Nakupujete rádi? A stíháte se orientovat v aktuálním trendu podzim/zima pro rok 2023 a jaro/léto pro rok 2024? Jestli ano, tak klobouk dolů. Spousta lidí se ale buďto aktuální módou nezabývají, nestíhají každé půlroční tempo nových kolekcí, a nebo se oblékají stylově, ale podle svého gusta a současné trendy neřeší.

Být in není sranda. Jednak je to stále o informovanosti, přehledu, ale také o financích. Co si budeme namlouvat, oblékání prostě něco stojí a ne každý si to chce a může dovolit. Pokud tedy módu řešíte, ale ne tu zcela nejaktuálnější, tak je pro vás tento článek jako dělaný.

Milujete nákupy, ale kam tedy zajít, když nechcete držet tempo s aktuálními trendy? No přece do outletu! Výhodou outletů je, že nakoupíte věci z předešlých kolekcí, ve většině případů za nižší cenu. No a to je na tom to nejlepší, slevy! Nenechte se ale zmást, outlety nejsou jen o oděvech z předešlých sezón. Ve všech obchodech najdete i sortimenty z aktuální nabídky. Takže vše pod jednou střechou. Aktuální i out. Další výhodou outletů je, že se v nich nacházejí i obchody, které nikde po České republice nenajdete, a jsou tedy až v zahraničí. Praha nám nabízí outlety dva, jeden se nachází na východní straně Prahy, a druhý na západní. Podívejte se, které outlety to jsou.

Premium Outlet Prague Airport

Ve zkratce POP. Tento outlet se nachází na západní části Prahy, vzdáleného 3,5 km od Letiště Václava Havla. Jak už samotný název napovídá, jedná se o prémiové výprodejové nákupní středisko blízko letiště. To můžeme potvrdit, luxusních značkových obchodů je tu spoustu, avšak pro “běžného” zákazníka to bohužel není. Jedná se o outlet, který byl zpočátku určen zejména pro turisty, kteří přiletí ze zahraničí.

Pokud jste se v POPu ještě nebyli podívat, o hodně jste přišli. Opravdu je to velice pěkně, honosně a luxusně zařízeno. Je to takové město ve městě a úplně zapomenete na běžný chod života. K tomu přispívají zejména pouliční lampy, okna s květinami jako na běžné ulici, a zábradlí jako na zámku. Ulice jsou totiž navrženy a stylizovány do ulic Staré Prahy, takže střední generace si tu ráda zavzpomíná.

Najdete tu téměř 300 obchodů, z toho 200 obchodů je právě těch prémiových. Celoročně tu na vás čekají 30 % - 70 % slevy u prémiových značek, zřejmě kvůli “prémiovým” cenám. Za což můžeme být všichni vděčni, alespoň je to dostupnější pro více zákazníků.

S občerstvením to v POPu v minulých letech bylo trochu horší. Jídelní kouty, jak je znáte z obchodních center, tu nejsou. Co si vzpomínám, tak mezi obchody se nacházela jedna restaurace, a to bylo vše. V současné době se to mnohem pozvedlo a najdete tam tak 4 restaurace a 2 kavárny. Nově tam také vznikla Interaktivní vyhlídková terasa, ze které můžete koukat na přilétající i odlétající letadla z Letiště Václava Havla. Tato terasa nadchne zejména nadšence letadel a všeho s létáním spojené. Součástí je také velká tabule s interaktivními informačním systémem, díky níž si můžete, v případě čekání na další let, naplánovat odjezd zpět na letiště.

V outletu je také spousta míst přizpůsobená pro vaše ratolesti, a tak se na nákupy nemusíte bát vyrazit s dětmi. Své děti můžete vzít do Virtuální reality za dinosaury, dále si mohou hrát v dětském koutku a nebo se třeba i s nimi můžete svést ve vláčku. Pro nadšence do aut je zde Engine Classic Cars Gallery, ve které je tolik aut, že nebudete vědět, kam dříve koukat. Je to největší výstava aut, kterou jsem kdy viděla. A vy byste se tam měli podívat také. POP toho v sobě skrývá mnohem více, tak tam vyražte, a přesvědčte se sami :)

Tento outlet je vhodný k návštěvě za nepříznivého počasí, protože je zcela krytý. Pokud sem chcete vyrazit, ikdyž nikam neletíte, zde máte odkaz, který vás zavede přímo do POPu. Parkování je zdarma samozřejmostí.
Mapa
Odkaz na webovou stránku POPu zde

Fashion Arena Prague Outlet

Tento outlet je můj oblíbený. Chodívám sem tak alespoň 1x týdně a nakupuji převážně zde. Už jen proto, že se nachází mezi Centrum Černý Most a Europarkem, v ulici Průmyslová, v části Prahy Štěrboholy. Při jízdě po Pražském silničním okruhu ceduli Fashion Areny určitě nepřehlédnete, protože se přehlédnout nedá.

