Chystáte se na Lipno či do jeho okolí? V tom případě se vám bude hodit náš průvodce těmi nejzajímavějšími místy a aktivitami, které se dají v okolí Lipna vyzkoušet. Podívejte se, co vše se v oblíbené české destinaci dá zažít.

Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů na Lipně je opravdovým zážitkem pro celou rodinu. Díky vycházce v 25 metrech nad zemí budete doslova na dosah vzácným a starým stromům tohoto kraje. Trasa má něco málo přes 1500 metrů a na samém konci vás čeká výhled ze 45 metrové věže, díky které se dostanete až nad vrcholky stromů a budete mít úchvatný výhled na celé Krkonoše.

Otevírací doba se mění dle aktuálních měsíců. V lednu a únoru se na stezku můžete vydat od 9:30 do 16:00. V březnu je to mezi 9:30 až 17:00. V dubnu a květnu od 9:30 do 18:00. Od června do září je rozmezí mezi 9:30 až 19:00. Od října se otevírací doba snižuje od 9:30 jen do 17:00 a v listopadu a prosinci se na stezku podíváte mezi 9:30 a 16:00. Zavřeno je pouze 24. prosince.

Boubínský prales

V samotném srdci Šumavy se rozkládá zcela unikátní rezervace. V Boubínském pralese jsou stromy starší 400 let. Prales nabízí pohled na to, jak krajina vypadala dříve bez dalšího přičinění lidská činnosti. Velmi oblíbená je také naučná stezka Boubínský prales, která je zde jako okruh. Je však třeba podotknout, že zdolání této stezky je fyzicky náročnější.

Medvědí stezka

Celých 14 kilometrů dlouhá stezka, která vás zavede na tajuplná místa, jako jsou Dračí tlama, Skalní hrad, Perníková skála, Soutěska lapků, Medvědí vyhlídku a mnoho dalšího. Jde o nejstarší naučnou stezku na Šumavě a ta je úzce spjatá se zastřelením posledního šumavského medvěda. Pokud by vás ona zastřelená medvědice zajímala, tak je stále k vidění v rámci expozice na zámku Ohrada v Hluboké nad Vltavou.

Hrad Rožmberk

Hrad Rožmberk je komplexem dvou rožmberských hradů. A to konkrétně Dolního a Horního hradu. Obě části postupně prošly přestavbami a znatelně je zasáhla změna na styl anglické novogotiky. Hrad byl strategicky postaven na důležité obchodní stezce. Jeho unikátní stavba na okraji svahu vás bude doslova fascinovat.

Bobová dráha Slideland

Slideland nabízí rovnou dvě unikátní bobové dráhy vedle sebe. Pokud toužíte v okolí Lipna po troše adrenalinu, tak jsou dráhy tím pravým ořechovým. Pro rodiny s dětmi určitě doporučujeme horskou bobovou dráhu. Pro zkušenější jezdce a nadšence do rychlosti je pak vhodnější kilometrová korytová dráha. Rychlost si každý reguluje dle svého. Na samotném konci je pak možnost se za pomoci vleku dostat rovnou na start.

Aquaworld Lipno

Aquaworld Lipno je perfektním místem pro všechny milovníky vody a s tím souvisejících radovánek. Tento vodní svět je ideálním místem pro celou rodinu. Nechybí tu bazén s protiproudem, skluzavky, vodní atrakce nebo nádherná panoramatický výhled z vířivky na Lipno. Pro uvolnění celého těla je k dispozici také Finská sauna. Areál je v obci Lipno nad Vltavou.

Rozhledna Moldaublick

Rozhledna Moldaublick je záměrně až v závěru našeho seznamu. Je totiž specifická tím, že není na území České republiky. Nachází se však jen pár kilometrů od hranic. Na hoře Sulzberg je vyhlídka Moldaublick. Z té je vidět na přehradu Lipno a její okolí. Kromě toho budete mít dobrou vyhlídku i na Horní Planou, Smrčinu či Černou v Pošumaví. Rozhledna je 24 metrů vysoká se 137 schody. Můžete se na ni vydat kdykoliv mezi dubnem a listopadem.