Nedávno jsem hledal nejlepší restaurace ve svém oboru tzv. výška,nejstarší, nejlépe hodnocené atd.. Bohužel jsem nikde takový článek nenašel, tak jsem se rozhodl nasbírat informace o těchto restauracích a podělit se o tom s Vámi. Názory o některých restauracích jsou osobní a vycházím pouze ze své vlastní zkušenosti,proto budu velice rád, když se podělíte o Váš názor dole v komenářích.

Nejdražší restaurace v Praze

Oyster bar známý jako nejdražší restaurace v Praze. V tomto podniku si dokážete objednat extrémně vzácnou odrůdu Kaviáru jménem Sevruga, který vás převážně vyjde na 3950 korun za 30g. Při klasické ceně normálního kaviáru z Makra za 244 korun na 50g si za takzvaného Sevruga připlatíte o 27 krát více, takže jestli hledáte něco drahého a chcete zapůsobit na vaší polovičku, tak vřele doporučuji.

Nejlepší restaurace s výhledem na Prahu

Restaurace na Žižkovské věži Nabízí opravdu úchvatný výhled po celé Praze. Sám jsem pořádal narozeninovou oslavu na Žižkovské věži a ten výhled je nepředstavitelný, byl to úžasný zážitek. Doporučuji se zastavit také do baru v Žižkovské věži, který má v noci své kouzlo a dohromady i s úžasným výhledem na osvětlenou Prahu. Za jídlo i alkohol si připlatíte, ale na konci zjistíte, že to za to rozhodně stálo.

Nejzajímavější restaurace v Praze

Restaurace výtopna v centru prahy o nápoje se vám postarají vláčky, které vám rovnou až k vašemu stolu přijedou s občerstvením a pitím. V restauraci je krásný výhled na Václavák. Doporučuji jít na toto místo s dětmi, protože pro ně to bude zážitek k nezaplacení.

Nejlépe hodnocená restaurace v Praze

Sangam Indian Restaurant Se nachází na Sokolovské ulici a nabízejí indické, asijské a dokonce přátelsky přístupné jídlo pro vegetariány na kterém si určitě pochutnáte. Tato restaurace je v momentální době nejlépe hodnocená na serveru Tripadvisor v Praze. V restauraci mají kolikrát plno a nevyhnete se čekání, takže doporučuji rezervovat dopředu.

Nejhůře hodnocená restaurace v Praze

Momentálně nejhůře hodnocená restaurace v Praze na Tripadvisoru je Restaurant Café Loretánská, Loretánská 174/3 Jak už je známo, tak pro turisty Praha občas vyjde obzvlášť draze. V Praze bohužel máme několik turistických pastí a jednou z nich je právě restaurace na Loretánské. Doporučujeme nic neobjednávat a ani sem raději nevkročit.

Nejstarší restaurace v Praze:

Založení restaurace U Medvídků se datuje již od roku 1466. Bývalý pivovar, ve kterém byl rovněž i první pražský kabaret, byl v minulém století přestavěn na jednu z největších pražských pivnic. Místo působí velice zajímavě a s atmosférou v restauraci budete určitě zpokojení. Na jedno točený si určitě musíte zajít.

Největší restaurace v Praze

Červený Jelen pojme do třech pater až 700 lidí. Velice zajímavá a moderní restaurace s bezvadným interiérem a příjemnou atmosférou. V restauraci si můžete klidně dát úžasné steaky u kterých jsem měl možnost si je pořádně vychutnat, takže Červeného Jelena jenom vřele doporučuju.

Nejvýše položená restaurace v Praze

Restaurace Aureole v mrakodrapu na Pankráci se nachází v neuvěřitelných 109 metrech nad zemí,jídla zde nejsou ani tak drahá, ale přeci jen si trochu připlatíte. Výhled je úžasný, ale rozhodně na první pohled neudělá dojem jako na Žižkovské věži. Restaurace už na první pocit působí velice moderně a příjemně. Doporučuji pro firemní oběd s klientem.

Nejlepší restaurace v Praze s Českou kuchyní

U Kroka nejlépe hodnocená česká restaurace v Praze na Tripadvisoru. Jestli jste milovníkem české kuchyně, tak toto místo musíte rozhodně navštívit. Už podle recenzí, tak toto místo milují čeští a zahraniční turisté. Restaurace byla založená už od data 1895 a neustále si drží svůj vysoký standard české kuchyně. Sám jsem tuto restauraci díky recenzím a známým navštívil a nic jiného, než ji doporučit mi nezbývá.

Nejlepší restaurace v Praze s Italskou kuchyní

Wine O'Clock Shop Prague Nabízí rozmanitý výběr Italských a celosvětových vín. Restaurace působí velice silnou rodinnou atmosférou, přesně jak si to představujete. Při příchodu nás pozdravila velice usměvavá a milá obsluha. Výběr jídla byl, tak rozmanitý, že jsme měli s rodinou vůbec problém si vybrat, ale obsluha nám velice ráda poradila. Jídlo bylo úžasné a doporučuji tuto restauraci aspoň jednou navštívit. Na Tripadvisoru se restaurace nachází na prvním místě v oblasti Italských restauracích v Praze.

Děkujeme, že jste si přečetli náš článek a budeme rádi, když se podíváte na náš web s výlety a zážitky Stips.cz