facebook_pixel

Pivní koupel

Pořádná lázeň zbaví tělo zlého a duši únavy. Každodenní stres a neustálý tlak nás udržují v napětí, které nám z dlouhodobého hlediska vůbec neprospívá, a proto je třeba se alespoň občas pořádně uvolnit. Pivní koupel (či pivní lázeň, jak chcete) je moderní lázeňský postup spočívající ve využití lázně s přidaným chmelovým extraktem. Dopřejte sobě nebo někomu z blízkých fyzické i duševní uvolnění, které se v každodenním životě velice pozitivně projeví.

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Nejlepší dárek je zážitek

Je snad něco špatného na tom, udělat opravdovou radost sobě či blízkým?
Není! Rádi vám s tím pomůžeme.

Moderní lázeňská procedura

Lázeňské řemeslo se neustále rozvíjí a již naši předci ve starověku znali blahodárné účinky horké koupele, obohacené o vonné bylinné olejíčky a podobné ozdravné prostředky. Pivní koupele v té době znali a využívali také, avšak lišily se od těch dnešních přinejmenším v tom, že pivo se tehdy vyrábělo pouze z obilného sladu. Až roku 768 máme doloženo první použití chmele při výrobě piva.
Dnešní pivní koupele jsou procedurou silně prospěšnou lidskému organismu a užívání piva jakožto léčebného prostředku odstartoval pivovar Klosterbrauerei Neuzelle v Německu. Od chvíle, kdy toto učinil, se zájem o pivní lázně už jen rozrůstal.

První pivní koupele v naší zemí nabízely v Chodové Plané u pivovaru Chodovar a to roku 2006. A jelikož jsme národem pivařů a na svůj zrzavý tekutý chléb nedáme dopustit, jsou u nás i pivní koupele nesmírně oblíbené. Koupání v pivní lázni je kromě České republiky a Německu oblíbené například i v Rakousku.

Co čekat od pivní koupele

Každý provozovatel, který poskytuje pivní lázně může mít trochu odlišný postup při její přípravě. Neměnným základem je samozřejmě lázeň o určité teplotě (nejčastěji 34 až 38°C), avšak jednotlivé receptury se mohou lišit. Pivo a pivovarské kvasnice naleznete v každé takové receptuře, ovšem lišit se mohou poměrem a také dalšími přidanými látkami, jako jsou například různé bylinné směsi. Objevit se mohou i varianty v podobě perličkové pivní koupele.

Svou pivní lázeň si užijete buď v klasické vaně, nebo například v dřevěné či ocelové. Někteří provozovatele dokonce nabízí koupel v celých pivních bazénech. Samotná koupel pak trvá zpravidla mezi 20 až 30 minutami. Pokud trávíte delší dobu v takto teplé lázni, je samozřejmě dbát na pravidelný přísun tekutin, a proto provozovatelé pivních koupelí často instalují vedle van pípy, ze kterých si můžete sami natočit chutné a osvěžující pivo. Nezní to skvěle? 😉 Po ukončení vašeho koupání se v pivu vás navíc většinou čeká odpočinek na speciálním lůžku, během kterého dojde k dokončení prohřátí organismu a tím i k ukončení celého ozdravného procesu.

Dárek jako žádný jiný

Potřebujete-li tedy vypnout, zrelaxovat, zapomenout na svět a uvolnit tělo i duši, je pro vás voucher na pivní koupel to pravé oře… pivní. Samozřejmě takový voucher poslouží i jako úžasný dárek pro někoho z vašich blízkých, o kterém víte, že už potřebuje odpočinek jako sůl. Uděláte mu opravdovou radost, to vám slibujeme!