Přestože pro mnohé z nás je podzim původcem deprese, každý musí uznat, že je to nádherný čas! Po horkem letu se sluníčko konečně uklidnujě, všechno se zbarvuje.... Podzim je nicméně ideální čas se trochu zastavit, popřemýšlet nad svým životním stylem a udělat nějaké změny! S chutí do toho!

Nenechte se zdrtit depresí a nakopněte svůj životní styl se zážitky! Ptáte se, jak na to?

Buďte aktivní

Činorodost je nejlepší zbraň proti zahálce a trudomyslnosti – to říkal už Cimrman :). Písničku jsme vám sice nesložili, ale něco by se našlo :). Fyzická aktivita podporuje uvolňování endorfinů a fungování metabolismu. Vaše tělo bude nabité energií a chutí do života! Běžte se proběhnout do parku, zacvičte si… A jestli byste chtěli spojit sport s menším výletem, vyrazte na ferraty! Instruktor vám vše vysvětlí, zapůjčí vybavení a pomůže vám vybrat trasu přesně na tělo!

Oživte své sociální dovednosti

Taky máte chuť zalézt doma do postele, pustit si seriál a říct všem, ať vám vlezou na záda? Čas od času je to fajn, ale nemělo by to být pravidlem! Konečně přichází čas chodit ven! Vezměte kamarády a užijte si trochu legrace. Na světě je tolik skvělých věcí k vidění! Ale kde začít..? Navštivte aquapark! Trocha plavání, řádění na tobogánu a v umělém vlnobití… Přidejte lenošení ve vířivce a výběr ze 14 druhů sauny… Večer se vám bude usínat jako nikdy!

Nechte mozek odpočinout

Občas máme všichni neuvěřitelný tlak v hlavě, kdy máme pocit, že exploze mozku je prostě nevyhnutelná! Každodenní shon a starosti jsou občas neuvěřitelně vyčerpávající… Nejen tělo, ale i mysl si potřebuje někdy orazit! Můžete meditovat, praktikovat jógu, nebo si zajděte na masáž! Co byste řekli medové detoxikační masáži? Tento druh masáže je obzvláště vhodný pro jarní detoxikaci těla. Nechte svou hlavu relaxovat celou hodinu, zatímco med se postará o „úklid“ vašeho těla!

Vyzkoušejte něco nového

Žít v zajetých kolejích je velmi unavující. Jaro je ideální čas na vyzkoušení něčeho nového, co vám skutečně udělá radost! Seberte kamarády a vyzkoušejte některou LAPR hru (z anglického Live Action Role Play, česky hraní rolí naživo). Ocitnete se v příběhu, kde každý z vás má svou roli a musíte vyřešit vraždu bohatého strýčka! Není lepšího odpoutání od reality než se vžít do kůže někoho jiného. Zaručujeme vám vzrušující odpoledne!

Nezapomeňte si osladit život

Nazírejte na život vždy raději z té sladké stránky! A co je lepšího než kurz výroby čokolády? Dozvíte se vše o zpracování kakaa, výrobě čokolády a zdobení pralinek! Tenhle kurz vám zaručeně zlepší náladu, protože konzumace čokolády podporuje uvolňování hormonů štěstí!

A jaké jsou vaše způsoby boje s jarní depresí?