Co dělat na svatého Valentýna 2023 a co darovat svému protějšku, abyste udělali skutečnou radost? Kam vzít svou přítelkyni nebo přítele? Tyhle a další otázky většina z nás už před svátkem zamilovaných nepochybně řešila a za svůj život ještě mnohokrát řešit bude. Někdy je skutečně složité dobrat se uspokojivých odpovědí, protože každý rok musíte přijít s něčím novým a je vaším přáním, aby šlo o něco neotřelého. Pokud ovšem nemáte svou zamilovanou tradici, která je pro vás oba dostatečně romantický a je pro vás naprosto nenahraditelná (ačkoli změny koření vztah).

Dárky jako jsou rozkošný plyšák, květina, pořádná bonboniéra, šperky, básnička či večeře při svíčkách jsou sice osvědčená valentýnská klasika, ale při dnešních možnostech byl se mělo jednat spíše o jakýsi "doplněk" toho, co jste pro partnera či partnerku vymysleli jako dárek hlavní. Zkuste učinit Valentýn 2023 výjimečným.

Kde ale vzít originální valentýnský dárek s přesahem, který utkví v paměti a bude se na něj vždycky hezky vzpomínat? Který korunuje vaše vzájemné hluboké city a neponechá ani jednoho z vás na vážkách, zda pro druhého opravdu znamená vše. Máme pár tipů, o které se s vámi rádi podělíme. A jejich společným znakem bude právě to nejdůležitější: být spolu, něco spolu podniknout a strávit svátek Svatého Valentýna 2023 tak, aby se sladká přítomnost jednou proměnila v neméně sladkou vzpomínku.

O historii sv. Valentýna pro vás máme tady připraven článek. Jasný a stručný. ;)

Uvolněte se, zbavte se pochyb a nebojte se zkoušet na Valentýna nové věci

Hodně populárním dárkem, kterým se lidé obdarovávají v den svatého Valentýna, je samozřejmě milovaná čokoláda. Bonboniéry, ideálně ve tvaru srdce, jsou symbolem svátku svatého Valentýna pro mnohé zamilované po celém světě. Zatímco kořeny Valentýna sahají až do dob římské říše, dárky v podobě cukrovinek jsou až nedávným trendem. Jde ovšem o trend příjemný, co říkáte? ;-)

Je to proto, že čokoláda má afrodiziakální účinky, nebo proto, že výrobci cukrovinek našli mezeru, jak mít dobré tržby v období mezi Vánocemi a Velikonocemi? Tak jako tak čokoláda ke svátku zamilovaných už neodmyslitelně patří a neuděláte chybu, pokud ji "přihodíte" k většímu dárku na Valentýn 2023.

Teď si představme, že máme nádhernou bonboniéru plnou lahodných čokoládových bonbonů a k tomu třeba pěknou kytičku (ano, tenhle tip je myšlen spíše pro pány, ale nebojte se, dostaneme se i k vám, dámy). Jistě hezké dárky, které by například ve spojení se společnou večeří jistě udělaly radost, ale nejedná se o nic výjimečného ani originálního. Stačí však malinká změna a všechno je jinak!

Radíme přeci co dělat a kam jít na Valentýna, ne? Spojte předání tradičních dárků s netradičním oznámením, že svou společnou romantickou večeři podniknete při vyhlídkové plavbě po Vltavě. Vše získává rázem zcela nový nádech a můžeme vám zaručit, že uděláte opravdovou radost. A navíc získáte neocenitelné společné valentýnské romantické vzpomínky, které vám už nikdy nikdo a nic nevezme!

Dělá se jednomu z vás na lodích špatně od žaludku? Nevadí. Večeře v klasické restauraci při svíčkách poslouží jako skvělé zakončení společně stráveného dne plného romantiky a předcházet jí může třeba vždy úspěšný vyhlídkový let balonem. Nahoře v oblacích si můžete připomenout, jak moc se máte rádi.

Zážitky dávají společným chvílím onen důležitý přesah, sílu usadit se v paměti a už tam zůstat, upevnit váš vztah. Právě proto jsou ideálními originálními dárky, které dodají svátku zamilovaných šmrnc a hloubku. Takže ptáte-li se: "Co dělat na Valentýna 2023?" nebo "Kam jít na Valentýna?", odpovědi naleznete v zážitcích. A že jich je pořádný výběr, v němž si každý najde ten svůj pravý valentýnský dárek.

