Skip to Content

Filtr zážitků

V jaké cenové relaci?

K jaké příležitosti?

Pro koho?

Jak byste popsali obdarovaného?

Co vám Stips může nabídnout?

 • image

  Dárkový design, který potěší

 • image

  Garance spokojenosti

 • image

  Výhodné ceny

 • image

  Nejrychlejší cesta k zážitkům

 • image

  Bezpečnost na prvním místě

 • image

  Individuální přístup

Moderní lázeňská procedura

Lázeňské řemeslo se neustále rozvíjí a již naši předci ve starověku znali blahodárné účinky horké koupele, obohacené o vonné bylinné olejíčky a podobné ozdravné prostředky. Pivní koupele v té době znali a využívali také, avšak lišily se od těch dnešních přinejmenším v tom, že pivo se tehdy vyrábělo pouze z obilného sladu. Až roku 768 máme doloženo první použití chmele při výrobě piva. Dnešní pivní koupele jsou procedurou silně prospěšnou lidskému organismu a užívání piva jakožto léčebného prostředku odstartoval pivovar Klosterbrauerei Neuzelle v Německu. Od chvíle, kdy toto učinil, se zájem o pivní lázně už jen rozrůstal.

První pivní koupele v naší zemí nabízely v Chodové Plané u pivovaru Chodovar a to roku 2006. A jelikož jsme národem pivařů a na svůj zrzavý tekutý chléb nedáme dopustit, jsou u nás i pivní koupele nesmírně oblíbené. Koupání v pivní lázni je kromě České republiky a Německu oblíbené například i v Rakousku.

Co čekat od pivní koupele

Každý provozovatel, který poskytuje pivní lázně může mít trochu odlišný postup při její přípravě. Neměnným základem je samozřejmě lázeň o určité teplotě (nejčastěji 34 až 38°C), avšak jednotlivé receptury se mohou lišit. Pivo a pivovarské kvasnice naleznete v každé takové receptuře, ovšem lišit se mohou poměrem a také dalšími přidanými látkami, jako jsou například různé bylinné směsi. Objevit se mohou i varianty v podobě perličkové pivní koupele.

Svou pivní lázeň si užijete buď v klasické vaně, nebo například v dřevěné či ocelové. Někteří provozovatele dokonce nabízí koupel v celých pivních bazénech. Samotná koupel pak trvá zpravidla mezi 20 až 30 minutami. Pokud trávíte delší dobu v takto teplé lázni, je samozřejmě dbát na pravidelný přísun tekutin, a proto provozovatelé pivních koupelí často instalují vedle van pípy, ze kterých si můžete sami natočit chutné a osvěžující pivo. Nezní to skvěle? ;-) Po ukončení vašeho koupání se v pivu vás navíc většinou čeká odpočinek na speciálním lůžku, během kterého dojde k dokončení prohřátí organismu a tím i k ukončení celého ozdravného procesu.

Dárek jako žádný jiný

Potřebujete-li tedy vypnout, zrelaxovat, zapomenout na svět a uvolnit tělo i duši, je pro vás voucher na pivní koupel to pravé oře... pivní. Samozřejmě takový voucher poslouží i jako úžasný dárek pro někoho z vašich blízkých, o kterém víte, že už potřebuje odpočinek jako sůl. Uděláte mu opravdovou radost, to vám slibujeme!