Prostor Fashion Areny jako takový zajímavý a vzdušný. První etapa Fashion Areny byla otevřena již v roce 2007, a od té doby jen vzkvétá. Již nějakou dobu je ale zcela kompletní. Fashion Arena je totiž ve tvaru běžeckého oválu, tudíž můžete chodit stále dokola a dokola. Jak už bylo zmíněno, objekt je velice zajímavý a můžete tu strávit klidně celý den. Vzdušnost je tu díky volnému prostoru uprostřed Fashion Areny, tak jako na fotbalovém stadionu. Za nepříznivého počasí nemusíte mít obavy, při přecházení mezi obchody jste plně krytí díky podloubí, což se v mnoha objektech neobjevuje. Takže kdo tu ještě nebyl, tak sem vyražte, a přijďte si jednak něco pěkného zakoupit a také se podívat na tuto zajímavou stavbu.

Tento outlet nabízí všemi známé značky, ale za mnohem příjemnější ceny v porovnání s POPem. Já sem chodívám zejména za značkami obchodů, které nejsou běžně v České republice. Pokud budete mít hlad, buďto mezi nákupy či jen cíleně na oběd, můžete si tu vybrat ze čtyř restaurací, kde si určitě každý vybere. Českou kuchyni tu ale nečekejte, vybrat si tu můžete z vietnamské, indické, čínské a japonské kuchyně, a také z burgerů. Své jídlo si můžete vychutnat na nádherné terase, ze které všude krásně uvidíte a budete se cítit příjemně. Také tu najdete 2 kavárny a ovocný bar v podobě ovocných osvěžujících nápojů a domácí zmrzliny. Na takto poměrně malý objekt je tak outlet plně vybaven, což dáváme palec nahoru.

Nejen že tu pohodně nakoupíte a za rozumné peníze (také tu jsou celoroční slevy 30-70%), také tu naleznete místnost ticha, ve které máte možnost se během dne zrelaxovat, zapůjčit si knihu a popř. se pomodlit. Fashion Arena má v sobě mnoho nabídek, které by člověk ani nečekal. Např. si tu můžete zapůjčit powerbanku zcela zdarma, jen za vratnou zálohu 500 Kč, dále je tu úschovna zavazadel, Wi-Fi zdarma a mnoho a mnoho dalšího. Také sem jezdí veřejná doprava s označenými čísly 181, 182, 183, nebo můžete nasednout na shuttle (autobus) z konečné zastávky linky metra A Depo Hostivař, který vás přiveze až sem, a to zcela zdarma.

Na děti se také myslelo a proto tu najdete pro své ratolesti hlídaný dětský koutek se skvělou skluzavkou a spoustou hraček Time Out, nebo venkovní prolézačky. Nechte děti odborníkům a v klidu si nakupte. Ve Fashion Areně najdete totiž i skvělé dárky na Vánoce pro vaše blízké. Také se tu několikrát ročně pořádají výprodeje a různé akce spojené např. s Evropou 2.

Fashion Arena se snaží držet krok s dobou, proto tu od srpna můžete donést své nepotřebné oblečení do stylové kontejneru KLOK.TEX, který dále pomáhá tam, kde je to potřeba.

Premium Outlet Prague Airport i Fashion Arena Prague outlet jsou vám k dispozici vždy od 10 - 20 hodin, což je ideální čas na nákupy. V obou případech se jedná o krásné outlety, avšak každý si musí najít sám ten svůj oblíbený. My se přikláníme spíše k Fashion Areně, jednak je tam lepší dostupnost z centra Prahy, ale také nakupování probíhá v příjemnějším prostoru - téměř venku.

Zde najdete odkaz pro vaši navigaci v případě, že se budete chtít dostat do Fashion Areny autem. Kdo by chtěl přijet elektrickým automobilem, Fashion Arena nabízí stojany pro nabíjení elektrických automobilů. Pro běžná vozidla je parkování samozřejmě opět zdarma. Mapa Odkaz na webovou stránku Fashion Areny zde

Doufáme, že se do outletů půjdete někdy podívat, a napíšete nám, který se vám více líbil. Pokud potřebujete dárečky, tak jsme tu pro vás. Jinak nás sledujte na Facebooku a na Instagramu, ať vám neutečou žádné novinky a nebo soutěže :)