A nyní ta slíbená rada pro dámy. Ne všichni muži ocení romantiku tak, jako ji oceňujete vy. Vy mu ale přeci chcete udělat svým Valentýnským dárkem upřímnou a nepředstíranou radost. Ke klasickým dárkům, jako je nový pánský parfém, o kterém mu prozradíte, že se vám z něj vaří krev, láhvi ušlechtilého nápoje, o kterém víte, že jej miluje, nebo třeba vy s novém sexy prádélku, lákající jej do ložnice laškovnými pohyby a mrkáním očka, můžete přidat na Valentýn 2023 zážitek podle jeho gusta.

Můžete mu už předem říci třeba: "Minulý rok jsi to zařídil moc hezky a moc jsem si Valentýna užila, ale když jsem si letos lámala hlavu s tím, co dělat a kam jít na Valentýna, rozhodla jsem se, že budeme dělat něco, co tě opravdu baví a dělá ti radost. No a s těmito slovy mu můžete předat voucher třeba na zážitkovou střelbu a rovnou tak spolu zažijete něco nového. Navíc řada pánů považuje ženu se zbraní za velice sexy záležitost. ;-)

Pokud ten váš na zbraně moc není a jako dárek na Valentýna ocení spíše projížďku v nadupaném a luxusním supersportu, tak i takové zážitky jsou snadno k nalezení! Pokud máte silná auta ráda i vy, je vymalováno a hned víte, kam jít a co dělat na Valentýna. Možností je mnoho. Jízda v obrněném transportéru či tanku.

Co dělat nebo kam jít na Valentýna můžete vymýšlet i spolu, ne?

Společný valentýnský zážitek však nemusí být nutně překvapení, ne? Můžete si vybrat společně, kam na Valentýna půjdete a co budete dělat, a jelikož zvolený zážitek bude odpovídat vkusu váš obou, bude výsledný prožitek o to silnější a vzpomínky krásnější. Máme pro vás připravený malý výběr úspěšných zážitků pro dva, mezi kterými si vyberete to pravé valentýnské pro vás.

Společný indoor surfing (surfování na umělé vlně), simulátor volného pádu, tandemový paragliding a další a další. Jako zážitek pro dva zamilované však může pro dobrodružné duše posloužit třeba i klasická či venkovní úniková hra. Existují například i venkovní únikové hry spojené s pitím piva či vína a plněním hlavolamů a úkolů. Na konci takových her už bývá opravdu veselo. ;-)

Ve dvou můžete absolvovat i pěkný pobyt, ačkoli tam to nemusí vždy vyjít přímo na Valentýna. Ovšem dárek si můžete v den svátku zamilovaných předat a ačkoli si pobyt užijete až později, bude to stále valentýnský dárek. Totéž platí o různých wellness zážitcích, který je na výběr požehnaně. Což takhle společně absolvovat pivní lázeň s neomezenou konzumací piva a přidat k tomu pak ještě profesionální uvolňující masáž? To už jsou sakra příjemně strávené chvilky, ne?

Věřte nebo ne, jsou i páry, které si spolu ze všeho nejvíce užily vojenský výcvik či dobrou hru ve virtuální realitě. Při obojím prožily hromadu dobrodružství, zábavy a měly hned co vyprávět přátelům a především měly na co vzpomínat. I tyhle zážitky najdete v naší nabídce, kdyby vás to zajímalo. ;-) K jejich nalezení můžete využít například hledáček ve vrchní části webu.

A co dělat na Valentýna nebo kam jít, když nikoho nemám?

Kdo říká, že tento krásný svátek se musí slavit ve dvou? Proč si Valentýn neužít sám/a nebo prostě jen s přáteli? Zajděte na bazén, do sauny, na masáž nebo do lázní, nechte se hýčkat a užijte si, že se o vás někdo stará. Případně vyzkoušejte nějakou novou únikovou hru nebo hry ve virtuální realitě (vlastně si můžete kterýkoli z výše uvedených zážitků vychutnat s přáteli stejně dobře jako s partnerem :-D).

Nebo si prostě jen lehněte do postele, pusťte si hezký film a relaxujte. Spořádejte u toho třeba kyblík zmrzliny či bonboniéru a pamatujte na to, že někde tam venku chodí ten pravý či ta pravá a již brzy si vás najde. Nebo si přeci jen nadělte dámskou či pánskou jízdu. Pak bude jasné, co dělat nebo kam jít na Valentýna. Do klubu, hospůdky atd.

Valentýn má být přeci o lásce a láska má mnoho podob. Milovat můžete své rodiče, své přátele... Tak na to myslete a opovažte se tento krásný svátek strávit zkroušení a v depresích! Učiňte Valentýn 2023 a kterýkoli další veselým, prostoupeným zábavou a láskou, zkrátka takovým, abyste na něj rádi vzpomínali.