Nebaví vás už večeře v luxusních restaurací, wellness pobyty, či se jen tak válet doma u televize? Chcete zažít krásné chvíle se svojí drahou polovičkou, využít krásného počasí a zároveň objevovat krásy přírody? Navštivte 9 nejromantičtějších míst v okolí Prahy.

Výhled pro romantické duše

Toužíte po nezapomenutelném výhledu, který se vám vryje do paměti? Pak vás zaručeně zaujme jedna z našich vyhlídek v okolí Prahy.

Vyhlídka Máj

Říká se, že jeden z nejkrásnějších pohledů na tok Vltavy nabízí vyhlídka Máj, která se nachází nedaleko obce Teletín. Vydejte se na procházku a nasajte energii z překrásné přírody. Pokud se vydáte po žluté turistické značce, trasa vás zavede kolem kravína.

Vyhlídka Máj mapa

Smetanova vyhlídka

Byla oblíbeným místem známého hudebního skladatele Bedřicha Smetany, po kterém je tato vyhlídka i pojmenována. Tato vyhlídka je ukryta u osady Třebsín, vysoko nad Štěchovickou přehradou. Pokud si chcete procházku k vyhlídce prodloužit, doporučujeme zvolit trasu po žluté značce, díky které cestou objevíte krásy zdejší přírody, zrekonstruovanou zvoničku u které se každoročně pořádá festival trampských písní.

Smetanova vyhlídka mapa

Svatý Jan pod skalou

Mezi nejkrásnější obce Berounska neodmyslitelně patří obec Svatý Jan pod skalou. Již při příjezdu do vesnice máte pocit, že se zde zastavil čas. Její dominantou je klášter sv. Jana pod skalou. Pokud nemáte strach z výšek, rozhodně si nenechte ujít velký kříž na skále nad obcí, který vám dopřeje nezapomenutelný výhled.

Svatý Jan pod skalou mapa

Žižkovská věž

Pokud chcete zažít opravdu krásný výhled a zároveň nechcete opustit Prahu, rozhodně neuděláte chybu, když navštívíte Žižkovskou věž. Věž se pyšní 216 metry a tím si získala první místo mezi nejvyššími vyhlídkovými plošinami v České republice.Pokud chcete zažít opravdovou romantiku, doporučujeme vám výhled na noční Prahu, který si můžete zpříjemnit i večeří v samotné Žižkovské věži.

Žižkovská televizní věž mapa

Výlety pro milovníky vína

Víno, ženy zpěv, tato nesmrtelná kombinace nikdy neomrzí. Vezměte svoji ženu na romantický výlet a dopřejte si společné chvilky strávené nad sklenkou kvalitního vína.

Vinice svaté Kláry

Přeneste se alespoň na okamžik z Prahy na Moravu díky kouzelné vinici v samém srdci Tróji. Díky vinici sv. Kláry patří Botanická zahrada hl. m. Prahy mezi unikáty. Pokud patříte opravdu mezi milovníky vína, jistě vás osloví expozice výroby vína, u které samozřejmě nechybí ani samotná degustace vína. Prohlídku vinice u kaple sv. Kláry si můžete domluvit i s průvodce, díky němu se dozvíte, jak se celá úroda zpracovává, nebo například jak se víno pěstuje a chrání před škůdci.

Vinice svaté Kláry mapa

Viniční altán, Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady možná také znáte pod názvem Grébovka, nachází se na rozhraní Prahy 2 a Prahy 10. Jedná se o krásný park, který se často objevuje v hudebních i tanečních videoklipech. Chloubou tohoto parku je viniční altán s výhledem na místní vinici, ve kterém se nachází i restaurace, která nabízí ta nejlepší vína. Ochutnat zde můžete například Rýnský ryzlink, Müller Thurgau Rulandské modré a šedé nebo na Modrý Portugal

Viniční altán, Havličkovy sady mapa

Romantická místa přímo v Praze

Nezapomenutelné rande přímo v Praze? To není žádný problém! Samotná Praha nabízí několik romantických zákoutí, které jsou ukryty před zraky turistů.

Kino s báječnou vůní soli

Jestli chcete zažít něco opravdu netradičního, pak je kino v solné jeskyni tou pravou volbou. Film si můžete vybrat dle vlastního výběru. Doporučujeme si vzít teplé oblečení, či deku na zahřátí, nebo partnera ke kterému se budete moci přitulit. V jeskyni je totiž pouhých 20 stupňů.

Kino s báječnou vůní soli mapa

Vinoř

Máte rádi romantické procházky? Pak je pro vás park a obora u zámku Vinoř to pravé. Naleznete zde rybník s ostrůvkem a také jednu zajímavost a tou je křeslo vytesané do skály, které je určeno poutníkům a lovcům

Vinoř mapa

Prokopské údolí

Jedním z nejkrásnějších míst Prahy je rozhodně Prokopské údolí. Tato lokalita je lákavá zejména kvůli svým přírodním úkazům. Dokonalý odpočinek od každodenního shonu vám zde zajistí jezírka, lomy a skalní výběžky, díky kterým zapomenete, že se nacházíte přímo v hlavním městě České republiky.

Prokopské údolí mapa