Sestavili jsme pro vás seznam top 5 nejkouzelnějších destinací v České republice, kam se můžete vydat horkovzdušným balónem. Od historických uliček Českého Krumlova až po vinice na jižní Moravě - objevte magie vznášení se nad ikonickými památkami a malebnou krajinou.

Destinací

  1. Český Krumlov
  2. Jižní Morava
  3. Praha
  4. Krkonošský národní park
  5. Český ráj
Ověřte si prosím dostupnost a délku letu u provozovatele letu balónem.

Český Krumlov

Český Krumlov je půvabné středověké město zapsané na seznamu UNESCO, které se z oblohy stává pohádkovým panoramatem a nabízí jedinečnou vyhlídku na červené taškové střechy, historické památky a zákruty Vltavy.

Jižní Morava

Let nad kopci jižní Moravy,kde se vinice táhnou, kam až oko dohlédne, opravdu otevře před očima krásu tohoto regionu. Při stoupání balónem se stanete svědky mozaiky svěže zelených vinic, historických měst a čarokrásné krajiny. Prodlužte si cestu na Moravu návštěvou vinařství, kde si můžete vychutnat degustaci těch nejlepších moravských vín.

Praha

Vydejte se do nebe na let horkovzdušným balónem nad Prahou a staňte se svědky úchvatných výhledů na ikonické památky, jako je Pražský hrad a Karlův most. Shora se ponořte do podmanivého kontrastu mezi historickým kouzlem města a jeho moderním rozmachem měst a vytvořte jedinečný a nezapomenutelný zážitek.

Krkonošský národní park

Krkonošský národní park, zasazený do krajiny Libereckého a Královéhradeckého kraje v České republice, je úchvatným útočištěm. Tato biosférická rezervace zapsaná na seznamu UNESCO, zahrnující majestátnost nejvyšších vrcholů země, se pyšní nedotčenými rozlohami Krkonoš. Park s nádhernými výhledy a nedotčenou přírodou je důkazem drsného, okouzlujícího šarmu tohoto jedinečného koutu České republiky.

Český ráj

Český ráj je podmanivá destinace proslulá svou pohádkovou krajinou, která se vyznačuje úchvatnými skalními útvary, bujnými lesy a přítomností starobylých hradů. Tato zázračná přírodní oblast s rozmanitou flórou a faunou posloužila také jako kulisa pro okouzlující svět Narnie, kde se natáčely scény z kultovního filmu.

Máme pro Vás lety balónem po celé ČR!


Další inspirace: