Touha „být krásný“ by mohla být považována za tendenci snad každého člověka, neboť jsou jí lidé vystavováni v téměř každé kultuře po celém světě. I když v každé kultuře může být pojem „krása“ vnímán rozdílně. V Evropě je například módní být opálený, kdežto v Asii si potrpí na světlou bělostnou pleť a tmavá pleť je považována za neatraktivní – bohatí lidé v minulosti totiž nemuseli pracovat na polích a vystavovat se slunci, proto byli světlejší. Už jen proto má leckterá asijská kosmetika bělící účinky.

Beauty Motion

V každé kultuře má krása trochu jiný význam, je vnímána jinak. Ženy na celém světě mají jedno ale společné, ač jsou krásné, chtějí být ještě krásnější. A proč si nepomoci, když to jde? V dnešní době nesčetné množství kosmetických výrobků.

Že chtějí být ženy krásné a líbit se nejen samy sobě, ale především mužům, už vydělalo velké množství peněž mnoha kosmetickým i oděvním značkám. Ale oblečení nechme teď stranou. Když se žena dívá do zrcadla, co vidí? Svůj obličej, svou tvář. A je prokázáno, že když se muž dívá na ženu, také udává největší pozornost její tváři. I když mu oči občas sjedou trochu níž, a mnohdy ještě trochu víc až k zadní části ženského těla.

make-up-1728358_1280

Všechny ženy si zaslouží být oceněny, respektovány a obdivovány. Když žena dbá o svůj vzhled, stává se ještě úžasnější. Lidé ji věnují více pozornosti, poslouchají ji, usilují o její společnost, ptají se jí na názor. Žena si je pak sama sebou jistější a díky tomu vypadá ještě lépe. Jak roste její sebedůvěra, pobírá i více respektu. Ať už v práci, mezi přáteli, doma… všude. Když její nejistota opadá, stává se smělejší, sebejistější, odvážnější, silnější. Připadá jí, že může dělat cokoliv. A ženy jsou si toho vědomi!

Každodenním rituálem většiny žen v dnešní společnosti je nalíčit se a upravit si vlasy. Aby ženy vypadaly dobře, upravují si vlasy, nehty, dávají si make-up, upravují si obočí, vezmou si pěkné oblečení, boty, navoní se. Nezáleží na váze, věku, typu pleti. Žena může vždycky vypadat lépe!

the-red-pages-1292054_1280

Nejdůležitější částí je make-up. Je to totiž náš obličej, který vyzařuje tu nejdůležitější podstatu, který spolupracuje a komunikuje s ostatními lidmi. Když s nimi mluvíme, když se jim díváme do očí, když se smějeme, dáváme najevo své názory nebo pocity – vždy používáme mimiku a lidé se nám dívají do obličeje. Naše tvář je místo, ve kterém lidé hledají informace. Skrze obličej se nám ostatní snaží porozumět.

Krása je tajná zbraň úspěchu a zručná aplikací make-upu je tajnou zbraní krásy. Věděli jste, že podle jisté studie ty ženy, které jsou vnímány jako dobře vypadající, dostávají mnohdy vyšší plat než ty, jež jsou vnímány jako prosté, domácí, obyčejné? Dokonce prý až o 20% za tu stejnou práci.

Každý z nás má vzhled, který mu narodila genetika. Tedy skoro každý. Někdo už si ho stihl upravit pomocí estetické chirurgie. Otázkou však je, jak co nejvíce vytěžit z toho, čím nás příroda obdařila. Existuje mnoho metod, jakými svůj vzhled můžeme vylepšit. Diety, cvičení, chirurgické zákroky… ovšem to vše stojí mnoho úsilí, času a peněz a některé z těchto metod mohou být také riskantní.

56924-valentyn

Svůj vzhled ale můžeme vylepšit za poměrně krátkou dobu a poměrně nízkou cenu. Důležité je, naučit se efektivně používat kosmetiku. Rozdíl je vidět okamžitě. A pak už můžete jen sledovat, jak se vám otevírají dveře, lidé se za vámi otáčejí, chválí vás, že vám to „dnes“ sluší a vy se cítíte jistější a krásnější.

Při správném používání kosmetiky posiluje žena svou vlastní krásu. Kosmetika může zakrýt vaše nedostatky a poukázat na vše přednosti. Když je líčení provedeno vkusně a správně, je jako dobře padnoucí šaty.

Pokud si s líčením nejste jistá, můžete zkusit navštívit některé kosmetické kurzy, kde vám dobře poradí a vše vás naučí.