facebook_pixel

Co dělat nebo kam jít na Valentýna?

Marta Kratochvílová

Co dělat na svatého Valentýna? Co darovat svému protějšku? Kam vzít svojí holku nebo kluka na Valentýna? Většina z vás jistě už toto dilema řešila? Někdy je to opravdu složité. A ženy to mají snad mnohem těžší, než muži. Znáte to, ženě dáte kytku, plyšáka, šperk, poukázku na masáž, vezmete ji na večeři při svíčkách nebo třeba jen napíšete básničku či koupíte roztomilé přání. Ale co muži? Nemají to ženy v tomhle ohledu docela těžké? Říká se, že jsou ženy složité, ale co se týče dárků, jsou složitější spíše muži. U Valentýna je to o to těžší, že muži bývají menší romantici, než ženy.

Hodně populárním dárkem, kterým se lidé obdarovávají v den svatého Valentýna, je čokoláda, v mnoha podobách. Bonboniery, hlavně ve tvaru srdce, jsou symbolem Valentýna pro mnohé zamilované po celém světě. Zatímco kořeny Valentýna sahají až do dob římské říše, dárky v podobě cukrovinek jsou až nedávným trendem. Je to proto, že má čokoláda údajně afrodiziakální účinky, nebo proto, že výrobci cukrovinek našli mezeru, jak mít dobré tržby v období mezi Vánocemi a Velikonocemi? Ať už je důvod jakýkoliv, červené krabičky naplněné čokoládou najdeme v regálech obchodů každý rok a jejich darování je jedním ze způsobů, jak udělat svému blízkému radost… ovšem pokud není zrovna na dietě.
Cokolada a rty
Báječnými dárky, které ocení ženy, jsou také květiny. Především rudé růže, které symbolizují lásku. Podle pořekadla se má květin dávat lichý počet. Milenky, manželky a přítelkyně jistě neurazí ani plyšový méďa držící srdíčko nebo šperk. Nemáte-li příliš na utrácení, udělá radost i valentýnské přáníčko, které můžete sami vyrobit. Kreativitě se meze nekladou a váš drahý nebo vaše drahá ho určitě ocení víc, než koupené v obchodě. Když do něj napíšete vlastní verš, bude to hezký bonus.
Ruze a kvetiny
Lepší než dárky, jsou ale pro oba partnery určitě společně strávené chvíle. Mnoho párů chodí ven, na romantickou procházku, do pěkné restaurace nebo si udělají příjemný večer doma při svíčkách. Muži určitě ocení, když jim jejich polovička uvaří něco dobrého. Po večeři si můžete pustit třeba romantický film, nebo jiný žánr, který máte rádi. Během okamžiků, které se svým partnerem trávíte, byste se měli pokusit vyhnout surfování po internetu, hraní s mobilem, chatování apod.
Romanticka vecera a nebe
Ženy milují, když si muži pamatují detaily z doby, kdy se vzájemně poznávali a randili. Vzpomeňte si na první rande, jděte na stejné místo, jezte stejné jídlo, dělejte věci, jako při vašem prvním rande. I to je způsob, jak svou polovičku na svatého Valentýna překvapit.

Pokud v kině zrovna běží film, která jste chtěli vidět, nebo v něm hraje oblíbený herec vašeho protějšku, není nic snazšího, než si společně zajít do kina. I to může být hezký začátek společného večera. Pánové se třeba inspirují filmovou romantikou a překvapí vás doma postelí posetou okvětními lístky růží a „intimču“ při svíčkách. Která žena si tohle nepřála alespoň jednou za život zažít?
Par v kine
V dnešní době existuje spousta věcí, které na Valentýna můžete dělat. Pokud hledáte něco speciálního, nějaké nevšední zážitky, je v nabídce také mnoho romantických pobytů, ať už jednodenních nebo vícedenních, nebo si můžete společně vyjet na koni, zajít do wellnes, užít si večer ve vířivce apod. Mnohé z toho najdete také v naší nabídce.

A co když nikoho nemám?

Kdo říká, že Valentýn se musí slavit ve dvou? Proč si tento dne neužít sám nebo s prostě jen s přáteli? Zajděte na bazén, do sauny, na masáž nebo do lázní, nechte se hýčkat a užijte si, že se o vás někdo stará. Nebo si prostě jen lehněte do postele, pusťte si hezký film a relaxujte. Nebo si udělte dámskou či pánskou jízdu. A proč třeba nezajít do kina nebo na večeři s přáteli?
Saunový svět

Jak slavíte Valentýn vy? Jaký byl váš nejkrásnější den svatého Valentýna? Podělte se s námi v komentářích.

Leave a comment

Top zážitky