Čínský nový rok (lunární nový rok), největší asijský svátek, se letos bude slavit 27. ledna a potrvá až do 15. února příštího roku. Někdy se mu také říká festival jara, protože kromě příchodu nového roku, vítají v Asii i příchod jara. Na letošní rok připadá znamení ohnivého kohouta. V čínské teorii prvků je každý rok spojen s jedním z pěti elementů - kov, dřevo, voda, oheň a země - to znamená, že ohnivý kohout, přichází jednou za šedesát let. Dalším aspektem je, zda se jedná o rok Yin nebo Yang. Rok kohouta je rokem Yin, to je čas, kdy bychom měli strávit více času sami a být v harmonii s přáteli a rodinou.

Číňané říkají, že tento rok k sobě budou lidé více zdvořilí a méně tvrdohlaví. Budou mít však tendenci všechno komplikovat a analyzovat. Je to rok, kdy budeme muset tvrdě pracovat a být trpěliví, abychom dosáhli svých cílů. Tvrdá dřina je klíčem k úspěchu! Tento rok je vhodný i pro alternativní léčebné terapie, jako akupunktura, masáže apod. (vybrat si můžete například z naší nabídky wellness), abyste snadněji udrželi svůj stres na uzdě a využili svůj potenciál na maximum! Raději se vyhýbejte rizikovým a pochybným jednáním a obchodům, i když se budou zdát kdoví jak lákavé a výnosné.

Cinsky novy rok

Čínský horoskop pro rok 2017 také říká, že se jedná o dobrý rok pro jednotlivce, aby našli svůj protějšek. Tento rok je přízniví pro manželství a vztahy. Pokud jste už v chomoutu, můžete plánovat dítě. Pro romantické chvilky strávené se svými protějšky můžete vyzkoušet některý z romantických výletů, které najdete na našem webu.

Lunární rok 2017 má své vlastní šťastné barvy. Budete-li tyto příznivé barvy používat v každodenním životě, všechno dopadne tak, jak si přejete. Jinými slovy, je to jako talisman, který vám přinese hojnost a prosperitu. Vzhledem k tomu, že barvou pro lunární rok 2017 je červená barva elementu ohně, nepoužívejte červené oblečení a doplňky. Červeným kamenům jako rubín, granát a růžový topaz, je lepší se vyhnout. Místo toho použijte barvy, které se dobře budou doplňovat s červenou a elementem ohně – zemité barvy, jako jsou hnědá nebo žlutá – to jsou nejvhodnější barvy pro všech 12 čínských znamení na rok 2017.

Jaký bude rok 2017 pro jednotlivá znamení?

Pro lidi narozené v roce krysy bude mít rok ohnivého kohouta přichystaných spoustu šťastných událostí, včetně finančních úspěchů. Buvoli v tomto roce čeká několik nepředvídatelných událostí a nečekaný úspěch. Těm, kteří jsou narozeni v roce tygra, by letos nemělo nic chybět. Mohou se těšit ze zvláštní astrální ochrany. I pro draky bude rok pozitivní, plný dobrých zpráv a dočkají se možná i kariérního postupu. Hadi budou v tomto roce vystupovat velice profesionálně a budou ostatními podporováni. I pro koně to bude dobrý rok plný osobních a finančních úspěchů, avšak při nestabilitě a kariérních změnách by mohli narazit. To je důvod, proč hrozí, že budou občas trochu podráždění a zlomyslní. Kozy (ovce) budou mít tento rok vyšší náklady a nebude se jim dařit ušetřit. To by mohlo vést k problémům s rodinou a blízkými, protože se budou snažit kozy trochu umírnit. Naopak pro opice to bude dobrý rok a to zejména v situacích týkajících se romantiky. Těžší to budou mít rodáci ve znamení králíka (ve Vietnamu kočky). Rok 2017 jim přinese mnoho problémů a napětí. I pro lidi ve znamení prasete to bude rušný a napjatý rok. Čekají je finanční či pracovní problémy a budou muset být hodně trpěliví a vytrvalí, aby mohli vše vyřešit. Pro psy bude rok 2017 průměrný. Mohly by se však dostavit nečekané problémy týkající se zdraví a milostných vztahů. A nakonec kohouti – když to půjde dobře, snadno vyřeší všechny problémy, které se v tomto roce chystají přijít, protože budou mít podporu od mocných a vlivných lidí.

cinsky-horoskop-zvirat

Lidé narození ve znamení kohouta

Podle čínské astrologie je rok toho znamení, ve kterém jste se narodili, nejvíce nešťastným, který vás ve dvanáctiletém cyklu střídání znamení může potkat. Pokud jste se tedy narodili v roce kohouta, tento rok by pro vás měl být méně šťastný, než ty předchozí. Buďte tedy opatrní!

Každé znamení čínské zvěrokruhu má i svá oblíbená čísla, dny v měsíci, barvy a podobně Šťastnými čísly jsou pro lidi, narozené ve znamená kohouta, čísla 5, 7 a 8. Šťastné barvy pro toto znamení jsou zlatá, hnědá a žlutá. Nejlépe byste se měli mít 2., 5. a 11. měsíc lunárního kalendáře.

cinsky-kohout-horoskop

Jací jsou kohouti lidé?

Lidé narození v roce kohouta jsou velmi pozorní, pracovití, vynalézaví, odvážní a nadaní. S těmito vlastnostmi není divu, že jsou také velice sebejistí a jako správní kohouti nosí hrdě svůj „hřebínek“. Kohout se cítí dobře, když má kolem sebe dav, rád je středem pozornosti. Nejlépe se cítí, když je obklopen lidmi, ať už na party nebo při společenském setkání. Své kouzlo dokáže vyzařovat při jakékoliv příležitosti. Mezi lidmi je populární a dokáže být velmi zábavný. Někdy je však až moc upovídaný, upřímný a otevřený a to se nemusí líbit všem. Také mají rádi pozornost, a když jim nenasloucháte, mohou se snadno naštvat. Rádi se vychloubají a to občas obtěžuje lidi kolem nich.

Lidé narození v roce kohouta jsou zdraví a sportovně založení. Moc nemarodí, jejich tělo má totiž sklon, dobře s nemocemi bojovat. Když onemocní, rychle se uzdraví. Jejich oblíbeným sportem bývá plavání nebo pěší turistika. Ač jsou na tom dobře fyzicky, někdy je pěkně dokáže potrápit stres a náladovost – jsou prostě trochu citlivější.

Pokud znáte někoho ve znamení kohouta a sháníte pro něj vhodný dárek, zkuste se podívat do naší nabídky vodních sportů a dalších zážitků, spojených s vodou nebo na zajímavé výlety.

cisnky-novy-rok-blog

Kohouti jsou více motivovaní, než ostatní zvířata v čínském zvěrokruhu. Jejich životní prioritou je kariéra. Většinou jsou multitalentovaní a umí si poradit s většinou pracovních míst. Dobrým výběrem povolání pro kohouta je televizní hlasatel, novinář, autor cestopisů, prodejce, majitel restaurace, kadeřník, státní úředník, zemědělec, sportovec, učitel, číšník, zubař, chirurg, voják, hasič, bezpečnostní služba nebo policista.