Muzikály již dávno prorazily i do filmového světa, a tudíž na ně nemusíme chodit pouze do divadla. Chytlavými písněmi dokáží oživit film a získat si pozornost každého diváka. Ale ruku na srdce, muzikálové filmy nebývají příliš reálné. Obvykle totiž na ulicích nepotkáme dokonale sehrané tanečníky a zpěváky, kteří si skrz písně vyprávějí příběhy.

Připravili jsme pro vás přehled pěti nejlepších filmových muzikálů. Už jste je všechny viděli?

La La Land

Moderní pojetí klasické hollywoodské “love story”, kterou umocňují skvělé písničky doprovázené velkolepým tanečním vystoupením. Příběh vypráví o milostném vztahu od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí.

Zajímavosti:

Necelé 3 minuty byl La La Land  vítězem Oscara za nejlepší film. Děkovný proslov producentů ale museli pořadatelé přerušit, omluvit se, a vyhlásit skutečného vítěze -  Moonlight.

Film vyhrál 7 Zlatých glóbů, což je nejvíce v historii předávání těchto cen.

Coco

Přestože v rodině panuje prapodivný zákaz muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem stejně tak jako jeho idol Ernesto de la Cruz. Souhrou nečekaných událostí se Miguel ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých, kde chce všem dokázat svůj talent. Zde se setkává s šejdířem Hectorem a společně se vydávají na strhávající cestu za odhalením pravého příběhu Miguelovy rodiny.

Zajímavosti:

Konečný vzhled Ernesta de la Cruze řešili filmaři dlouhé měsíce, nakonec se rozhodli mu vtisknout řadu charakteristických rysů, včetně důlku na bradě, který je viditelný i v Říši mrtvých.

Filmaři několikrát podnikli výpravu do Mexika, kde mimo jiné studovali i jedinou rostlinu v Říši mrtvých - marigold.

Bídníci

Když bývalého galejníka Jeana Valjeana propustí na podmínku, netuší, že za zády bude neustále mít posedlého inspektora Javerta, který razí zásadu, že zloděj zůstane vždy zlodějem. Valjean se zdá být typickým příkladem, především z toho důvodu, že pravidla podmíněného propuštění poruší. Aby Valjean inspektorovi unikl, změní si identitu a dokonce se stane i starostou, jenže ani tehdy není před slídivým Javertem v bezpečí. Po smrti tovární dělnice Fantine, za kterou se cítí být zodpovědný, se ujme její dcerky Cosette. Společně s ní se pak ukrývá ve francouzské metropole, tam na ně po pár letech relativního klidu čeká kromě Javerta i další nebezpečí – ulice bobtnající revolucí, kterou připravují mladí kluci. Jeden z revolucionářů, Marius, se zamiluje do Cosette. Aby Jean ochránil milence své dcery, vydá se na barikády v předvečer rozhodujícího souboje mezi revolucionáři a armádou. Na tomto místě se odehrává finální souboj mezi ním a Javertem.

Zajímavosti:

Aby postava Jeana Valjeana vypadala v úvodních scénách opravdu zuboženě, Hugh Jackman nesměl před natáčením pít vodu celých 36 hodin.

Anne Hathway si doopravdy ustřihla vlasy kvůli scéně, ve které je její postava prodává

Aby postava Fantine vypadala dle představ filmařů, mohla Anne Hathway jíst pouze proteinový nápoj a dvě jablka denně.