facebook_pixel

SAPA – Malý Pražský Vietnam. Co tam najdete?

Marta Kratochvílová

Už jste někdy byli ve Vietnamu? Pokud ne, můžete zažít takový malý Vietnam i u nás a to přímo v hlavním městě, v Praze. Na zastávce autobusu Sídliště Písnice v Praze Libuš je to jen pár kroků do malého českého Vietnamu, tržnice Sapa. Není to ale jen obyčejná tržnice. Když se řekne tržnice, vybaví se většině z nás stánky plné oblečení, zeleniny, ovoce, no prostě všechno možné.

sapa

Pražská Sapa je takový malý exotický svět plný zázraků. Těmi zázraky jsou především vynikající vietnamská kuchyně! Nikde nenajdete lepší závitky, Bun Cha nebo Pho, než v Sapě. Kromě těchto známých jídel tu můžete objevit ale také mnoho dalších specialit, které si jen tak nikde nedáte.

Je libo si uvařit vietnamskou kuchyni doma? Pokud máte odvahu si vyzkoušet nějaký recept sami, nebo pokud jste absolvovali například kurz vaření vietnamské kuchyně, seženete tu všechny potřebné suroviny. Vietnamská tržnice Sapa nabízí také nepřeberné množství mořských plodů a exotického ovoce či zeleniny. Vše čerstvé!

sapatrip2

Kromě vietnamského jídla v Sapě naleznete i několik obchůdků či restaurací z dalších asijských zemí. Nalézá se zde obchod s čínským zbožím, čínská restaurace nebo obchod s korejskými potravinami a s korejskou kosmetikou.

Co se vietnamských obchůdků týče, najdete tu opravdu vše! Oblečení, šperky, potraviny, drogerii, domácí potřeby, hračky, karnevalové a party věcičky. Velkoobchod i maloobchod. Nejen pro vietnamské ženy je zde připraveno i několik butiků s tradičním vietnamským krojem Ao Dai.

Tržnice SAPA v Praze, kterou provozuje vietnamská komunita. Èeský køišál je ve Vietnamu vynikající artikl. (17. dubna 2012, Praha);ekonomika, tržnice, obchod, textil, jídlo, potraviny, zboží (18.04.2012)

Sapa nabízí i mnoho služeb, od manikúry, kadeřnictví, reklamních agentur, finančních služeb, školky až po cestovní kancelář.

Hlavním náboženstvím ve Vietnamu je buddhismus, a proto ani v Sapě nechybí buddhistický chrám, o který se stará pravý buddhistický mnich.

lifebuzz-7ac86e5517923ebf90239d14b11410fe-limit_2000-685x557

Sapa není jen centrem nákupů a služeb, ale i centrem kultury. Koná se zde mnoho zajímavých kulturních akcí, většinou týkající se vietnamské kultury. Vietnamci zde také ve velkém slaví narozeniny nebo pořádají svatební hostiny. Na to slouží většinou velké sály v restauracích Dong Do nebo Hoang Thanh.

sapatrip-5

Pokud chcete zažít něco jiného, jedinečného, zajímavého, určitě doporučuji se do Sapy podívat. Je to zajímavý zážitek! Pro návštěvu však doporučuji spíše jarní a letní měsíce. Pokud jdete jen na jídlo do restaurace, na ročním období nezáleží, ale pokud si Sapu chcete opravdu projít a omrknout i velké prodejní haly, krámky nebo ochutnat speciality pouličních prodejců, doporučuji teplejší počasí s našima průvodci ze SapaTrip, který založili Mai Ngoc Minh a Nguyen Manh Tung, jsou to zakladatele projektu s myšlenkou ukázat kulturu veřejnosti. Nápad byl založen koncem roku 2015 kdy založili blog na Facebooku s názvem Sapa Trip

sapatrip4

One Comment

  • Milan Trávnička

    Super článek, jsem byl v tržnici a můžu jenom doporučit, zatím jsem zkusil jenom Pho Bo, ale chtěl bych zkusit i něco jiného. Kolik stojí Sapa s průvodcem pro jednu osobu?

Okomentovat

Top zážitky