Chcete vyzkoušet něco, na co nikdy nezapomenete? Seberte odvahu a objednejte si adrenalinový zážitek, při kterém vám naběhne do žil hormon adrenalin! Tento hormon produkují nadledvinky a příroda nám ho nadělila jako pomoc při stresových situacích, kdy nám jde o život. Zároveň vědci zjistili, že při takovém stavu produkuje endorfiny, které se označují jako hormony štěstí. Proto se může stát, že se některý člověk stane na adrenalinu závislý a cítí potřebu udělat něco pořádně nebezpečného a užít si to se vším všudy. Bude tohle i váš případ?

Tentokrát jsme pro vás připravili souhrn těch nejlepších adrenalinových zážitků, které musíte vyzkoušet. Jsme si jistí, že si vyberete ten pravý, se kterým začnete váš adrenalinový život!

Průzkumy jeskyní

Řadíte se mezi začátečníky a nechcete ihned skočit z mostu po hlavě dolů? Pak je pro vás skvělou variantou prozkoumávání jeskyní. V případě, že nemáte strach z úzkých prostorů, můžete se vydat do míst, která jen tak v běžném životě nenavštívíte. V jeskyni na vás čeká 40 metrů hluboká jeskynní kaskáda, která je plná průlezů a prolézaček. Poznáte jeskyni ve své přirozené kráse a jistě oceníte i klid a ticho. Tam dole na vás totiž nečekají zástupy turistů, v jeskyni budete jen vy a instruktor, který vám se vším pomůže, takže nemusíte mít strach, že byste něco nezvládli. Pokud byste přesto potřebovali podporu, můžete vzít na průzkum i vaše blízké. Ve skupině si užijete spoustu zábavy!

Tandemový seskok a paragliding

Jak vypadá krajina úplně z jiného pohledu než jsme běžně zvyklí a jak se cítí pták, když letí? To vše můžete zjistit při tandemovém seskoku a paraglidingu.

Pokud byste chtěli zažít opravdový adrenalin, doporučujeme vyzkoušet tandemový seskok, při kterém si užijete několikasekundový volný pád a zažijete absolutní pocit svobody. Před skokem vás instruktor seznámí se všemi potřebnými informacemi tak, abyste věděli, co při skoku máte dělat. Ale nebojte, není to žádná věda. Skok si užijete do posledního puntíku, věřte nám. Ovšem co když chcete vidět krajinu z výšky, ale neodvážíte se ke skoku? Potom můžete zvolit tandemový paragliding, při kterém si užijete poklidný let a krásný výhled.

Střelecké kurzy

Skvělá možnost pro ty, co no nemají v oblibě výšky, ale přesto chtějí vyzkoušet něco adrenalinového. Ať už milujete zbraně, nebo máte před nimi respekt, střílet byste si měli vyzkoušet za každou cenu.

Vyzkoušet můžete například kurz střílení na lidi, při kterém zažijete nečekané přepadení a budete nuceni rozhodovat se během několika vteřin. Zažijete stresovou situaci, kdy na vás někdo bude mířit zbraní a vaším úkolem bude rozhodnout se, jestli se budete bránit a jak.

Pokud ovšem patříte mezi začátečníky a střílení jste zatím nikdy nezkoušeli, objednejte si nejdříve kurz střílení, který v našem katalogu také nabízíme. Při takových zážitcích zažijete také spoustu adrenalinu!

Bungee jumping a katapult

Nejoblíbenější adrenalinový sport. To by byl hřích, kdybychom ho tu neuvedli, že? Stoupněte si tedy také na kraj mostu, skočte do prázdna a zvedněte tep vašeho srdce. Kvalitní adrenalin zaručen! V naší nabídce najdete bungee jumping z nejvyššího mostu v ČR, z jeřábu nebo z televizní věže.

A co je bungee katapult? Je to tak trochu obrácený bungee jumping. Neskáčete z mostu dolů, ale jste katapultováni ze země do výšky. "Bungee-jumpista" je tak připevněn k napnutému pružnému lanu a k pevnému bodu na zemi. Uvolnění lana provede instruktor a tím vystřelí "bungee-jumpistu" do výšky. Bungee katapult také nabízíme v našem katalogu!

Kienova houpačka

Aktivita, která připomíná již předchozí uvedený adrenalinový sport - bungee jumping. Přesto je ale něčím trochu jiná a výjimečná. Při Kienově houpačce se používá pevné lano, které se při seskoku natáhne a vy se nakonec už jen pohoupete. U nás najdete Kienovu houpačku z nejvyššího mostu v ČR, který se pyšní výškou 62 metrů! Odvažíte se na pořádné zhoupnutí a vychutnáte si dávku adrenalinu?