Očkování proti nemoci Covid-19 je stále velmi žhavým tématem a kupříkladu nyní toto onemocnění zásadním způsobem ovlivňuje start Olympijských her v Tokiu. Účinnou obranou proti tomuto viru je jednoznačně včasná vakcinace, která by měla předejít tomu, aby nemoc v případě nakažení probíhala v přijatelných mezích a neohrožovala na životě. V Praze se otevřelo mnoho očkovacích míst, která nabízí vakcíny a my vám nyní ukážeme, kam se ideálně vydat na očkování.

Očkovací místa bez registrace:

Westfield Chodov – bez registrace

Jedním z prvních míst, které bylo spuštěno bez předchozí registrace je Westfield Chodov. Zde se podává dvoudávková vakcína Pfizer. O jeho podání a zprostředkování se stará IKEM. Očkovací místo najdete na adrese Roztylská 2321/19, Praha 4. Momentálně je potřeba čekat ve frontě zhruba hodinu až dvě, neboť v prvních dnech je zatím zájem poměrně vysoký.

K očkování se můžete dostavit od pondělí do pátku mezi 10:00 až 20:00 nebo v sobotu a neděli mezi 10:00 až 19:00. Více zde.

Hlavní nádraží – bez registrace

Stejně jako se 12. července spustilo očkování ve Westfield Chodov, tak se otevřelo také očkovací stanoviště na Hlavním nádraží. Zde se očkuje vakcínou Johnson Johnson která je pouze jednodávková. Adresa očkovacího místa je Wilsonova 300/8, Praha 2. O očkování se zde stará Fakultní nemocnice Bulovka.

Očkování je zde možné každý den od 7:00 do 19:00. Více zde.

OC Nový Smíchov – bez registrace

Zatím posledním nově otevřeným očkovacím stanovištěm je místo umístěné v nákupním centru Nový Smíchov. Zde je od 19. července možné se nechat naočkovat bez předchozí registrace. Toto očkovací centrum má na starost Fakultní nemocnice Motol. Obchodní centrum Nový Smíchov se nachází na adrese Plzeňská 8, Praha 5. Pokud se vydáte na toto místo, tak budete očkováni dvoudávkovou vakcínou Moderna.

Očkování je možné každý den od 9:00 do 20:00. Více zde.

Očkovací místa s registrací:

Národní očkovací centrum (O2 Universum)

Největším očkovacím místem je Národní očkovací centrum v O2 Universum. Zde vakcinaci provádí Ústřední vojenská nemocnice a očkuje výhradně vakcínou Pfizer. Předem je potřeba provést registraci v Centrálním rezervačním systému. Toto místo doporučujeme využít z hlediska efektivity a rychlosti. Dle aktuálních informací by však Národní očkovací centrum mělo ukončit svůj provoz 12. září.

Národní očkovací centrum je v provozu každý den od 8:00 do 20:00. Více zde.

Kongresové centrum Praha (Metropolitní očkovací centrum)

Kongresové centrum Praha patří také mezi velká očkovací místa, která evidují velký počet registrovaných osob. Na tomto očkovacím místě je podávána vakcína Pfizer. Bohužel jsou registrace možné pouze do konce srpna. Metropolitní centrum Praha podá během srpna jen druhé dávky vakcíny a poté bude na podzim ukončena jeho činnost.

Kongresové centrum je v provozu každý den od 8:00 do 20:00. Více zde.

Fakultní nemocnice v Motole

V Motole je potřeba se také zaregistrovat k vakcinaci předem a na tomto místě máte jistotu, že budete naočkováni vakcínou Pfizer, neboť se tu jiná nepodává. Od 1. července se změnilo umístění očkovacího centra. Nově jej tak najdete na terase před vstupem do Dětské polikliniky.

Otevírací doba tohoto centra je každý den od 8:00 do 16:00. Více zde.

Fakultní nemocnice Bulovka

Ve Fakultní nemocnici na Bulovce je možné se nechat naočkovat, poté co se registrujete do centrálního rezervačního systému. Je zde podávána dvoudávková vakcína Pfizer a nejsou zde dlouhé čekací termíny.

Očkovací centrum je v provozu od pondělí do pátku mezi 7:00 až 15:00 a v sobotu a neděli mezi 7:00 až 19:00. Více zde.

Očkovacích míst je v rámci Prahy celá řada a v případě, že vám ani jedno z námi doporučených míst nevyhovuje, tak se můžete podívat, které očkovací stanoviště je vám nejblíže. Seznam očkovacích míst je zde.