Pro slevy z Black Friday by si nechali i koleno vrtat. Češi totiž milují slevy. A kdy je milují nejvíce? Jistě v době přímo před Vánocemi, kdy nám přijdou nejlépe k duhu při shánění všemožných i nemožných vánočních dárků. Pokud budete vypočítaví a trpěliví, můžete obratně využít tří největších slevových akcí, které do Čech přináší podzim a slevové šílenství pod nálepkou Black Friday.

Co je Black Friday

Black Friday je gigantická marketingová akce, která k nám v posledních letech dorazila ze zámoří. „Černý pátek“ má svůj původ v událostech, které nastaly po krachu na newyorské burze v roce 1929. Následky krachu neovlivnily pouze USA, ale brzy se dostaly i do Evropy. Pád burzy vyvolal paniku a obrovskou vlnu nezřízených prodejů akcií. Zde tkví také původ zdánlivě neskutečných cen a výprodejových slev, jak je známe v podobě dnešního Black Friday. Podle amerického vzoru se Black Friday „slaví“ každoročně, a to vždy den po dni Díkůvzdání. Díkůvzdání se v USA slaví čtvrtý čtvrtek v listopadu, letos tak připadá na 22. listopadu.

Slevy každoročně lákají tisíce kupujících. Někteří dokonce neváhají stát na slevu frontu, a to i několik desítek hodin. V jakou mánii se Black Friday v USA proměňuje můžete sledovat v přiloženém videu:

Elektro frčí: Black Friday a Alza v Čechách

Jak si někteří mohou myslet, u Black Friday se nejedná pouze o výprodeje a likvidaci zboží ze skladů, které velkoobchody prodávají s větší či menší slevou. Kamenné i internetové obchody rozjíždí velké slevové akce na různé typy zboží, přičemž slevy mohou dosahovat až 70% z původní částky. S rostoucím zájmem zákazníků o elektroniku tak Černému pátku vévodí obchody, jako Alza či Mall.

Alternativy pro Černý pátek: Dny Marianne a Ona Dnes

Ač se může zdát, že Black Friday je ve světě již zavedenou a ustálenou věcí, Češi se drží vlastních slevových akcí. Podobné slevové šílenství, jaké se točí kolem Black Friday, u nás vyvolávají také Dny Marianne a dny Ona Dnes.

Slevové dny nastupují hned s končícím létem. Dny Marianne se odehrávají zpravidla v září, zatímco slevové nákupy pod taktovkou Ona dnes probíhají v říjnu. Pokud nestihnete ani jednu akci, nemusíte zoufat. Napříč listopadem už se nezřízeně odehrávají různorodé výprodeje nejen v rámci Černého pátku – zmiňovaného Black Friday.

Říkáte si, že je škoda, že se veškeré slevové akce vyčerpají na podzim a po celý rok už se nic neděje? Není tomu tak! Např. Dny Ona Dnes se konají jak na podzim, tak i na jaře. Na tyto slevy se tak můžete těšit vždy v květnu a říjnu.


Black Friday slevy na zážitky

Ve slevách se neocitá pouze klasické prodejní zboží. Poslední dobou stále roste poptávka po kvalitně stráveném čase a různých způsobech, jak trávit čas s blízkými. Slevové akce proto můžete očekávat i v oblasti zážitkových agentur, které se specializují na zprostředkování nejrůznějších druhů zábavy od klkasických večeří po netradiční či adrenalinové zážitky. Slevy na zážitky v rámci Black Friday najdete i v katalogu Stips.cz!