Únikové hry se v posledních letech staly oblíbenou aktivitou pro celou rodinu nebo partu kamarádů. Není divů, taková pořádná únikovka nabízí fyzickou nenáročnost, rozmanité úkoly a spoustu zábavy. Skvělou vlastností je také prostředí, ve kterém se odehrává. V letním období můžete zvolit venkovní únikovou hru a naopak v zimním období se můžete zaměřit na ty, které se odehrávají v místnosti.

Sečteno podtrženo, únikové hry jsou prostě tou nejlepší volbou pro malé a velké. Ať už se řadíte mezi profíky nebo začátečníky, jistě oceníte náš seznam zajímavých únikových her, které prostě musíte vyzkoušet. Tak která nejlepší úniková hra vás zaujme nejvíc? :)

1. Úniková hra Star Wars

Popadněte své kamarády a zažijte společně unikátní zážitek na únikové hře, jejímž hlavním tématem je Star Wars! Vaším hlavním úkolem bude najít, ochránit a dopravit robota R2D2 k únikovému modulu. Dokážete společně zdolat všechny nástrahy za 60 minut?

Tato hra je vhodná pro osoby starší 10 let a může se jí účastnit 2-4 osob.

2. VENKOVNÍ ÚNIKOVÁ HRA S ROZŠÍŘENOU REALITOU

Vyzkoušejte si venkovní virtuální hru ve stylu Jamese Bonda, ve které na vás čekají hologramy a interaktivní hádanky. Utajovaný výzkum na ovládnutí lidské mysli se dostal do poslední fáze a vaším úkolem je zastavit šíření viru a zachránit celé lidstvo. Během hry vám bude zapůjčen tablet a ActionPack, se kterým se vydáte na dobrodružství a budete plnit nejrůznější úkoly.

Hra trvá 2,5 hodiny a je určena pro 3-4 osoby.

Ovšem pozor, podobnou únikovou hru máme i v pohádkové verzi, která je vhodná i pro děti! Pohádková úniková hra s rozšířenou realitou se také odehrává venku, je určena pro 3-4 osoby a trvá přibližně 2,5 hodiny. Osvoboďte se svými dětmi svět od příšer a užijte si společně spoustu zábavy.

3. Úniková hra SAW

Jste fanoušci hororu a vždy vás lákalo vyzkoušet si něco takového na vlastní kůži? Pojďte si zahrát takovou hru, která je inspirovaná právě hororem Saw. Čekat vás bude plno smrtících nástrah, pastí a důvtipných léček.

Hra trvá 60 minut a je určená pro 3-5 osob. Koho vezmete s sebou? :)

4. GALACTIC PIONEERS: VESMÍRNÁ ÚNIKOVÁ HRA

V této vesmírné hře na vás čeká více jak 50 speciálních rekvizit! Navíc je také doplněna o světelné a zvukové efekty, které zajistí realisticky sci-fi zážitek. Ve hře se stanete členem posádky vesmírné lodi a vydáte se na misi do hvězdného systému. Vaším úkolem bude čelit nečekané události, kterou budete muset co nejdříve vyřešit.

Na vyřešení máte 60 minut a s sebou si můžete vzít 3-4 hráče, koho si vyberete?

5. ÚNIKOVÁ HRA FREDDY KRUEGER

Jedna dvě, Freddy jde... Tak tuhle říkanku zná určitě každý. Pokud jste fanouškem tohoto slavného hororu, pak se musíte osobně setkat s Freddym v této únikové hře! Tento psychopatický zabiják vám totiž unesl kamaráda a vy ho budete muset vysvobodit. Odhodláte se a uděláte vše pro to, abyste svého kamaráda získali zpět?

Hra je určená pro 2-4 osoby a trvá 60 minut, stihnete to?

6. NA ÚTĚKU – VENKOVNÍ ÚNIKOVÁ HRA

Byli jste neprávem obviněni a při převozu do vězení se vám naskytne příležitost na útěk. Následně se ocitnete uprostřed lesa na neznámém místě a pomocí indícií budete muset najít šerifa, který vás jako jediný může osvobodit od obvinění. Zvládnete očistit své jméno?

Hra trvá 3-4 hodiny a je určená pro 1-4 osoby.

7. ASSASSIN´S GIRL – VENKOVNÍ ÚNIKOVÁ HRA

Ocitněte se v kůži mladé vražednice a postavte se čelem mnoha nástrahám a zapeklitým úkolům. Hrou vás bude provádět mobilní aplikace, ve které najdete také nápovědy pro případ, že si nebudete vědět rady. Ovšem pozor, za každou nápovědu platíte trestným časem! Pokuste se o co nejlepší čas vyřešení a vyhrajte tuto únikovou hru.

Hra trvá 3-4 hodiny a je vhodná pro 2-6 osoby. Už víte, s kým do toho půjdete?

8. CHYŤTE BUREŠE: UNIKÁTNÍ ÚNIKOVKA V PRAZE

Vyzkoušejte si originální únikovou hru, kterou mají na starost dva mladíci z Česka! Vydáte se do „Agroführertu“ a vaším úkolem bude zjistit, jaká tajemství a skandály skrývá Burešova kancelář. Dostanete Bureše do chládku a zachráníte jeho syna?

Únikovka trvá 60 minut a je určená pro 2 osoby.