facebook_pixel

4 druhy masáží, které stojí za vyzkoušení

Jana Prascakova

Slovo masáž má původ v řeckém slově „massō“, což v překladu znamená „držet, dotknout se, pracovat s rukami“. Archeologické poznatky o masážích sahají až do roku 2330 před n.l. a lynou se napříč starověkými civilizacemi včetně Činy, Indie, Japonska, Korey, Egypta, Římu, Řecka a Mezopotámie. Klasické masáže slouží ke zmírnění bolesti, uvolnění napětí, zlepšení krevního oběhu, při nápravě ztuhlého svalstva a bolestivých kloubů, k relaxaci a navození duševní rovnováhy.
Pokud už jste zažili čínskou nebo thajskou masáž a láká Vás vyzkoušet si něco nového a netradičního, přinášíme Vám některé tipy. Prozkoumejte je spolu s námi!

4 druhy masáží, které stojí za vyzkoušeníAromateraupetická masáž

Jedná se o masáž s využitím různých druhů esenciálních olejů. Před počátkem masírování se zvolí jedna nebo dvě esence, které se vmíchávají do nosného oleje. Protože jsou olejové esence rozpuštěné v tucích, jsou velmi snadno vstřebatelné pokožkou.

Charatkeristické jsou pomalejší a jemnější masérské hmaty a blahodárné účinky na nervovou soustavu. Terapie by měla trvat od 30 do 90 minut. Aromaterapie snižuje krevní tlak, uvolňuje svalové napětí, zbavuje stresu, podporuje krevní a lymfatický oběh, má blahodárný vliv na stav pokožky. Tento typ masáže ale není vhodný při chřipce, zánětlivých onemocněních, popáleninách nebo otocích. Jedná se o velmi příjemný způsob fyzického ale i duševního uvolnění.
Doporučejeme: Aromaterapeutická masáž


Masáž lávovými kameny

Při této masáži se využívají vlastnosti sopečných kamenů. Jedná se o hladké, ploché a nahřáté kameny, které se umisťují na klíčové body na těle. Kameny se dnes nejčastěji dovážejí z jihovýchodní Asie, Číny, Havajských ostrovů a Indie.

Před samotnou masáží se kameny vkládají do horké vody o teplotě 52-54° C a po dostatečném nahřátí se umisťují na určité části těla (záda, ruce) a poté se jimi rozmasírovávají ztuhlé svaly.
Doporučejeme: Masáž lávovými kameny

4 druhy masáží, které stojí za vyzkoušeníMedová masáž

Blahodárné a léčivé účinky medu jsou známé již tisíceletí. Díky silným účinkům medu a správných kompresních masérských hmatů na pokožku těla dojde k vyčištění zanesených pórů a pokožka se prokrví.

Medová masáž se provádí na zádech pacienta, jelikož toto místo patří k těm částem lidského těla, ve kterém je ukryto největší procento reflexních zón, díky kterým se z těla odvede nejvíce škodlivin. Masáž je ideální při jarních očistných kůrách, únavě nebo při chronických a civilizačních chorobách. Masáž se ovšem nedoporučuje těhotným ženám a je nutné dát si pozor na případné alergie na med.
Doporučujeme: Medová masáž

Čokoládová masáž

Čokoláda obsahuje velké množství antioxidantů, působí proti celulititdě, hydratuje, vyhlazuje a zkrášluje pokožku, příznivě působí na cévní zakončení v kůži a příznivě ovlivňuje činnost srdce.

Pokožka je dále zbavena odumřelých buněk a ta se tak stává jemnější. Čokoládový zábal se aplikuje na celé tělo a procedura trvá obvykle mezi 60 až 75 minutami.
Existuje mnoho dalších velmi zajímavých typů masáží, které spolu prozkoumáme příště. Slyšeli jste už například o pivní masáži nebo masáži z lístků růže?
Doporučujeme: Čokoládová terapie

Okomentovat

Top zážitky

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.