metru mají vstupné za 50 Kč. Více informací zde.

Mořský svět

Mapa Mořský svět

Podobně jako ZOO Praha je nádhernou expozicí také Mořský svět, který najdete v pražských Holešovicích. Expozice má od roku 2006 dokonce statut zoologické zahrady. Aby také ne, když se v ní nachází přes 360 druhů nejrůznějších ryb. Nechybí ani unikátní mořské druhy, jako jsou žraloci, murény, vodní želvy, rejnoci nebo perutýni.

Vstupné je nastaveno na 320 Kč pro dospělé, děti do 15 let za 200 Kč, děti do jednoho metru za 80 Kč a děti do 80 cm mají vstup zdarma. Více najdete zde.