Tandemový paragliding je jedinečný zážitek, který si můžete vyzkoušet i bez předchozích zkušeností s létáním. Jedná se o let v tandemovém paraglidingu s instruktorem, který sedí za vámi a ovládá padák. To vám umožní si užívat krásné pohledy na okolní krajinu, zatímco si vaše srdce zrychluje adrenalinový zážitek.

Před samotným letem vás instruktor seznámí s bezpečnostními postupy a vybavením, které budete používat. Pak vás vybaví ochranným vybavením, včetně helmy a létací vesty, a připraví vás na start.

Jak to probíhá?

Start bývá na nějakém kopci, kde se padák nafoukne větrem a připraví se k odletu. Instruktor vám vysvětlí, jak se postavit a co dělat, když začnete stoupat do výšky.

Potom se jen pustíte do vzduchu a necháte se unášet větrem. Zpočátku je to velmi adrenalinový zážitek, když se vznášíte ve vzduchu a vidíte krajinu z výšky. S instruktorem u sebe se ale nemusíte bát, protože je to zkušený pilot, který vám pomůže udržet se ve vzduchu a užít si let naplno.

Během letu můžete cítit různé pohyby, jako je například stoupání a klesání, ale instruktor se postará o to, abyste si užili co nejvíce zážitku a nebyli vystaveni žádnému riziku. Pokud máte štěstí, můžete dokonce vidět zvěř, ptáky nebo nádherné krajinu.

Po přistání se budete cítit plní energie a adrenalinu. Tandemový paragliding je skvělý způsob, jak se odreagovat a zažít něco nového. Je to zážitek, který si budete pamatovat po celý život a který vám může otevřít dveře k dalším dobrodružstvím.

Vítejte v oblacích v Beskydech!

Beskydy jsou proslavené svou malebnou krajinou a rozkládají se na východě České republiky na hranicích s Polskem a Slovenskem. Hory jsou rozděleny na Moravskoslezské a Slezské Beskydy. Nejvyšším vrcholem Beskyd v České republice je Lysá hora (1323 m nm). Z nebeské výšiny spatříte nejoblíbenější místa, mezi něž patří lyžařská střediska Pustevny, Lysá Hora, Solaň a něžné dřevěnice.

Nemusíte se obávat! Spočinete v rukou profesionála!

Kvalifikovaný instruktor vás se vším dopodrobna seznámí.  Pochopitelně on po celou dobu letu sám ovládá padák. Vy si jen budete užívat let, focení dovoleno. Rozjet se z kopce, skočit a nechat se unášet vzduchem jako pták. To je příjemná představa, že? Paragliding je oblíbenou aktivitou pro lidi, kteří chtějí odvážně absolvovat průlet krajinou, ale přece mají strach z toho, že se jim náhodou při seskoku neotevře padák. V tomto případě se totiž rozjíždíte s padákem předem otevřeným, takže nehrozí opravdu žádné nebezpečí. O létání se vám už jistě zdálo. Probuďte se ze snu a vyzkoušejte si létání i v reálném životě, o zábavu a adrenalin máte postaráno!