Vzpomínky na taneční z dob základní nebo střední školy postupně vyblednout stejně tak, jako znalost kroků, které jste se tam naučili, a v dospělém životě, kdy by se vám občas nějaký ten tanec hodil, se vám už skupinové kurzy nechtějí absolvovat? Nebo byste se chtěli pouze v některých typech tance zdokonalit či si najít nový, zábavný koníček, který budete moci dělat z vlastního domova? Výborně! V tom případě pro vás budou taneční kurzy, pro změnu vyučovány online, jako dělané.

V článku si více přiblížíme tyto kurzy tance:
  • Základy společenských tanců
  • Kompletní kurz tance – Waltz
  • Kompletní kurz tance – Cha-Cha
  • Orientální tanec pro ženy
  • Online lekce na YouTube

Jaké jsou výhody online kurzů?

Mnoho lidí může mít k online kurzům trošku skeptický postoj, což je samozřejmě v pořádku. Některým lidem tato forma vzdělávání, práce nebo třeba i koníčků nevyhovuje vůbec, avšak pro některé ostatní to může být přímo dar z nebes. Hlavní výhodou je nepochybně flexibilita, zejména ta časová – kurz si můžete dělat úplně kdykoli chcete. Ať už třeba o půlnoci, v 5 ráno, nebo přímo v době obědu, je to jen na vás. Nemusíte si dělat hlavu ani s tím, že se zpozdíte v práci nebo vám náhodou není dobře, a lekci byste tím pádem nestíhali. Zároveň se nemusíte vázat ani na místo, ať už se učíte z bezpečí a pohodlí svého domova, nebo hodně cestujete a jste každý týden jinde, video lekci si pustíte odkudkoli. Stejně tak se můžete z lekcí učit sami, či si k nim přizvat partnera, rodiče, nebo třeba kamarády, a z lekce kurzu se rázem může stát i příjemná zábava pro vaše milované. Příjemným bonusem je také fakt, že mezi klasickými a online tanečními kurzy je značný finanční rozdíl. Běžné kurzy se obvykle pohybují v řádu tisíců, kdežto online kurz vás může vyjít pouze na několik stovek.

Jasnými výhodami online kurzu tak jsou:

  • Časová flexibilita
  • Možnost učit se odkudkoli
  • Možnost se se ke kurzu kdykoli vracet
  • Finanční úspora

Ve videu níže můžete pro zajímavost mrknout na Jive z WDSF:

Jak si vybrat kurz?

Online tanečních kurzů je možná více, než byste na první dobrou předpokládali. Vybírat můžete jak z více přehledových kurzů – třeba základů společenských tanců, tak z kurzů zaměřených konkrétněji – obvykle na jeden specifický tanec, například step, cha-cha, waltz a podobně.

Co ke kurzu potřebuji?

K online kurzům nepotřebujete nic speciálního, základním požadavkem pro taneční kurzy je kousek místa, v němž se budete moci pohodlně a bez starostí pohybovat. Před začátkem si tedy najděte prostor v obýváku, garáži, posilovně, kuchyni či kdekoli, kde místo máte, oblečte si něco pohodlného, v čem se můžete bez problému hýbat, a pusťte se s chutí do toho!

Základy společenských tanců

Tento kurz je ideální pro každého, kdo taneční kroky vůbec nezná, nebo je už více méně zapomněl. Naučí vás základy všech společenských tanců, s nimiž byste se při běžných akcích mohli setkat. Po absolvování kurzu je budete umět sebevědomě a bez problémů zatančit kdykoli a kdekoli. Nebude vám hrozit, že byste někdy museli otálet s výzvou k tanci, nebo byste se při nejhorším někde svou neznalostí tanců dokonce ztrapnili. Kurz obsahuje úvodní a závěrečnou lekci a k nim 12 typů tance, obvykle v základním kroku. Začíná se Waltzem, k němuž se učí i postupový krok, poté následují: Cha-Cha, Valčíck, Jive, Polka, Blues – základní krok a promenáda, dále Tango, Rumba, Salsa, Quickstep, Slowfox a na závěr Bachata. Všichni lektoři, s nimiž se při videích setkáte zároveň tančí i profesionálně. Kurz vás vyjde na 299 Kč.

Zde najdete video s radami, jak podle hudby poznáte, co máte tančit:

Kompletní kurz tance – Waltz

Kurz tance Waltz je strukturován do 10 lekcí, a jeho cílem je naučit vás nejen správné taneční kroky, ale také ladnost a eleganci, které jsou doménou Waltze. Po ukončení budete znát správnou techniku, budete umět vést, i tančit s jakýmkoli partnerem. Během online kurzu si postupně projdete: základní krok, taneční držení, techniku kroků, postupový krok, otáčku vpravo i vlevo, spinovou otáčku základní i pokročilou choreografii a postupovou přeměnu. Cena je 490 Kč, k videím máte přístup už napořád, není nijak časově omezen, a první ukázkovou lekce můžete dokonce shlédnout zdarma, abyste poznali, jestli to je pro vás to pravé.

Trailer na tento kurz ke shlédnutí zde:

Kompletní kurz tance – Cha-Cha

Kurz určený všem, kteří s Cha-Chou teprve začínají, nebo znají pouze základy, a chtěli by se v tanci zdokonalit. Lekcí je opět 10, první zdarma, přístup k videím neomezený a cena stejná jako u předchozího kurzu: 490 Kč. Projdete si: základní krok a techniku, základní i pokročilou choreografii, a 5 variací.

Orientální tanec pro ženy

Najít můžete i více netypické kurzy tance, jako například tento orientální tanec sestaven přímo pro ženy. Kurz je strukturován na 11 týdnů, 1 lekce o cca 50 minutách na týden, + hodinová přednáška na téma, jak tanec rozvíjí ženství. Cena je 2490 Kč, kurz je pro začátečnice, s tím, že dále můžete absolvovat i kurzy pro pokročilé. Přístup k videím také není časově omezený, můžete se tak dívat opakovaně.

Ukázka kurzu zde:

Online lekce na YouTube

Když se porozhlédnete po internetu, kromě strukturovaných kurzů od profesionálních organizátorů můžete najít i výuku, která je volně přístupná například na YouTube. Některá může být opravdu kvalitní, je však potřeba počítat i s tím, že obvykle není nijak strukturovaná a žádný poskytoval vám nedává garanci spokojenosti. Může to být však dobrou příležitostí, jak si vyzkoušet, jestli by vás taková forma bavila, či způsob, jak se zdarma dále zdokonalovat v různých tancích.

Pro ukázku například tady lekce stepu pro začátečníky:

Vybrali byste si z tanečních online kurzů? Dejte nám vědět do komentářů! :)  Dál se můžete podívat například na výtvarné kurzy online nebo na kurz bezpečné jízdy za volantem.